Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten parancsolná, megölnéd...

Ha Isten parancsolná, megölnéd a szomszéd gyerekét?

Figyelt kérdés

A bibliában számos parancs van a mészárlásra.

Még a csecsszopót is kiirtják.

Tudom, bűnösök voltak, sőt figyelmeztetve lettek.

Ha most parancsolná?

mit tennél?

Ha más tenné, helyeselnéd?



2012. nov. 29. 03:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/148 anonim ***** válasza:
63%

@ 40:


Tzolko legelső kérdése alapján lehetett tudni, hogy ateista; nem tudom, miért és min vagy meglepődve.


Azt pedig szerintem nem lehet bebizonyítani, hogy az abortusz nem emberölés, de azt sem, hogy az.

Én abszolút abortuszellenes vagyok, épp tegnap írtam egy nagyon hosszú választ a témában.

De azt is tudom, hogy minden azon múlik, hogy mikortól kezdve tekinti valaki embernek a megfogant magzatot, ill. honnan származónak véli az életet. A hívők Isten akaratából létrejöttként tekintenek az életre, ami a fogantatás pillanatától érvényes; mások pedig nem tartják isteni eredetűnek, és mivel biológiailag nem lehet meghatározni egy pontos időpontot, amikortól a magzat már ember, ezért a hatályos jogszabályok szerint a születéstől kezdve "teljes jogú" ember (névvel, személyi számmal). (Bár már azelőtt is megilleti egy bizonyos védelem.)

A lényeg, hogy amíg ebben nincs közmegegyezés, addig szerintem felesleges vitatkozni vagy bizonyítást kérni.


Ha pedig már ismét írtam ide, az előző válaszombéli gondolkodnivalót akár módosítani is lehet egy kicsit: vegyük ki a képletből Istent; ekkor erkölcsileg / etikailag helyes-e megölni egy diktátort / tömeggyilkost? Vagy akár "csak" egy sorozatgyilkost, egy maffiafőnököt, egy keménydrogokat terjesztő gengszterbanda vezetőjét...


Üdv. :)

2012. nov. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/148 A kérdező kommentje:

Miért én mutattam ki?


Az abortusszal kapcsolatban volt egy esetem.

Nagyon rosszkor jött össze.

Hosszú ideig haboztunk, aztán már nem is lehetett...


Mert csak egy ideig lehetséges, amíg a törvény szerint nem igazán ember.

Nincs még kifejlődve sok mindene, szervei, idegrendszere, stb...

Hiszen a pete is csak egy lehetőség.

A tojás még nem csirke.


Közelebb visz hozzá, ha megérti az ember, hogy a spontán vetélés is okoz ugyan lelki fájdalmat az anyának, de a megszületés utáni halál már tragédia.

Pontosan már nem emlékszem, kb 2 hónapig lehet, amíg még az emlős szintre sem jut az embrió.

A döntés mindenképpen súlyos, de saját kezével kevesen tennék meg.

Ráadásul ez egy operáció, ahol a nők fájdalmat, szenvedést vállalnak magukra és kockáztatják egészségüket, testi épségüket.


A különbség határozottan megvan.


Régen, más kategóriában tettem fel kérdést, a terhes szót szembeállítva a gyermekáldással kapcsolatban, ami részben kapcsolódhat a kérdéshez.


Azt kell mondjam, elfogadom az

orvosok

a törvényhozók

és a legilletékesebbek

a nők

álláspontját ebben a kérdésben.

A döntés a nők hatáskörébe tartozik, személyes szabadságuk korlátozása lenne az abortusz megszüntetése, számos országban.


Ha a tudomány, vagy a törvények hozói más erdményre jutnak és ezt is az ölés kategóriájába sorolnák, betiltanák, felülbírálnám mai álláspontomat.


Mivel nem vagyok orvos, el kell fogadnom a hozzáértők véleményét.


A kérdésre válaszoltam és hozzá kell tennem, hogy akkor sincs igazad, ha mindez bűn lenne, mert más bűne nem menti a Tiédet.


Söpörjön mindenki a saját portája előtt.


A másik kérdéshez való hozzáálás kapcsán még azt is kétségbe vonom, hogy van e jogod ilyen kérdést feltenni, illetve ebben az ügyben bármilyen álláspontot kialakítani.

2012. nov. 30. 01:00
 43/148 A kérdező kommentje:

Kedves Berta!


Az önvédelem joga bizonyos esetben elfogadható.

Ha fegyveresen ellenáll valaki, harcba kezd, ráfizethet. Ha rendőrnek nincs más választása, talán érthető.


A rendőrség azonban rengeteg modern eszközzel, kiképzett gárdával, kidolgozott módszerekkel rendelkezik, ezért jogos a feltételezés, hogy minden erejével arra törekszik, hogy elfogja a bűnöst, ne csak ártalmatlanná tegye.


Sokszor a rendőrt is meghurcolják, ha akár önvédelemből embert öl.


Akár maffiózó, akár nem, az ítélkezés a bíróság dolga, ügyvédet a gyilkos is kell, hogy kapjon és az ítélet nem lehet halál.


A túszt szedőnek semmi esélye nincs, veszélyességét ez a tette csak növeli, ezáltal a rendfenntartók semmi esetben sem engedhetik el.

A túszok érdekében tárgyalnak ugyan vele, de követeléseit csak akkor teljesítik, ha biztosak abban, hogy nem tud elmenekülni és feltétlenül szükséges emberéletek megmentése érdekében.


Mindkettőnk álláspontja vitatható, illetve ezt teljes körben meghatározni nem tudjuk, a jogászok, akik ehhez értenek és ez a feladatuk jobb eredményre juthatnak.


Nagyjából, úgy tűnik egyetértünk, nincs sok különbség.

:)

2012. nov. 30. 01:28
 44/148 anonim ***** válasza:
84%
ez a kérdés sima tesztje annak, ki mennyit ért a bibliából. legyen az keresztény vagy nem keresztény.
2012. nov. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/148 anonim ***** válasza:
16%

Megölni lehet-e a kemény bűnözőt? a pszichopatákat az ilyen egyértelmű gyermekgyilkosokat mindenképp-- csak hát ha egyet nyakkendőre füzünk akkor a többit is illenék-- viszont a törvény a bizonyítás nem mindig egyértelmű sőt lehet ártatlan vagy épp koncepciós manipuláció.


Egy biztos ha bárki a családomat megtámadná, szemrebbenés nélkül kicsinálnám.

2012. nov. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/148 anonim ***** válasza:
17%

"Akár maffiózó, akár nem, az ítélkezés a bíróság dolga, ügyvédet a gyilkos is kell, hogy kapjon és az ítélet nem lehet halál. "

Szerintem egy olyan társadalomban, ahol az abortusz engedélyezett, ott halálbüntetésnek is helye van, csakúgy, mint az eutanáziának. Mindhárom halál arról szól, hogy valaki dönt egy élet megszüntetéséről.

2012. nov. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/148 mustafa33 ***** válasza:
74%

A kánaanitáknak még az állatait is ki hagyta irtani. Előtte meg odaadta a kőtáblákat és azon a ne ölj! parancsot.

Ami az önvédelmet illeti, a tanítványok vajon miért hordtak kardot, ha nem azért? Mert biztosan nem csak Péternek volt (amivel ama ominózus fület levágta ☺).

2012. nov. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/148 anonim ***** válasza:
72%
döncike: az abortusznál nem egy tudatos, gondolkodó lényről van szó. nem tudom miért nem lehet ezt a kérdést fair módon kezelni. miért kell így fanatizálni.
2012. nov. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/148 anonim ***** válasza:
56%

" az abortusznál nem egy tudatos, gondolkodó lényről van szó."

Én azt nem értem, hogy miért kell úgy csinálni, mintha abból a szövetcsomóból nem lenne egy valódi, gondolkodó érző lény fejlődne ki.... amúgy félre értesz, nem ellenzem az abortuszt, de elismerem, hogy egy leendő emberi lény elpusztítása. Emberi lényeket időnként elpusztítunk, hogy a többieknek jobb legyen. Nem tudom, hogy ezt miért kell tagadni.

2012. nov. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/148 anonim ***** válasza:
59%

"nem lenne egy valódi, gondolkodó érző lény fejlődne ki."

Na, mire befejeztem a mondatot, elfelejtettem, hogy kezdodott. :)

2012. nov. 30. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!