Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten parancsolná, megölnéd...

Ha Isten parancsolná, megölnéd a szomszéd gyerekét?

Figyelt kérdés

A bibliában számos parancs van a mészárlásra.

Még a csecsszopót is kiirtják.

Tudom, bűnösök voltak, sőt figyelmeztetve lettek.

Ha most parancsolná?

mit tennél?

Ha más tenné, helyeselnéd?



2012. nov. 29. 03:06
 91/148 anonim ***** válasza:
68%

kérdező: de nem veszne el a komolysága, ha az ószövetséget elavultnak nyilvánítanák? egy emberi megegyezéssel törölhető Isten szava? szerintem ez csak úgy menne, ha úgy általában a bibliát mint emberi és istentől független szöveget kezelnék. (szerintem te is azért javasolod ezt olyan könnyen, mert nem tekinted komolyan, mint Isteni iratot) Akkor viszont elveszne mögüle az isteni tekintély. Lehetne vitatni, hisz emberek írták. És egyáltalán azt is lehetne vitatni, hogy bármi köze van istenhez. Az egésznek a kinyilatkoztatás jelleg adja a tekintélyét. hogy ez tényleg Isten szava. ha pedig valaki ezt komolyan gondolja, akkor nem lenne képes azt mondani, hogy Isten tévedett vagy megváltozott és ezért ezt az értekezését jobb lesz inkább törölni :) Kinek van ahhoz felhatalmazása, hogy ezt megtegye?


De elismerem tényleg elég lehetetlen helyzetben van emiatt a keresztény vallás, mert emiatt képtelen a változásra. De szerintem ez a dolog alapszerkezetéből következik.

2012. dec. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/148 anonim ***** válasza:
23%

Az ókori zsidó korszak véget ért és az akkori isteni rendelkezések is a múlté. Megvolt a céljuk, de nem ez a kérdés.

Ma a világos és egyértelmű krisztusi alapelvek és törvények szerint kell(ene) élnünk, mely magában foglalja a krisztusi semlegességet is, mely minden emberi parancsot vagy törvényt felül ír, mely ellenkezik Isten törvényeivel.


Tehát nem történhet meg ilyen kérés, Istené a bosszú!!! A pszichés rendellenességeket pedig kezelik, ha sajnos meg nem is gyógyítják.

2012. dec. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/148 A kérdező kommentje:

A moderátornak:

Nem szeretném, ha kivennéd.

Magam sem hiszem, hogy Isten, ha van, gonosz lenne.

Éppenséggel azt bizonygatom, hogy ez nem lehetséges, soha nem is volt az.

Mindezért elvetem az erről szóló részeket.

De fanatikus mindig volt és mindig lehet!

2012. dec. 2. 12:53
 94/148 A kérdező kommentje:

Hogyan lehet hatálytalanítani?

Talán elég, ha nem erőltetik.

Ennyi esze mindenkinek lehet.


Az is lehetséges, hogy megmondják, hogy ez a helyzet.

Ez a Zsidó vallás része volt, ami részben helyes, de részben tévedés. Eddig így gondoltuk.

Becsületesen, bátran.


Szerintem ez így van.(ha gondolkodsz, beláthatod, lehet benne valami)

Ha meg igaz, akkor mindenki megértheti.

Akkor az ellentmondások feloldódnak, ilyen kérdés többé fel sem merülhet.


Ha már kezdetben így értelmezték volna, az előbbi példáim nem lennének benne a történelemben...

2012. dec. 2. 13:06
 95/148 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy gondolkodom ennek kapcsán egy olyan kérdésen, ami úgy szólna, hogy miért van az, hogy a hívők elutasítják ezt a kérdést és nem hajlandók válaszolni rá. (mert az, hogy nem kérne ilyet Isten az a kérdés elutasítása.)


Vajon mi az oka amiért nem mondja ki azt, hogy ha Isten ilyet kérne, akkor ő megszűnne a híve lenni. És ha Isten ilyen, akkor inkább megy a pokolba, de nem tesz a kedvére. (egy ember volt azt hiszem, aki azt mondta, hogy akkor is a híve maradna, ha ezt kérné)

2012. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/148 Pietrosol ***** válasza:
0%

Természetesen nem gond,hogy ilyen kérdést tettél fel!A gond az,hogy az ilyen kérdésnek,-néhány válasz tükrében-van létjogosultsága!

Sokkal jobb lenne,ha a válasz az lehetne,hogy "tzolko,máskor ne egyél össze-vissza mindent"!

2012. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/148 anonim ***** válasza:
75%

kérdező: de nem lehet ilyet mondani, hogy eddig így gondoltuk. mert Isten gondolta így :) és Isten nem változik és nem téved.


Ezért ha mégis megteszik az a következmény is jön, hogy az Ó és Új szövetség Istene nem azonos! És Jézus, aki Isten fia és azonos is Istennel ne tudta volna, hogy az Ó szövetség az tévedés? És ráadásul, hogy van az, hogy az Ó szövetségben jósoltatik meg Jézus, ami tévedés? :D Iszonyat sok paradox szituáció jönne ebből :)

2012. dec. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/148 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy ennyit kommentelek.


A történelem, az olyan, amilyen.

Megváltoztatni nem lehet, de tanulni belőle igen.


Volt zsidó barátom, aki szeretett engem.

Néha mégis nekem támadt, ha a rabbija az órán mesélt a sok szenvedésről, amiben népe részesült az idők folyamán.

Szólni nem szóltam semmit, mert sajnáltam és égett a pofám a szégyentől őseink miatt.


Már akkor is eszembe jutott pedig, hogy nem igazán jogos a panasza, mert ha egyik ősét nem űzik ki Spanyolországból, a másikat meg a lengyelektől, akkor most Ő nem is élne.

Lennének szép kis spanyol és lengyel gyerekek helyette és ősei egymásra sem találhattak volna.


A történelem ilyen, ha minden nem így történt volna, akkor minden más lenne, mi sem élnénk.


A hibákat kijavítani nem lehet, de megismételni sem szükséges.

2012. dec. 2. 13:29
 99/148 anonim ***** válasza:
29%

"És Jézus, aki Isten fia és azonos is Istennel"


Bocsánat, de a nem bibliai háromság szerint sem "azonos" Jézus az Ószövetségi JHVH-val, kit ma leggyakrabban Jehovának hívnak. Csak "egyenlőnek" mondja. Persze ez sem igaz a Biblia szerint.


A kérdezőnek:


Sajnos azzal van a baj, ha nem kielégítően és nem a pontos ismeret szerint ismerjük a Bibliát, mivel abból szörnyű dolgok születtek - a közelmúlt és a távoli történelem a megmondhatója!

2012. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/148 anonim ***** válasza:
31%

Az Ószövetség Isten szava, tehát nem lehet elvetni. Persze lehet, hogy egyes részek csak jelképesek, de ne lovagoljunk azon hogy jelképes-e vagy sem hiszen a mai életünkre nincs sok befolyással. Inkább a tanulságot nézzük.

Az eutanázia rossz, mert ember életét csak Isten veheti el.

A halálbüntetést nem támogatom, hiszen nekünk senkit sincs jogunk büntetni, egyedül a későbbi bűnöket van jogunk megelőzni és ehhez csak nagyon ritkán szükséges halálbüntetés.

Az abortusz pedig bűn, a Bibliában benne van hogy aki úgy meglök egy terhes asszonyt hogy az elvetél azt meg kell ölni (persze ma már nem kell megölni, de látszik hogy bűn, és nem az x-edik héttől hanem onnantól, hogy a nő terhes).

Onnantól ember az ember hogy a hímivarsejt bejut a petesejtbe. Mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg a néma sikoly című filmet. Az abortusz során a magzat menekül, szája kinyílik, mintha sírna, az egész eljárás során, mialatt a méhbe dugott gép élve felturmixolja. Ezt csinálják egy érző lénnyel az abortuszt végző orvosok és anyák. A Hippokratész-i esküben benne van hogy "magzatelhajtó szert nem adok asszonynak", tehát az ezt végző orvos gyilkos és esküszegő.

2012. dec. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!