Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valaki elmondaná, hogy mi...

Valaki elmondaná, hogy mi értelme van a vallásnak?

Figyelt kérdés
Sokat láttam tévében is ami igaz lehet a valóságban, hogy a vallásos emberek azért ölnek meg egy bizonyos embert, mert azthiszik isten azt mondta nekik. Én véleményem a vallásról: isten nem létezik és soha se létezet egyszerűen cska valaki régen ezt kitalálta, hogy amit ő akar az sokkal késöbb is így legyen és mondanátok, hogy ott van a biblia na, ha én most írok egy üres könyvbe, higy 19 évesen meg kell halnia mindenkinek Sanyi nevében, akkor 4000-ben majd azt fogják mondani, hogy a nagy Sanyi nevében(és ennyi) És lelki megnyugvást jelent pár embernek, hogy vigyáz rá? Én erre azt mondom, hogy inkább te cselekedj, mert más nem fog helyeted. És sok ember az egész életét és a gyerekeik életét is elszurja tönkre teszi, mert hivő és ez az isten úgy akarta. Szerintrm ez az egész vallásosdi csak azért van, hogy manipulálja az embereket. De most mondom probáljatok megygőtni, hogy ennek az egésznek van bármi értelme. ;) Mert Isten azt mondta, hogy most engem probáljatok vallásra bírni. :D

2016. nov. 1. 23:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
24%
Hadd kérdezzek már vissza! A budhizmus az hogy jöhetet szerinted létre, hogyha a Sanyika vagy Józsika tiszteletét nem tartja fontosnak?
2016. nov. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/119 A kérdező kommentje:
Jancsi találta ki, hogy sok év után is befolyásolja az embereket. És a szavaidból látszik is, hogy vallásos vagy. De amikor azt mondod, hogy isten ezt isten azt akarja, hogy akarhatná, amikor nem is létezik? És meny meg pokol s elétezik halálunk után meghalunk utána senki se tudja mi lesz és így marad ez végig. És te látom azt mondod, hogy isten hozta létre ezeket a dolgokat hát elmondom neked, nem. Iskolában tanították is, hogy ősrobbanás meg ilyesmik voltak és így jött létre, hogy a feketelyukat meg ilyesmik hogy jöttek létre fogalmam sincs. És épp azért mert még vizsgálják és nem vagyok tudos aki tudja ezekkel mi a helyzet, mer tpont azért vannak, hogy ezeket vizsgálják és tudják nem az enyém. És olyan meg nem létezok, hogy egy ember csettint egyet azt ott egy pizza elötte. :D Bár jó lenne. :P
2016. nov. 2. 00:57
 13/119 Garpe ***** válasza:
100%

A legtöbb egyetem bölcsész karán illetve az MTA-n van egy VALLÁSTUDOMÁNYi tanszék. Ez a tudomány a vallást vizsgálja mint emberi jelenséget, többé-kevésbé arra a kérdésre is keresi a választ, amit most te feltettél.


Amit itt leírtál, az az az ateista és vallástudományi ismereteket nélkülöző ember gondolata a témáról. Ennél a vallás sokkal összetettebb dolog.

A vallásos szemlélet egy más világszemlélet. Aki hisz, annak számára az egyszerű kődarab, csodálatos szent tárggyá lesz; a sámán varázslatai tényleg mágikus erővel segítenek betegségén, a médium tényleg kapcsolatba hoz a halottak világával; az isten elfogadja az áldozatot és a jövőben is a házban marad...

De nem csak mint a világ értelmezése és magyarázata jelenik meg, hanem a mágia, az átok, a csoda és a szentség természetfeletti ereje megjelenik és hat az egyénre. A beteg tényleg meggyógyul, az átkozott meghal, a szentség érzetétől libabőrödzik a hívő háta és arcra borul előtte. De a legszebb példa az extázikus rituálék, még a modern kor Keresztény istentiszteletein is előfordul, hogy olyan szinten tombolni kezdenek az emberek, hogy a '97-es Rave Party eki falói jól nevelt könyvtárba járóknak tűnnek mellettük (ld.: youtube ;) ).

De van egy társadalmi aspektusa is a dolognak, a rítusok ceremóniák során, nem csak a hívők szemszögéből újul meg a világ, hanem ténylegesen, újra megjelennek a régi hagyományok, a közösség (társadalom) újraszerveződik, vagy akár átszerveződik. Behatárolja a teret és az időt. Elég csak az újévre gondolni és a kemény szilveszteri tivornyákra.

Ezen felül kultúrálisan és társadalmi értelemben is szervezi a közösséget. Akár úgy, hogy tagjai akik a társadalommal nagy feszültségben élnek kivonulnak a társadalomból ami egy szekták esetén igen csak gyakori, de akár magának a társadalmi rétegződésnek is szolgálhat alapjául, mint az indiai kasztrendszerben.


Mellesleg a babonák (fekete macska, négylevelű lóhere, patkó...), számmisztika és "mágikus" számok (13, szerencse számok, 18. vagy 20. netán 50. születésnap "különlegessége"...), asztrológia (horoszkóp...), tabuk (kóser, vegetarianizmus...), ereklyék (nagymama merőkanala, Elvis dedikált lemeze...) is mind egy fajta vallásos jelenségek.

Sokkal több a vallás, mint ahogy azt először gondolnánk.


Ajánlom Mircea Eliade: A Szent És A Profán, illetve Voigt Vilmos: A Vallási Élmény Története című könyveket.

2016. nov. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/119 anonim ***** válasza:
71%

Isten nevében gyilkosságot elkövetni istenkáromlás. Erre az aljas bűnre a Biblia is felhívja a figyelmet:"Sőt eljön az óra, mikor mindaz, aki megöl titeket, azt hiszi, hogy szolgálatot tesz Istennek.

Így tesznek veletek, mert nem ismerik sem az Atyát sem engem."

2016. nov. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/119 anonim ***** válasza:
12%

A vallásoknak nincs értelme, mert a Teremtő akit te nem létezőnek tartasz, nem hozott létre vallásokat.


Ő az embernek adott egy útmutatót az élethez,

mivel az életet Ő hozta létre a maga törvényeivel, nyilván jobban tudja, mi hogyan működik jól.


Sajnos az emberek idővel a maguk útját választva akartak tovább élni. S ez vezetett oda, hogy most semmi nem működik a rendeltetése szerint-

2016. nov. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:

Gondold csak végig, mi volt az ősrobbanás előtt? Semmi?

Miért volt az ősrobanás? Csak úgy?

Mi van a feketelyukak mélyén? Semmi?

Mi van a fotonok között? Semmi?

Miért élsz? Csak úgy?

Ezeket a válaszokat a természet tudomány nem ismeri. Egy olyan téridőben élünk, ahoo minden a szabályoknak vannak alárendelve. Pár szabályt megismerhetünk, párat nem. Mindennek ok-okozati követkeménye van. Egyáltalán honnan eredeztethetőjek a szabályok?

Ami a tudomány nem tud magyarázni, ott szükség van hitre. Vannak dolgok, amik csak van, mint az élet, de igazán nem tudjok minek.

A vallás az egy különleges filozófia. Sok esetben könyebben talál válaszokat, mert tudjuk honnan eredeztetni. Ugyan akkor emmiatt szöveményesebb a világkép.

2016. nov. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
19%

Hozok egy példát.

Ikrek a méhben. Az egyik hiszi, hogy van a Mama, aki tendszeresen énekel neki. Tudja, azért létezik, mert a Mama szereti.

Ezzel szemben testvére hiszi, hogy nincs Mama. Szülés után mindanyian meghalnak, nincs tovább.

2016. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/119 anonim ***** válasza:
49%

Sziasztok!


Az előttem szólónak,aki az ikrekről írt! Annak a történetek az a tanulsága,hogy ikrek közül az egyik,hallja,hogy az anyuka énekel,és csendben figyel, Ő hiszi ,hogy van,és haljja is. A másik gyermek,pedig azt gondolja,hogy nincs anyuka.Mert csak sötétet lát, és abból indul ki,amit a szemével lát.Így gondolja,ha nem látja az anyukáját,akkor nem is lézetik.Aztán eljön az igazság pillanat,mikor megszületnek mind 2-en,és találkozhatnak az anyukájukkal.Szóval...Létezik az anyuka,teljesen mindegy,hogy a gyerek hiszi -e vagy sem.

2016. nov. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/119 A kérdező kommentje:
Néhány ember olyanokat írogat amihez megkérdezném, hogy te ezt most végig gondoltad? Az ikrek sztorihoz: egy gyerek érzi az anyja közelségét tudja, hogy ő az tehát rossz példa. És mindennek van magyarázata amire nincs azt még nem tudjuk és ennyi. Hogy keletkezett a föld? Ezt pontosan senkinse fogja megmondani, mert nm értünk, akkor, de egy normális ember tudja, hogy nem úgy lett, hogy valaki csettintet egyet. És a feketelyuk mi van, ha annak van egy másik oldala? Hogy egyiken be másikon ki cska a másik távol van. Az univerzum végtelen és ezt be kell látni, hogy sose tudjuk meg. És a föld elött mi volt? Ugyan az, mintha egy most keletkezne egy másik tejútrendszer cska az a gond, jogy ezek nem két perc alatt keletkeznek. Tehát, ha valamit nme tudsz nem a valláshoz kell fordulni, mert nem tudod és senki se tud vallást adni egyszerűen nem tudjuk és kész. Erre való a tudomány ami ezeket vizsgálja. Ja és elmondom én miben hiszek: hiszem, hogy a világon nem csak ki vagyunk, mert idegenek vannak lehet nem a közelben lehet távol, de ebben a nagy térben vannak még valakik. És a szellemekröl velem is történt már olyan dolog ami érdekes és nem lehet avval megmagyarázni, hogy a szél volt az vagy hasonló ez természet feletti dolog lehet ilyen, de ez nem a valláshoz tartozik. És elmesélek valamit amit egyik ismerösöm mondott: úgye őniskolás és az egyik osztálytársa jehova tanúja az ünnepélyekre úgye ünneűlőt kell vinni meg minden és úgye ez egy lány(nem az ismerösöm) és az ünnepélyekre nme ünneplőbe ment és nem állt fel a Himnuszra se. Kérdezem én és mondom, hogy az ilyen ember nem magyar aki nem tiszteli meg a magyarságot aki nem tiszteli azokat akik régen értünk halltak meg az nem magyar ember. És ezt azért, mert jehova tanúja.
2016. nov. 2. 10:27
 20/119 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
38%

Nem akartam lelőni a poént. De az is csak akkor tudtuk meg, amikor megszülettünk. Akkor fogjuk megtudni, hogy van-e isten, illetve hogy melyik isten Az Isten, ha meghalunk.

Addig hiszek annak, amit látok, hallok, tapintok, úgy, mint az első iker.

2016. nov. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!