Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Sokan írják hogy havi 70-90...

Sokan írják hogy havi 70-90 ezer forintból megoldják a kaja kérdést de mégis hogyan ?

Figyelt kérdés

Nyilván függ attól hogy mekkora a család ,hányszor rendelnek és miket esznek .. de egyszerűen nem értem hogy lehet kijönni ennyi pénzből. Én is szeretnék egy kicsit spórolni ( attól még ugyanúgy jó minőségű ételeket enni ) és gondoltam megnézem mások hogy csinálják . Mi 3an vagyunk ( apa, az egy éves kisfiunk és én ) jó minőségű ételeket eszünk , a pici napi 4-5x mi max 2x szoktunk enni . Havi 2-3 X vagyunk étteremben ( mármint ha lehet ) és kb 3x rendelünk pizzát.


A picinek napi 3 X adok gyümölcsöt , 1x zöldséget ( mindig változó hogy mit ) és nyilván emellé főtt ennivalót is . Nem hiszem hogy luxusban élünk ,de mi havi 200 alatt a kaját nem tudjuk megoldani .


Néha van bio hús , de azért legtöbbször a középkategóriás dolgokat válasszuk. Minden nap frissen főzök ( van hogy 2x is a pici miatt ) , minden nap boltba járok ( lehet hogy emiatt megy el a pénz ) és tényleg nagyon érdekelne hogy lehetne egy kicsit spórolni ? Minden nap amikor sétálunk ,bemegyek a boltba egy Hipp gyümölcsert amit a kicsi útközben szopogat és egy kávéert. Ez a kettő dolog 600 Ft kb X 30 az is már havi 18 ezer és tulajdonképpen nem lenne muszáj ... Talán az ilyesmivel kellene elkezdenem...



2021. márc. 13. 10:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
86%

én kitalálom, miket akarok főzni a következő napokba, és ahhoz vásárolok.

Kb 10 naponta megyek boltba, 30 ezer körül megúszom a dolgot. Inkább alatta. ebben benne van a zöldség, gyümölcs, édesség, stb. A hús is, de közben egyszer megyek húsért, azt nyilván nem veszem meg 10 nappal előbbre. de benne van ebben a 30ezerben. Szóval én 100 körül kihozom egy hónapban ls semmiben nincs hiányunk.

Étterembe mi is 1-2 alkalommal eszünk havonta ( normál esetben), pizza is 1-2, inkább sütök itthon.

Szerintem a mindennap boltbajárás a gond... ha betévedek én is semmi perc alatt összeszedek egy kosár semmit 8000ért. Amióta megtervezem, tele a kosár és 20ezer fele fizetek (+ a hús).

Próbáld ki pár hónapra, hátha jobban kijössz.

2021. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim válasza:
89%
Mi 3 vagyunk, az alapanyagokra hangsúlyt fektetünk és simán 100e felett jön ki a havi kaja.Viszont szerintem meg lehetne oldani kevesebb pénzből is ha figyelni kellene rá, hogy mennyi telik kajara.
2021. márc. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
91%

Egy étterem két felnőtt és egy gyerek számára könnyen közelítheti a 10 ezret, egy pizzázás olyan 5 ezer. 2-3 étterem és három pizza tehát kapásból 30-40 ezer forint. Ebből nekem kijön az egész havi étkezésem, pedig sok fehérjét eszem, mert sportolok. Igaz, nagyon odafigyelek, hogy mit veszek.

Könnyen el tud szállni a kiadás. Egy kis pudingocska 150 forint, egy kis szelet csoki is lehet 150 forint, és így tovább. Attól is függ, városban, vagy falun él az ember. Városban kapsz tejet 170 forintért, falun a kis boltban lehet, hogy 250 forint. Oda kell figyelni.

2021. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim válasza:
61%

Ez nagyon sok mindenen múlik.


A legtöbb háztartásban azért tudják megoldani ennyi pénzből, mert egyoldalúan táplálkoznak, nem minden nap van hús, nincs napi 2-3 féle gyümölcs meg zöldség és az alapanyagok megválasztása során nem a minőség, hanem az olcsón elérhető termékek kerülnek bele a kosárba.


Persze az is számít, hogy mit és hol veszel. Mi egyelőre ketten vagyunk párommal, Budapesten élünk. Legtöbbször főzök, de rendelni is szoktunk heti egyszer átlagosan. Jellemzően Auchanban és Lidle-ben vásárolunk, minőségi termékeket, alapanyagokat, változatosan eszünk és igyekszünk betartani az egészséges táplálkozási szokásokat, van hús, tejtermék, gyümölcs és zöldség is bőven, a péktermékek mellett. A rendeléseket jellemzően szép kártyával fizetjük, így ha azt nem vesszük bele, akkor nekünk az átlag havi keret, amiből érkezünk nagyjából 100-120 ezer forintra jön ki, de ebben benne van az étel mellett az ital is (ásványvíz, gyümölcslé, néha üdítő italok). Ha megszületik nyáron a babánk, illetve később, mikor már ő is enni fog normális ételt is a tej mellett, akkor biztosan fel fog menni nekünk is ez az összeg.

2021. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 A kérdező kommentje:

Hűha, én kicsit irigy vagyok az olyan emberekre akik ilyen ügyesen csináljak . 😅

Valószínűleg a mindennapi boltba járás is gond ,de a gyümölcsöt ,zöldséget legalább 3 naponta frissen kell venni . A fiam imádja a banánt, kivit , körtét,almát ,a brokkolit stb ... És ezekből inkább a jobb minosegueket választom. Inni csak a hohes C szereti ,ami nem a legolcsóbb ,és már arra elmegy heti szinten legalább 4-5 ezer forinton . Pluszban hetente a gyümölcs ,zöldség legalább 7-8 ezer . És akkor még nem is főztem semmit .


Valamit ki kell találnom , mert a havi 200 nagyon sok és ehez még rengeteg más dolog is jön ...


Nem sajnálom magunktól , de nem lenne rossz havi szinten egy kis pénzt félre tenni amire esetleg a picinek valamikor szüksége lehet.


Minden pénzem elmegy kajara ,ruhára meg játékra . A férjem meg fizeti a többit és alig tudunk valamit megspórolni.

2021. márc. 13. 11:05
 6/99 anonim ***** válasza:
90%

Én azt nem szoktam érteni, hogy lehet havi 200 ezret költeni kajára, az azért rengeteg pénz két-három embernek.


Mi hárman vagyunk, 2 felnőtt és egy pici, simán kijön 70 ezerből a kaják, és szerintem az átlagnál egészségesebben étkezünk.


Az elsőhöz csatlakozom, mi is kitaláljuk 2-3 hétre előre, hogy mit szeretnénk főzni, felírjuk és csinálunk hozzá egy nagybevásárlást, igyekszünk csak azt megvenni, amit tényleg felírtunk. Így nem kell folyton boltba járni, de mindig minden van itthon és sokkal kevesebbet költünk, mintha néhanapján valamiért mégis "beszaladunk a boltba". Akkor valahogy a semmire is simán elmegy egy tízes.


Na meg olyan helyen vásárolunk, ami olcsó, húst és zöldséget mi csak piacon, mert sokkal olcsóbb és jobb minőségű, mint a hipermarketekben. De ez helyfüggő, van ahol csak kispiacok vannak és azok a drágábbak, ezt nyilván ki kell tapasztalni.


Aztán igyekszünk változatosan enni, mi speciel a kevés hús pártján állunk - bár lehet, hogy lassan húst enni olcsóbb, mint zöldséget -, de ugye mikor kitaláljuk, mit együnk, vegyesen írunk fel költségesebb és spórolósabb kajákat is, pl. lencsét, burgonyát, ilyesmit. Nyilván, csak amit szeretünk. Plusz figyelünk rá, hogy lehetőleg idényzöldségeket vegyünk, nem csak a pénz miatt, hanem mert télen amúgy sincs semmi íze a 800 Ft-os paradicsomnak.


Van egy kisebb veteményesünk is, ott évről-évre többet tudok megtermelni, de lakásban élőknél ez nyilván nem megoldás. Ha kertesben laksz, akkor viszont 50 mm-en is csodát lehet tenni némi tapasztalattal.


Csapvizet iszunk, néha szörpöt. Aztán igyekszünk nem sok édességet vásárolni, mert nem tartjuk egészségesnek, szóval nálunk nincs naponta csoki, chips meg ilyesmi, gyereknek meg pláne nem. Szerintem amúgy ezzel lehet a legtöbbet spórolni. :D


De így a gyrostól kezdve a házi teljes kiőrlésű kenyéren át a gyümölcsös kuszkuszig minden kerül azt asztalra, szóval nem paprikáskrumplin élünk és mégis kijövünk ennyiből.


Hát, valahogy így csináljuk.

2021. márc. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 A kérdező kommentje:

Na épp ez az .. reggel bementem a boltba . Vettem egy Ariel kapszulát ,egy jobb minőségű oblitot , egy activia , egy Actimel ,tejszelet , croissant ,kenyér , bio tej , felvágott , fél kiló darált hús , 10 kivi , banán , pár alma és még pár apróság és a végén ott hagytam 18 ezret . Haza jöttem , egyszer reggelizunk ,egy ebed és tulajdonképpen holnap ismét mehetek boltba ... Azon is gondolkodtam hogy amikor akciós valami többet kellene vennem és lefagyasztani..


Sajnos Magyarországon vannak családok akik havi 40-50 ezerből élnek , úgyhogy valószínűleg ezt csak akarni kell ... Másrészt nem szeretnék spórolni az egészségünkön mert nagyon fontos az egészséges kiegyensúlyozott táplálkozás. Ha egyoldalúan etkezunk lehet hogy hamarabb / többször megbetegszunk és akkor majd gyógyszerre kell költeni .

2021. márc. 13. 11:12
 8/99 anonim ***** válasza:
66%
Havi 3x etterem, 30 e ft, havi 3x pizza 15e. Maris sporoltal 45 e ftot
2021. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 anonim ***** válasza:
85%
6-os vagyok, természetesen friss gyümölcsért vagy zöldségért mi is beugrunk ide-oda, de nem két naponta, azért egy hétig kb. minden bírja a banánon kívül.
2021. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/99 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon rossz helyen vásárolhattok. Mi tegnap elmentünk húsboltba, kb 15ezerből bevásároltunk húst egész hónapra. 2 naponta főzök, a húson kívül egy hétre simán 10ezerből megveszem az egyéb hozzávalókat, plusz ebben van nasi is meg vacsora. 50-60ezerből 2en simán kijövünk a kajával egy hónapban, pedig szeretünk enni, csak okosan vásárolunk. Nem szabad minden nap boltba menni, mert akkor nagyon sok felesleges dolgot összevesz az ember, max heti 2szer nagybevásárolni
2021. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!