Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Sokan írják hogy havi 70-90...

Sokan írják hogy havi 70-90 ezer forintból megoldják a kaja kérdést de mégis hogyan ?

Figyelt kérdés

Nyilván függ attól hogy mekkora a család ,hányszor rendelnek és miket esznek .. de egyszerűen nem értem hogy lehet kijönni ennyi pénzből. Én is szeretnék egy kicsit spórolni ( attól még ugyanúgy jó minőségű ételeket enni ) és gondoltam megnézem mások hogy csinálják . Mi 3an vagyunk ( apa, az egy éves kisfiunk és én ) jó minőségű ételeket eszünk , a pici napi 4-5x mi max 2x szoktunk enni . Havi 2-3 X vagyunk étteremben ( mármint ha lehet ) és kb 3x rendelünk pizzát.


A picinek napi 3 X adok gyümölcsöt , 1x zöldséget ( mindig változó hogy mit ) és nyilván emellé főtt ennivalót is . Nem hiszem hogy luxusban élünk ,de mi havi 200 alatt a kaját nem tudjuk megoldani .


Néha van bio hús , de azért legtöbbször a középkategóriás dolgokat válasszuk. Minden nap frissen főzök ( van hogy 2x is a pici miatt ) , minden nap boltba járok ( lehet hogy emiatt megy el a pénz ) és tényleg nagyon érdekelne hogy lehetne egy kicsit spórolni ? Minden nap amikor sétálunk ,bemegyek a boltba egy Hipp gyümölcsert amit a kicsi útközben szopogat és egy kávéert. Ez a kettő dolog 600 Ft kb X 30 az is már havi 18 ezer és tulajdonképpen nem lenne muszáj ... Talán az ilyesmivel kellene elkezdenem...



2021. márc. 13. 10:42
 11/99 anonim ***** válasza:
95%
Minek itatotd a gyereket a legdragabb rostoslével? Igyon vizet az egészségesebb meg ingyen van.
2021. márc. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/99 anonim ***** válasza:
100%
Na kérdező kapásból amit rosszul csinálsz: mosókapszulát nem veszünk élelmiszerboltban, mi havi egyszer elmegyünk az eurósba, kb 10-15 ezerből megvesszük az összes vegyit. Na az meg hogy a gyerek csak hohes c-t iszik baromira nem jó. Ezek konkrétan tömény cukrok. Nagyrészt mi ásványvizet iszunk, közben gyümölcslevet max napi 1 pohárral, üdítőt meg még ritkábban
2021. márc. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/99 A kérdező kommentje:

A hohes C tömény cukor ? Tök drága és amúgy fele- fele arányban szénsavmentes ásványvízzel vegyitem. Azt hiszem veszek magamnak valamit ,amibe itthon beletoltom a kavemat és úgy megyek sétálni . A gyereknek meg viszek innivalót és nem muszáj szopogatnia a gyümölcsöt . Annyi felesleges dolgot megveszek és olyan jó lenne ha kicsit több pénzem maradna . 🤦😰


Nekem a 200-ban nincs benne a mosószer , és a vegyi áru . Na meg akkor a pelenka ,furdeto stb de ez egy más téma .


Először megpróbálom a mindennapi boltba járást hanyagolni ,mondjuk az kemény lesz . Lehet hogy a boltos keresni fog ,mert van hogy napi 3x bemegyek . 😂


Kicsit vicces ,de aztán mégsem mert felnőtt nő letemre okosabban is gazdálkodhatnwk . Milyen jó lesz ha havi 50 ezret sporolok és jövő ilyenkor lesz pluszban 600 ezer forinton . Valahogy össze kell szednem magam ! 🙄

2021. márc. 13. 11:23
 14/99 anonim ***** válasza:
76%

Mi 50-60-ból jövünk ki ketten.

Kb. 25-28 ezer két hétre egy nagy bevásárlás.

Amin rengeteget spórolunk, hogy mi nem igazán eszünk kész ételeket, nasikat pl tejszelet, desszertek, üdítők, rágcsák.


Egy hónapban 1x vásárolok be hússal, legtöbbször amikor leárazás van. Ez úgy max 3 kiló hústermék.


Pékterméket sem kell venni soha, otthon sül a kenyér, kakós csiga, csokis párna stb. Ezen egyértelműen rengeteget lehet spórolni. Én 300 ft-ból olyan kenyeret készítek, ami teljeskiörlésű, tele van magokkal és kovászos. 1 hétre bőven elég. 1-1,2 kiló. Szerintem a péktermékek árai egyes esetekben nagyon elszálltak.


Amit veszek, azok javarésze zöldség és gyümölcs (zöldségpult) a kosár felét ez teszi ki. Aztán jönnek a tejtermékek tej, natúr joghurt, kefir, vaj, tejföl.

Tojás.

Lisztek, gabonafélék (rizs, köles, bulgur, qiona, kuszkusz, zabpehely).

Felvágott.

Paradicsomszósz, fűszerek, mustár, majonéz, ketchup. (bár ezeket max 2-3 havonta kell venni)

Édesség:tábla csoki (főleg sütéshez).


És amik ide nem sorolhatók, de nem tudok ellenállni: ajvár, konzerv tonhal, gyöngyhagyma, kókusztejes joghurt, gabonatej, műzli, túrórudi (ezek havi 1x)


És kb. havi 2-3x rendelünk kaját, ha indokolt pl. nem volt idő főzni.


De egyértelműen azzal megy el a pénz, ha nem alap élelmiszereket veszel. pl csokik, sütik, tejszeletek, chipszek, kész szószok, tejitalok.

Illetve a péktermékek. A kenyér ha kézműves (érthetően) drága, de a komersz supermarketes kenyerek sem olcsók (400 ft/kg) és még rossz minőségűek is. Az már önmagában nagyon sokat hagyott a kasszába, amikor elkezdtük otthon sütni a pékárúkat.


Azt tudom tanácsolni, hogy ne menj mindennap vásárolni, mert imulzus alapján kerül mindig olyan dolog a kosárba ami nem is kell (de valamikor jó lesz, vagy megkívántam). Írj bevásárló listát. Nézd meg az eddigi blokkjaid (ha megvannak) és gondold végig mi az ami onnan nem kellett, nem volt szükséges, de mégis megvetted. Utána lődd ki a nasi tételeket, ami nélkül szintén lehet élni és csak nasiként vetted.

És egy szép összeg jön ki ami "felesleges".

2021. márc. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/99 anonim ***** válasza:
63%

A tejszelet, croissant, a 10 kivi és hasonlók simán nélkülözhetők. Ha spórolni akarsz, brokkolit se most kell venni, legalábbis nem frisset (hacsak nem volt valami akció).

Zöldségből vegyél idényzöldségeket, télen répát, káposztát, fekete retket, sütőtököt. Főzz babot, lencsét, felesborsót.

Készíts kelttésztát, süthetsz belőle buktát, fánkot, zsemlét. A megsült piskótatészta is jól fagyasztható, akár vajas krémmel együtt is. Biztosan kevesebbre jön ki egy szelet, mint ha boltban veszed.

Ha ügyes vagy, levelestésztát is tudsz gyúrni, de szerintem az elég macerás.

Gyülömlcsjoghurt helyett vegyél olcsó natúr joghurtot, és turmixolj bele fagyasztott gyümölcsöt, tegyél bele kevés cukrot vagy édesítőszert. Ugyanígy csinálhatsz túrókrémet is.

2021. márc. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/99 anonim ***** válasza:
61%

Aki spórol az nem vesz boltban kávét hanem megcsinálja otthon.

Nem megy havi 3x étterembe, de 2 havonta megenged magának egy pizzát.

Sem hippot meg hasonlo szarokat nem vesz, hanem otthon elkészíti.


Ezt már nem a spórolásra írom, de napi 3x minek kell gyümölcsöt adni? Szerintem ez erős túlzás.

2021. márc. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/99 anonim ***** válasza:
55%

Bocsánat kedves kérdező de.. 😂😂😂😂 - és akkor itt ezt befejeztem.


Szóval ott kezdődik, hogy aki kevesebbel oldja meg a havi büdzsét az oda figyel az árakra. Kezdjük ott, hogy a bio az nagy átverés. Ami szerinted jobb minőség - csak mert drága- abban sokkal több a vegyszer a tartósító a miegymás. És nem. Nem egészségesebb mint ahogy véled.

Bio az max az amit Te magad termelsz meg. Gondold végig a bio gyümölcs a bio zöldség mire ide ér hajókon, hogy friss maradjon és mutatós mennyi szarral van lekezelve.. Bio tej? 😂 A nagyipari tejfeldolgozás ugyan kezd "barátságosabb" lenni, de eü okokból az állatokat oltani /kezelni kell.

Bio tojás? Mind szalmonella ellen oltva.. A csibék nyomatva hormonokkal, hogy minél előbb többet tojjanak.

Szóval bio? 😂😂 Boltban olyan nincs.


Mi 5 vagyunk. Nekem havi 80 e ft és ez akkor már nagyzolás. Ez csak a konyha. Még nincs benne a ruha, a patika a drogéria. A számlák, a benzin, az állatok, a szórakozás.

Mi 2-3 havonta veszünk egy fél disznót a fagyasztóba.

Állatokat tartunk szóval változatosabb a hús fogyasztásunk.

Saját kecskéim vannak. A tej tavasztól őszig megoldva.

Kertünk, gyümölcsös van. Ami tudunk magunknak termelünk.

Természetesen ezek mind idénynek megfelelően, télen nyílván én is boltból hozom a tejet a gyümölcsöt zöldséget.

Tudom ez nem mindenkinek járható út.

De a lényeg oda figyelek az árakra.

2021. márc. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/99 anonim ***** válasza:
49%

De én nem is értem, miért jó naponta boltba járni? Panelban laksz? Mert akkor el tudom képzelni, hogy ez egyfajta kimozdulási lehetőség, de aki havi 200 ezret költ kajára, az szerintem tuti nem panelben él...


Meg is őrültek, ha folyton a panelben kéne járni.


Na meg igaza van annak a vàlaszolónak, aki azt írja, nagyon egészségtelenül eteted a gyereked. Manapság kb. mindenben van cukor, még a száraztésztában is.


Az rendben, hogy sok gyümölcsöt eszik a fiad, egyen is, de azzal bőven lefedi a napi megengedett cukormennyiséget, ha te emellé még megitatsz vele heti több doboz Honos C-t meg nasit is adsz, meg reggelire, uzsira fehérlisztes, édes péksütiket, akkor 10 éves korára teljesen tönkrevágod a hasnyálmirigyét, aztán szúrhatja majd magát élete végéig.


Ezt csak jóindulatból mondom. Szerintem itt nektek valami teljes életmódváltás kell, mert önmagában nem attól fogtok egészségesen enni, hogy a legdrágább joghurtot meg üdítőt veszitek a boltban, arra hivatkozva, hogy az biztos "minőségi."


Szombat van, kezdésnek ülj le és írd egy menütervet a következő két hétre legalább ebédre és vacsira és csak azt vedd meg, ami ezekhez kell. Gyümölcsből és zöldségből se annyit vegyél, ami 2 napra elég, ennyi idő alatt meg sem romlanak.

2021. márc. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/99 Miss Endzsi ***** válasza:
90%
Mi is csak úgy tudunk spórolni, hogy vannak tyúkok (nem vágjuk le őket), veteményesből teszünk el egész évre, házi lekvár, zöldséget elrakjuk savanyúságként is. Ha keresetek van nyugodtan álljatok neki, de akár egy erkélyen is lehet nevelni.
2021. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/99 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az ötleteket ! Remélem hogy sikerülni fog mert ez már több a soknal . A kaja 200 , plusz a gyerek egyéb dolgai ,a mi tisztasági szereink , parfümök stb .M simán elmegy havi 400 . De a férjemmel úgy egyeztünk meg hogy én intézem az itthoni dolgokat , ő meg cserében fizeti a ház miatt felvett hitelt ( nem kevés ) és egy kevés pénzt félre tesz a közös számlankra. O is mindent megtesz értünk és nem szeretném ha ezután nélkülözne ,vagy nem lenne meg mindene amit megkíván . De ma este leülök vele és elmondom neki hogy egy kicsit spórolni szeretnék és ezután lehet hogy nem mindenből a legdrágább lesz itthon ... Remélem megérti majd
2021. márc. 13. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!