Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Sokan írják hogy havi 70-90...

Sokan írják hogy havi 70-90 ezer forintból megoldják a kaja kérdést de mégis hogyan ?

Figyelt kérdés

Nyilván függ attól hogy mekkora a család ,hányszor rendelnek és miket esznek .. de egyszerűen nem értem hogy lehet kijönni ennyi pénzből. Én is szeretnék egy kicsit spórolni ( attól még ugyanúgy jó minőségű ételeket enni ) és gondoltam megnézem mások hogy csinálják . Mi 3an vagyunk ( apa, az egy éves kisfiunk és én ) jó minőségű ételeket eszünk , a pici napi 4-5x mi max 2x szoktunk enni . Havi 2-3 X vagyunk étteremben ( mármint ha lehet ) és kb 3x rendelünk pizzát.


A picinek napi 3 X adok gyümölcsöt , 1x zöldséget ( mindig változó hogy mit ) és nyilván emellé főtt ennivalót is . Nem hiszem hogy luxusban élünk ,de mi havi 200 alatt a kaját nem tudjuk megoldani .


Néha van bio hús , de azért legtöbbször a középkategóriás dolgokat válasszuk. Minden nap frissen főzök ( van hogy 2x is a pici miatt ) , minden nap boltba járok ( lehet hogy emiatt megy el a pénz ) és tényleg nagyon érdekelne hogy lehetne egy kicsit spórolni ? Minden nap amikor sétálunk ,bemegyek a boltba egy Hipp gyümölcsert amit a kicsi útközben szopogat és egy kávéert. Ez a kettő dolog 600 Ft kb X 30 az is már havi 18 ezer és tulajdonképpen nem lenne muszáj ... Talán az ilyesmivel kellene elkezdenem...



2021. márc. 13. 10:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/99 anonim ***** válasza:
86os vagyok én nem is a Pick szalámit írtam példának, nyilván van amit nem lehet utánozni. 89 amúgy persze, ha nagyon akarom egy szelet vajas kenyeret is kihozok neked akár 2000 Ftból is, de itt most pont az volt a kérdés hogy hogyan lehet spórolni
2021. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/99 anonim ***** válasza:

Rendben es tenyleg nagyon sok jo es hasznos tippet kapott a kerdezo.

Nekem csak az nem tetszik, h paran masokat benanak, magukat meg ugyesebbnek allitjak be, amiatt mert kevesebbet koltenek elelmiszerre. Holott ez nem feltetlenul igaz csak masok az izlesek es az igenyek.

2021. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/99 anonim ***** válasza:
Szerintem meg van különbség a sparos pultos vagy csomagolt csirke és a tanyasi között. Előbbi húsa kemény, rózsaszín és öreg, beletörik a kés, míg utóbbi sötétebb, sárgásabb, és viszi a kés mint a vajat. Lehet hogy értesz hozzá, de attól még én az utóbbit jobban szeretem. De a habtejszinbol én is megveszem pl a sparosat, de a kukorica konzervuknek köze sincs egy bonduelle-hez, se a fagyasztott brokkolijuknak, stb.
2021. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/99 anonim ***** válasza:
Hát én pl kukoricakonzervet csak a sparosat veszem meg, mert a Bonduelle-el (vagy a többi márkással) a világból ki lehet kergetni, annyira édes az összes. Mondjuk az pont mázli, hogy nekem az olcsóbb jobban ízlik, legalábbis ebből.
2021. márc. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/99 anonim válasza:
100%
Én havi 20-25-ből oldom meg. A legolcsóbb sz*rt veszem mindenből, és igen, van, hogy éhezem. Nincs más választásom, egyedülálló vagyok, pályakezdő tanárként 145 ezer a fizetésem és ebből albérletet meg rezsit is kell fizetni. Nincs több ételre...
2021. ápr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/99 A kérdező kommentje:
Utolsó, remélem ez nem komoly !
2021. ápr. 10. 17:28
 97/99 anonim ***** válasza:

95#


Nincs már a tanciknak lakhatási támogatás vagy mi a szösz?

2021. ápr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/99 A kérdező kommentje:
95 ,írj privátot ... Talán tudok segíteni
2021. ápr. 10. 19:00
 99/99 anonim ***** válasza:
ebbol a topicbol kitunik hogy Mo on es mas orszagokban is nagyon tagolt retegekbol all a tarsadalom. vannak akik idonkent meg eheznek is vannak akik esszeru hatarokon belul jol esznek es elnek es van az a reteg akik megvehetik azt akkor es ott amihez kedvuk van. ez egyebkent mindenutt igy van. en tobb mint 30 eve elek a tengerentuli orszagban amelyik az 5 leggazdagabb kozott van es ugyanigy tagolodik a tarsadalom. az aranyok viszont gondolom teljesen masok.
2023. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!