Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Sokan írják hogy havi 70-90...

Sokan írják hogy havi 70-90 ezer forintból megoldják a kaja kérdést de mégis hogyan ?

Figyelt kérdés

Nyilván függ attól hogy mekkora a család ,hányszor rendelnek és miket esznek .. de egyszerűen nem értem hogy lehet kijönni ennyi pénzből. Én is szeretnék egy kicsit spórolni ( attól még ugyanúgy jó minőségű ételeket enni ) és gondoltam megnézem mások hogy csinálják . Mi 3an vagyunk ( apa, az egy éves kisfiunk és én ) jó minőségű ételeket eszünk , a pici napi 4-5x mi max 2x szoktunk enni . Havi 2-3 X vagyunk étteremben ( mármint ha lehet ) és kb 3x rendelünk pizzát.


A picinek napi 3 X adok gyümölcsöt , 1x zöldséget ( mindig változó hogy mit ) és nyilván emellé főtt ennivalót is . Nem hiszem hogy luxusban élünk ,de mi havi 200 alatt a kaját nem tudjuk megoldani .


Néha van bio hús , de azért legtöbbször a középkategóriás dolgokat válasszuk. Minden nap frissen főzök ( van hogy 2x is a pici miatt ) , minden nap boltba járok ( lehet hogy emiatt megy el a pénz ) és tényleg nagyon érdekelne hogy lehetne egy kicsit spórolni ? Minden nap amikor sétálunk ,bemegyek a boltba egy Hipp gyümölcsert amit a kicsi útközben szopogat és egy kávéert. Ez a kettő dolog 600 Ft kb X 30 az is már havi 18 ezer és tulajdonképpen nem lenne muszáj ... Talán az ilyesmivel kellene elkezdenem...



2021. márc. 13. 10:42
 71/99 anonim ***** válasza:
77%

Szia

Mi ketten vagyunk havi 40 ezer marad kajara, tisztítószerek, stbre

Sajnos minimálbérből élünk, a férjem is nemrég kezdett el dolgozni, addig míg nem dolgozott 20 ezer volt a max amit költöttem. Megtehettem volna, hogy nem fizetek be egy csekket, de nem ér annyit, nekem fizetéskor ez az első.

Mi havonta 1x vásárlunk, nagyon ritkán megyünk be valamiert, pl kenyér vagy egy kis zoldseg-gyumolcs. Mindig megnézem hol és mi olcsóbb és munka előtt vagy után elmegyek mindenhová, bevasarolok és csak ezekből az alapanyagokból találom ki a végén, hogy mit is fogok majd főzni. Sokkal olcsóbb így, mintha felirom, hogy dubarry lesz zöldséges rizzsel, mert lehet, hogy most épp 1600 kilója a csirkemellnek és a karfiol is 800 forint.... Fordítva kell! Ha épp akciós a karfiol és sikerül a csirkemellet is jó áron kifognom, akkor van csak Dubarry az asztalon.

2021. márc. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/99 anonim ***** válasza:

Leírnád ha 200 ért mi a phicsát veszel? Honnan? Mennyibe kerül?


Valamit nagyon elcseszel

2021. márc. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/99 anonim ***** válasza:
19%

Ja hát ha garnélán éltek meg marhahúson ak ne csodálkozz.


Nem luxus mi? De igenis az

2021. márc. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/99 anonim ***** válasza:
19%

Ha spórolni akarok nem garnélát veszek ombre... Akkor ne sírjon itt ha kaviáron él...


Nem tescos mert házi 🤫🤫🤫

2021. márc. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/99 anonim ***** válasza:

"Mindig megnézem hol és mi olcsóbb és munka előtt vagy után elmegyek mindenhová, bevasarolok és csak ezekből az alapanyagokból találom ki a végén, hogy mit is fogok majd főzni. Sokkal olcsóbb így, mintha felirom, hogy dubarry lesz zöldséges rizzsel, mert lehet, hogy most épp 1600 kilója a csirkemellnek és a karfiol is 800 forint.... Fordítva kell!"


Ja, hát akinek van rá ideje, hogy mindennap órákat sétálgasson a városban a legolcsóbb termékeket keresve, annak biztos megéri. A háztartás, a gyerekek, a pihenés meg ráér... :D Mondjuk, ezt még gyerek nélkül sem tudom elképzelni.


Egy rendszeresen főző nő amúgy tisztában van vele, mik az idényzöldségek és kb. mi olcsóbb vagy drágább éppen, és ha okos, a tartós/fogyasztható élelmiszerekből többet vesz, mikor jó áron ki tudja fogni. Nem boltba járkálással tölti a fél életét.

2021. márc. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/99 anonim ***** válasza:
100%

Hazi, igen. Az a legjobb ezt nem vitatja senki. De egy panel 8. emeleten nem lehet csirket tartani. Mi ugyan kerteshazban elunk, de Bpn es mi sem tartunk. Vetemenyesunk van, orulok, ha abban megterem ezaz. Aki videken el, sokkal jobb helyzetben van, mert ott a zoldseg, gyumolcs, csirke, diszno, tojas, esetleg tej. Ezt azert ne keverjuk ide. En is inkabb megveszem az 1600-2000 res hazicsirket a piacon, mint az 1200as csirkemellett a Lidlben. Nem, nem flancolok, meg nagyzolok hanem egyszeruen erzzuk az izen, allagan a kulonbseget.Igen, igy jon ki a 200. Plane 6 fore.

A 4 gyerekes voltam.

2021. márc. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/99 anonim ***** válasza:
Nem lehet a panelbe csirke, de piac van.
2021. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/99 anonim ***** válasza:
55%
És itt most nem a vidék keverése van hanem a drága cuccok. Ha megteheti tegye h kaviár esznek naponta,de akkor ne rinyáljon ha csak a kaja 200 eft
2021. márc. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/99 anonim ***** válasza:
100%
Igen, piac van, en is ott veszek, de itt 1600/kg. Mit nem ertessz rajta?ez nem kaviar, hanem egy nyamvadt csirkemelĺ. Es nem fogom megvenni a sz@r Lidlset 1200ert. Es megegyszer nem KAVIAR, csak CSIRKE.
2021. márc. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/99 anonim ***** válasza:
69%
Nem rólad van szó... Hanem a kérdezőről. Te mit nem értesz?
2021. márc. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!