Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Sokan írják hogy havi 70-90...

Sokan írják hogy havi 70-90 ezer forintból megoldják a kaja kérdést de mégis hogyan ?

Figyelt kérdés

Nyilván függ attól hogy mekkora a család ,hányszor rendelnek és miket esznek .. de egyszerűen nem értem hogy lehet kijönni ennyi pénzből. Én is szeretnék egy kicsit spórolni ( attól még ugyanúgy jó minőségű ételeket enni ) és gondoltam megnézem mások hogy csinálják . Mi 3an vagyunk ( apa, az egy éves kisfiunk és én ) jó minőségű ételeket eszünk , a pici napi 4-5x mi max 2x szoktunk enni . Havi 2-3 X vagyunk étteremben ( mármint ha lehet ) és kb 3x rendelünk pizzát.


A picinek napi 3 X adok gyümölcsöt , 1x zöldséget ( mindig változó hogy mit ) és nyilván emellé főtt ennivalót is . Nem hiszem hogy luxusban élünk ,de mi havi 200 alatt a kaját nem tudjuk megoldani .


Néha van bio hús , de azért legtöbbször a középkategóriás dolgokat válasszuk. Minden nap frissen főzök ( van hogy 2x is a pici miatt ) , minden nap boltba járok ( lehet hogy emiatt megy el a pénz ) és tényleg nagyon érdekelne hogy lehetne egy kicsit spórolni ? Minden nap amikor sétálunk ,bemegyek a boltba egy Hipp gyümölcsert amit a kicsi útközben szopogat és egy kávéert. Ez a kettő dolog 600 Ft kb X 30 az is már havi 18 ezer és tulajdonképpen nem lenne muszáj ... Talán az ilyesmivel kellene elkezdenem...



2021. márc. 13. 10:42
 51/99 anonim ***** válasza:
81%
Neked jól fog jönni a boltbezárás.
2021. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/99 anonim válasza:
22%
Milyen boltbezárás?
2021. márc. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/99 anonim ***** válasza:
79%
Igen, mondjuk vírushelyzetben örülnék, ha nem azokkal lenne tele a bolt, akik unalmukban lébecolnak ott napi szinten, hanem mindenki annyit menne csak, amennyit tényleg muszáj.
2021. márc. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/99 A kérdező kommentje:

Lehet hogy igazad van ,sőt ...


De én azért örülök hogy még nincs előírva ,ki mikor ,miért ,hány forint értékben kell hogy vásároljon . Így is sok mindenben korlátozva vagyunk. Persze nem jó minden hukyesegert boltba furkozni ,tegnap óta nem is teszem / tettem de azért ha néha napján befutok " csak " egy kávéert , az legyen megengedett. 🙂


Nem voltam beteg , és nem is veszélyeztetek senkit , arról meg nem tehetek hogy néhányan bele bújnak a fenekembe a sorban ,olyan közel állnak hozzám .


De ettől függetlenül nem voltam koronás , és tudom - ezt nem csak nekem szántad - valamilyen mértékben igazad is van ,de az embereket sem lehet teljesen beszabalyozni.

2021. márc. 14. 10:29
 55/99 anonim ***** válasza:
73%

Azt nem értem,ha egy kérdés alá azt írom,hogy nekem a havi kaja megvan 40000ft-ból,kávé üdítôvel együtt,mindjárt kapom,hogy lehetetlen ennyiből kijönni,és biztos csirkefarhátot eszem.

Mondjuk sztm nem kell mindennap húst enni,ahogy az egyik válaszoló írta.

Kérdező,a 200000ft-ból levonod magadnak a kávét+ a kis üdítőt (bár fene tudja,én nem biztos,hogy az üdítőn spórolnék),valamint az éttermi +pizzarendelést,máris kedvezőbb összeg fog kijönni.

2021. márc. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/99 anonim ***** válasza:
26%

55

40-böl számomra lehetetlen, fél kg csirke kb. 800 ft, 1 liter tej 220, naponta 1 elfogy, csak a tej 6600 ft havonta, és nem drága helyen vásárolok.

2021. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/99 anonim ***** válasza:
92%
56os, akciósan most vettem 1080 Ftért a csirkemell kilóját, be is tankoltam 10 kilót. Na így lehet😁
2021. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/99 anonim ***** válasza:
73%

56: "fél kg csirke kb. 800 ft"

Azt hogy csinálod?

Amikor belsőség 4-500 Ft/kg, comb 500 Ft/kg, szárny 450/kg és láb 150/kg, farhát 200/kg, egész csirke 600/kg?...

A kész fél grillcsirke (kb. 80 dkg) 800 Ft a Blaha Lujza téren...

2021. márc. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/99 anonim ***** válasza:
50%
Nem az 56-os válaszoló vagyok,de a Lidl-ben fél kg csirkemell,igen 850ft.
2021. márc. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/99 anonim ***** válasza:
22%
Persze, mert biztos a drágább GMO mentest veszitek, az tényleg annyi
2021. márc. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!