Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Sokan írják hogy havi 70-90...

Sokan írják hogy havi 70-90 ezer forintból megoldják a kaja kérdést de mégis hogyan ?

Figyelt kérdés

Nyilván függ attól hogy mekkora a család ,hányszor rendelnek és miket esznek .. de egyszerűen nem értem hogy lehet kijönni ennyi pénzből. Én is szeretnék egy kicsit spórolni ( attól még ugyanúgy jó minőségű ételeket enni ) és gondoltam megnézem mások hogy csinálják . Mi 3an vagyunk ( apa, az egy éves kisfiunk és én ) jó minőségű ételeket eszünk , a pici napi 4-5x mi max 2x szoktunk enni . Havi 2-3 X vagyunk étteremben ( mármint ha lehet ) és kb 3x rendelünk pizzát.


A picinek napi 3 X adok gyümölcsöt , 1x zöldséget ( mindig változó hogy mit ) és nyilván emellé főtt ennivalót is . Nem hiszem hogy luxusban élünk ,de mi havi 200 alatt a kaját nem tudjuk megoldani .


Néha van bio hús , de azért legtöbbször a középkategóriás dolgokat válasszuk. Minden nap frissen főzök ( van hogy 2x is a pici miatt ) , minden nap boltba járok ( lehet hogy emiatt megy el a pénz ) és tényleg nagyon érdekelne hogy lehetne egy kicsit spórolni ? Minden nap amikor sétálunk ,bemegyek a boltba egy Hipp gyümölcsert amit a kicsi útközben szopogat és egy kávéert. Ez a kettő dolog 600 Ft kb X 30 az is már havi 18 ezer és tulajdonképpen nem lenne muszáj ... Talán az ilyesmivel kellene elkezdenem...



2021. márc. 13. 10:42
 41/99 anonim ***** válasza:
93%

Végigolvastam amiket irsz kérdező és nekem úgy tűnik hogy most a kisgyerek mellett, neked a pénzköltés az a napi programhoz kapcsolódó dologgá vált. Nekem is volt ilyen periodusom sétálni mentünk a gyerekkel, hova menjünk, hát boltba, de ha már ott vagyunk veszek ezt azt.

Észre se veszed úgy röpködnek az ezresek.

A napi séta során próbáld kerülni a boltokat, ne az legyen az uticél. Vásároljatok egyszerre be legalább 1-2 hétre és próbálj meg addig nem menni a boltba.

Tulajdonképpen azért költesz mert megteheted, és ezt most jó értelemben mondom.

Látod, azt mondod triciklit vennél 60ezerért? Mert felétek olyan van sokaknak? Hát itt kezdődnek a gondok.

A spórolás is fejben dől el.

2021. márc. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/99 anonim válasza:
80%
Hú de magamra ismertem. Én is simán lemegyek napi kétszer boltba mert “jaj elfelejtettem valamit”. De olyanokat hogy mondjuk reggel vásárlok, sajtrúd, pogácsa, néhány vacak 5-10 ezer Forintért, aztàn délután rájövök hogy nem vettem vajat a kenyérre és elfogyott. Visszamegyek, és tuti hogy bekerül megint a kosárba még 1-2 dolog. És ebben nincs ebéd. Nekem egyszerűen fáj előre gondolkodni, főleg 1-2 hétre, és itt a ház sarkán a bolt.. Arra próbálok most már figyelni hogy az adott boltban mindig a saját márkásat vegyem meg, az fele mint a másik. Gyümölcsléből (napi 1-2 pohárral isznak) pl aldis vagy lild-s 100%-os almalevet kapnak. De sokan nem tudom segíteni, nekünk is elmegy ennyi.. de nem vagy egyedül:) és nem, ez nem unaloműzés ahogy valakik írták, nem megy. Nem tudom olcsóbban megfőzni az ebédet sem mintha rendelném, mert mindent megveszek hozzá, de marad csomó alapanyag amit aztán elfelejtek felhasználni és megy a kukába. Arra is csak most álltam át hogy ha a levesbe csak 1 db paprika kell akkor 1 db-ot teszek be a kosárba. Régebben mindenből vettem többet hogy majd elfogy, milyen már 1 db zöldséget venni. De nem olcsó és csak ránk rohadt.
2021. márc. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/99 A kérdező kommentje:

Érdekes amit az utolsó előtti ír ,és sajnos nagymértékben igaza van . Sokat vagyok egyedül , és ilyenkor bizony feloltozunk ,sétálok egy nagyot és sajnos unalombol bemegyek a boltba. Sőt,van hogy a nagy bevásárló központba is bemegyek , és az az aznapi délutáni program ,és olyankor csak úgy repül a pénz. Ez pont múlt héten volt . Elvégeztem a dolgom , gondoltam sétálok egyet a boltok között. Meg a gyerek is nezelodik . Egyből vettem 2 pólót az Orsay- ban ( akciós volt ) pár nyál kendő , egy tavaszi kabát a gyereknek ,egy kávé ,süti stb ... Egy délután simán elmegy 10-15 ezer . De ma inkább játszani fogunk itthon és sétálok az udvaron vagy kitalálok valami más programot . Nekünk minden séta ,minden túrázás rengeteg pénzbe kerül . Ez régen is így volt . Elmegyünk túrázni , és a férjem kitalálja hogy jó,akkor már menjünk el valahol ebédelni. Egyből elmegy minimum 15 ezer .


Vissza fogom fogni ezt az egészet ,mert más terveim is vannak ... Persze ezek a legkisebb problémák és sajnos nagyon sokan Magyarországon nélkülöznek, de ha lehet változtatni ( márpedig lehet )akkor miért ne ?


🙂

2021. márc. 13. 13:53
 44/99 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező mi is megtehetnénk hogy elcseszünk 200ezret kajára meg hülyeségekre, de akkor nem újítanánk folyamatosan a házat meg mennénk minden évben külföldre nyaralni vagy vennénk elég gyakran új kocsit. Én jobban érzem magam ha tudok ilyenekre félre tenni, mint hogy hülyeségekre szórjam a pénzt. De egyébként mi is gyakran járunk mostanába boltba, mivel máshova nem lehet, de inkább egy-két akciós apróságot veszünk meg, mivel már amúgy is tele van a hűtő, nem is tudnék hova pakolni
2021. márc. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/99 anonim ***** válasza:
87%

Én azt nem értem, mosókapszula mellé miért veszel öblítőt? A mosókapszulában már az is benne van. Felesleges mellé öblítő is, úgy már a mososzer hatekonysagat rontja.

Nincs baj a gyümölcslevekkel, bolti kávéval, gyümölcspürével, ha ezeket nem napi szinten fogyasztjatok. Lehet inni vizet, otthon főzött kávét, és a gyümölcspürét is meg lehet csinálni otthon, de ha már tud a gyerek rágni, akkor nem is jó, ha pürésen eszi állandóan.

Bolti gyümölcsjoghurt helyett én osszetort gyümölcsöt szoktam tenni natúr joghurtba (na az pl tök olcsó, de aki a kremesebbet szereti, ott a görög joghurt, mondjuk az már jóval drágább). Vagy néha úgy, ahogy nagyanyám csinálta, joghurt plusz gyümölcslekvár, az is tök finom, főleg ha házi.

Én amúgy kajára sokkal kevesebbet költök, mióta a nagybevásárlást nem személyesen csinálom, hanem rendelem a Tesco-ból. Hamar megvan, nincs sorban állás, és ami a lényeg, nem nekem kell hazahozni és a negyedikre felcipelni. Ha jól csinálom, nem is kell egész hónapban boltba mennem, max felvágottért, kenyérért, meg heti egyszer gyümölcsért, zöldségért.

2021. márc. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/99 anonim ***** válasza:
100%
A Tesco online bevásárlást mi is szeretjük. Havonta egyszer rendelek én is és szuper jó, mert nem veszek le minden marhaságot a polcról, mert megláttam. Az a pár száz forint ami a kiszállítás meg megéri, hogy a jelen helyzetben ne kelljen sorba állni, órákat válogatni, oda kocsikázni és haza plusz nem kell cipekedni.
2021. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/99 anonim ***** válasza:
100%
De ha van udvarotok/kertetek, mint írod, foglald le magad azzal, akkor nem jártak unalomból folyton vásárolni.
2021. márc. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/99 anonim ***** válasza:
29%

Függ a termettől 1 kcal 1 Ft ha közértből eszel és nem csak a legolcsóbb dolgokat veszed.

Hát így.

Heti egyszer megfőzöl 1 valamit 4 napra előre, pl. gulyáslevest vagy főzeléket vagy sültcsirkét.

2021. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/99 anonim ***** válasza:
100%
Én figyelem az akciókat. Jó minőségű ételeket veszek, azért azok is sokszor akciósak. Mindig ahhoz igazítom a menüt, hogy éppen mi lesz akcióban. Persze akad nyilván kivétel, de többségében így teszek. Nem vagyok impulzusvásárló, listával megyek és csak azt veszem, ami kell. Plusz igen, ha van kertetek, a zöldségek nagy részét meg tudod termelni otthon.
2021. márc. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/99 anonim ***** válasza:
76%

" Minden nap amikor sétálunk ,bemegyek a boltba egy Hipp gyümölcsert amit a kicsi útközben szopogat és egy kávéert. Ez a kettő dolog 600 Ft kb X 30 az is már havi 18 ezer és tulajdonképpen nem lenne muszáj ... Talán az ilyesmivel kellene elkezdenem..."


Igen, erről van szó.

Mikor munkába jártam, 30 000-rel többet költöttem, mert nem lehet egy adag útközbeni bármit megvenni olyan olcsón, mint amit hazaviszel.

Az üdítő a legjobb példa, 280 Ft most fél liter kóla, de a 2 literes van 95 Ft-ért is, otthonra nyilván a 2 literes a jó.


Persze ha kánikula van és kitikkadtál, meg lehet engedni, de akkor se árt fejben tartani, hogy ha a Margitszigeten vagy épp, akkor az 500 Ft, de ha kiérsz a körútra 8 perc múlva, akkor már csak 280.


A szokásokon van a hangsúlyt, amit rendszeresen követsz. Tudatosnak kell rá lenni, hogy oké most különös indokom van rá, hogy megveszem drágábban, de ez kivétel.

Ti 150-re simán le tudtok menni.

2021. márc. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!