Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Sokan írják hogy havi 70-90...

Sokan írják hogy havi 70-90 ezer forintból megoldják a kaja kérdést de mégis hogyan ?

Figyelt kérdés

Nyilván függ attól hogy mekkora a család ,hányszor rendelnek és miket esznek .. de egyszerűen nem értem hogy lehet kijönni ennyi pénzből. Én is szeretnék egy kicsit spórolni ( attól még ugyanúgy jó minőségű ételeket enni ) és gondoltam megnézem mások hogy csinálják . Mi 3an vagyunk ( apa, az egy éves kisfiunk és én ) jó minőségű ételeket eszünk , a pici napi 4-5x mi max 2x szoktunk enni . Havi 2-3 X vagyunk étteremben ( mármint ha lehet ) és kb 3x rendelünk pizzát.


A picinek napi 3 X adok gyümölcsöt , 1x zöldséget ( mindig változó hogy mit ) és nyilván emellé főtt ennivalót is . Nem hiszem hogy luxusban élünk ,de mi havi 200 alatt a kaját nem tudjuk megoldani .


Néha van bio hús , de azért legtöbbször a középkategóriás dolgokat válasszuk. Minden nap frissen főzök ( van hogy 2x is a pici miatt ) , minden nap boltba járok ( lehet hogy emiatt megy el a pénz ) és tényleg nagyon érdekelne hogy lehetne egy kicsit spórolni ? Minden nap amikor sétálunk ,bemegyek a boltba egy Hipp gyümölcsert amit a kicsi útközben szopogat és egy kávéert. Ez a kettő dolog 600 Ft kb X 30 az is már havi 18 ezer és tulajdonképpen nem lenne muszáj ... Talán az ilyesmivel kellene elkezdenem...



2021. márc. 13. 10:42
 31/99 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat lehet spórolni, azzal, ha előre gondolkodsz.


Pl mosókapszula, mosogatógép tabletta, pelenka, tusfürdő... ezeket mind ki lehet fogni akciósan és akkor kell belőle bevásárolni. Kb féláron ki lehet hozni így a dolgot. Pl hónapokkal ezelőtt vettem 31 Ft/db áron finish mosogatógép tablettát, sima boltban 70-80 Ft darabja. Vagy ariel oxi kapszulát 60 Ft-ért, a dm-ben 110-120 Ft darabja. Pelenkát már nem használunk kb egy éve, de simán vt, hogy egyszerre vettem 3-500 darabot.


Nekem a mániám, hogy mindent a legjobb áron kell megvenni, mindig utána nézek, mi hol mennyibe kerül. Nem spórolás miatt, hanem azért mert imádom, hogy így több 10.000 megmarad.

Régen volt a dm kupon dolog, pont gyűjtés, az volt a kedvencem! Simán volt, hogy egy 80 ezres vásárlást kihoztam 35 ezerért. Ez már sajnos nincs.


Én pl mindennel úgy vagyok vele, hogy megveszem most olcsón, mint jövő hónapban drágán. Pl kontaktlencse is van itthon fél évre való, ugyanígy az arcápolási cuccaimból is van. Vagy kávé kapszula, tényleg mindennel lehet ezt csinálni, ami nem romlandó és tudod otthon tárolni.


A kaja esetén pedig az előre tervezés sokat segít. Tudsz valamiből nagyobb adagot csinálni és fagyasztani. Pl csinalok egy nagyobb adag Bolognait, fele megy a fagyasztóba és később lasagne lesz belőle. Vagy pl egyben veszek egy 1,5 kilós lazac filét, ezt itthon darabolom és fagyasztom. Múlt héten vettem a Lidlben, akciós volt 3800/kiló. Nem veszem meg, amikor drága. De csomó ilyen apró dologgal lehet spórolni.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van kérdésed írj nyugodtan!


Ha és még annyi, hogy heti egyszer járunk boltba. Kenyeret, kiflit a férjem hoz frisset munka után, ha épp kell.

2021. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/99 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Rengeteg amit kajára költesz.persze ha néha 1x veszel a gyereknek ilyen "szopogatos" üdítőt, meg magadnak kávét az nem baj. De mindennap? Az már rengeteg.

Nem kell BIO mert azt csak rateszik, ugyanolyan mint a 400 forintos tojás.

Ha valami akciós akkor abból vegyél többet, fagyoba befer, vagy a mososzer se kér enni ha olyan jó áron van.

A napi 3x-i gyümölcs is rengeteg, elég napi 1x is.

Próbálj meg tervezni, pl pénteken leulsz, és megbeszélef a férjeddel hogy mit enne. Pl hétfőn húsos étel, kedden hús nélküli, szerdán tészta, csütörtökön főzelék és így tovább. Rengeteget lehet spórolni így :)

2021. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 anonim ***** válasza:
65%

Hohes C szerintem felesleges egy kicsi gyereknek, mert tele van cukorral. Ne mindig azt adj neki, vagy ha adod is, vizezd fel. Akciósan vedd mindig, nagyobb tételben.


Más tanácsot nem tudok adni, mi is rengeteget költünk kajára. Hiába tervezzük meg, hogy mit eszünk, és csinálunk nagybevásárlást, napi dolgokat pl kenyér, stb, frissen kell venni, meg a húson kívül a többi hozzávalót az ebédhez.

2021. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/99 A kérdező kommentje:

Az előbb megemlítettem már neki . Azt mondta neki mindegy ,úgyis elege van már az " aloeveras tyukszaraimbol" -fogalmam sincs mire gondol ,de örülök hogy nem ellenkezik . 🙂🙂


Annyira remélem hogy jobb háziasszony leszek. Mindenkinek jobb lenne a családban ha több pénzünk maradna... Van egy ismerősöm ,ok négyen vannak havi 70 ezerből össz-vissz. Nagyon sajnálom őket ,ahol tudok szoktam segíteni de ő azt állítja hogy egész jól megvannak ...


Most például arról álmodoztam hogy veszek a gyereknek egy triciklit mert múlt hónapban kisautót kapott de itt a környéken mindenki háromkerekuben tologatja a gyereket ( remélem tudjátok mire gondolok ).


A kinézett modell 64 ezer forint de az előbb láttam Facebookon 22- ért.


Valószínűleg azt fogom megvenni ,sőt .. alszok rá egyet . A gyerek tud menni ,és van egy nagyon drága babakocsink , lehet hogy egyáltalán nem veszem meg ...


Úgyhogy kezdem átgondolni a pénzügyi dolgaimat.

2021. márc. 13. 12:15
 35/99 anonim válasza:
87%
Személy szerint szintén kitálom kb higy mi lesz a héten kb a kaja és annak megfelelően vásárolok, így ha valami mondjuk akciós jobb áron be lehet szerezni. Plusz a zöldséget és gyümölcsöt termelői piacon veszem. Azzal rengeteget lehet spórolni, így kb fele annyit költök zöldségre és gyümölcsre mintha boltban venném.
2021. márc. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/99 anonim válasza:
35%

Mondjuk az cukros löttyökkel én sem vagyok kibékülve.

Azon is sokat spórolunk, hogy teázunk télen nyáron édesítővel vagy sima mentes vizet iszunk. A sógornőm itatja a gyereket otthon Nestea-val Cappy-vel. Marha drága éa hízlal. Szegény gyerek 1,5 éve és 20 kg.

2021. márc. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/99 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem mi max 100ezret költhetünk, de nem számolom. Egyelőre ketten vagyunk.


Tudni kell mi hol olcsóbb. Pl rossman/dm főleg ha van kuponod sokkal olcsóbb minden háztartási tisztítószerre. Így máshol nem veszek ilyeneket, egyszer sokat ott, de az elég lesz sokáig.


Alapanyagért piacra járunk, ha az ott nem beszerezhető, akkor Aldi/Lidl/hentes. Mi sok dolgot fagyasztunk, pl kenyeret simán lehet fagyasztani, és kiveszed, amikor elfogy a meglevő, aztán kiolvasztod. Így fel szoktunk vásárolni párat, ha akciós. Direkt olyan hűtőt vettünk, aminek hatalmas a fagyasztója.


Az ebédet többé kevésbé eltervezzük, és aszerint áll össze a menü, illetve az évek alatt elég rutinosak lettünk a "maradék mentésből", pl maradék hús vagy maradék nem annyira kívánt zöldséggel mit lehet kezdeni, hogy más ízvilágot adjunk neki, és elfogyjon. Szerintem sokan dobnak ki rengeteg maradékot is, ami szintén pocséklás. Erre is rákereshetsz, ilyen kulcsszavakkal, hogy maradék húshoz recept vagy ilyesmi.


Nem iszunk semmilyen gyümölcs levet sem, mi nem szeretjük, meg nekem figyelni is kell rá inzulin rezisztencia miatt. Néha néha rendelünk valamit, ha nagyon nincs kedv főzni, olyankor valami kifőzdétől szoktunk rendelni tálakat, azok ár-érték arányban egész jók.

2021. márc. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 anonim ***** válasza:
91%

200 ezer az nagyon sok, de ha már ennyi, legalább lazacot vegyél, meg kaviárt, ilyen luxi dolgokat, mert ez, hogy, gyümölcsre költesz 8 ezret kétnaponta, vicc kategória. Járj egy olcsóbb boltba, én pl. a lidl-be szoktam, az sem olcsó, de ennyire nem drága. Hetente hagyok ott 15 ezret, de az ebédet rendelem, kb. egy, kétezer jó minőségű, főznöm sem kell, csak hétvégén.

Hipp gyümölcspüré, én is vettem anno, de nagyon drága ahhoz, hogy naponta vedd, megpárolod a répát, lepürésited, almát pláne, sokkal olcsóbb lesz.

2021. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/99 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekem eszembe jutott:

Idénygyümölcs, zöldség

Pancsok helyett víz és házi tea

Mosasra nekem a no name olcsó mosószer ia bevállt 2 gyerek mellett,foltokra ott a vanish szappan.

Kuponok használata, dm pontgyűjtés, sokat lehet spórolni ha a pontokat levonják.

Nem is olyan rég még én is megvettem minden féle bio baba szeletet,pudingot,kását stb a babának.Felesleges kényelmi termékek.

Heti 1-2-3 nap elég húst enni, a beleknek is jót tesz.

Menürendelés nuku: ez is nagyon kényelmes de több ezer alkalmanként es a legtobb helyen az adag is kevés

Bolti nassok helyett nagyrészt házisüti, házikeksz stb

2021. márc. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 anonim ***** válasza:
74%
Hárman vagyunk, ebből egy pici baba. Ő lényegében még nem számít. Mi úgy oldjuk meg, hogy van egy kedves hentes barátunk. Minden hónapban/második hónapban rendelek tőle kb 15.000 Ft-ért húst. Olcsóbban adja átlag, mint a boltban. Szét porciózom és bedobom fagyóba. 2 hetente csinálok egy nagyobb bevásárlást. Ez kb olyan 25-25 ezer/vásárlás. Mi nem a legócskább termékeket vesszük, de azért nézem az árakat és ha tehetem akkor akciósan vásárolok. Inkább kiadok egyszer többet ha jobban megéri és nem kell 2 naponta boltba szaladgálni. Pl mi egy nagy guriga sajtot veszünk amit elnegyedelek és megy a fagyóba. Nagy sajt rajongók vagyunk, abból mindig veszünk 1-2 különlegeset is és szeretjük a minőségi borokat is. Abból is veszünk 1-2 üveggel. Tejből, ásványvízből is pl mindig egy kartonnal veszünk. Most már jobban szeretem a csomagolt felvágottakat, mint a pultosokat. Igaz, hogy drágább de ha nincs kibontva akkor eláll hónapokig, szemben a pultossal, ami pár nap után büdi. Több kg hagyma, krumpli, fokhagyma van itthon, mert az is sokáig eláll. A többi zöldségből is úgy vásárolok, hogy kitartson a következő vásárlásig. Én most itthon vagyok a babával. Minden másnap biztos, hogy főzök. Rendelni nem szoktunk, max 1x-2x egy nagy pizzát 5000 Ft. Most kezdjük a hozzátáplálást. Ameddig van rá időm én csinálom majd a babakaját, mert marha drága, de gondolom ezt te tudod. A férjem visz munkába szendvicset, nem kell reggelit vennie és ha tud haza jön ebédelni. Próbáltam a havi egy nagy bevásárlást és az úgy nem volt jó, mert a hűtőből pikk pakk kifogyott minden.
2021. márc. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!