Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Sokan írják hogy havi 70-90...

Sokan írják hogy havi 70-90 ezer forintból megoldják a kaja kérdést de mégis hogyan ?

Figyelt kérdés

Nyilván függ attól hogy mekkora a család ,hányszor rendelnek és miket esznek .. de egyszerűen nem értem hogy lehet kijönni ennyi pénzből. Én is szeretnék egy kicsit spórolni ( attól még ugyanúgy jó minőségű ételeket enni ) és gondoltam megnézem mások hogy csinálják . Mi 3an vagyunk ( apa, az egy éves kisfiunk és én ) jó minőségű ételeket eszünk , a pici napi 4-5x mi max 2x szoktunk enni . Havi 2-3 X vagyunk étteremben ( mármint ha lehet ) és kb 3x rendelünk pizzát.


A picinek napi 3 X adok gyümölcsöt , 1x zöldséget ( mindig változó hogy mit ) és nyilván emellé főtt ennivalót is . Nem hiszem hogy luxusban élünk ,de mi havi 200 alatt a kaját nem tudjuk megoldani .


Néha van bio hús , de azért legtöbbször a középkategóriás dolgokat válasszuk. Minden nap frissen főzök ( van hogy 2x is a pici miatt ) , minden nap boltba járok ( lehet hogy emiatt megy el a pénz ) és tényleg nagyon érdekelne hogy lehetne egy kicsit spórolni ? Minden nap amikor sétálunk ,bemegyek a boltba egy Hipp gyümölcsert amit a kicsi útközben szopogat és egy kávéert. Ez a kettő dolog 600 Ft kb X 30 az is már havi 18 ezer és tulajdonképpen nem lenne muszáj ... Talán az ilyesmivel kellene elkezdenem...



2021. márc. 13. 10:42
 61/99 anonim ***** válasza:
87%
Én piacon vásárolom a csirkemellet, ott mindig 1000-1100 forint körül van kilója.
2021. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/99 anonim ***** válasza:
88%

59: A tökjó, csak nem ez az egyetlen beszerzési lehetőség. Te nem csinálsz piackutatást, mielőtt megveszel valamit?

Pl. a combfilének kilója ennyi, akkor nem választod azt?

No, ez a titok, aki néz ár-érték-arányt, csinál piackutatást, mielőtt pénzt kiad, annak kijön annyiból. A másik titok a termetbeli különbség, tehát valaki 1300 kcalt eszik egy nap, más meg 4000-t.

2021. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/99 anonim ***** válasza:
68%
Nem volt a legszerencsésebb példa, mert nem szoktam csirkemellet venni, de úgy emlékeztem, hogy a múltkor a lidl-ben 800 ft volt fél kg. Én nem tudok több helyre járni vásárolni, mert messze van, egyszer visz el a férjem hétvégén kocsival. Szerintem a lidl nem tartozik a drága boltok közé, mégis egy karfiol 700 ft volt a múltkor, jobb esetben 600, de annál nem olcsóbb, talán kevesebb lenne a piacon, mondjunk nálunk az is drága. Nekem irreális havi 40 ezer, inkább 80 ezer lehet a havi élelmiszer 3 főre, de legalább nem 200, már ennek is örülök.
2021. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/99 A kérdező kommentje:

Lehet hogy meg lehet oldani 40- ből is , de én már örülök ha 150-re lemegyünk. És amint már említettem , nagyban függ attól is hogy az ember mennyire egészségesen / változatosan táplálkozik.


Meg lehet venni 15 kg csirkemellet ,15 liter tejet , a nagyon szükséges fűszereket , vajat ,hagymát , minden nap kenyeret , na meg tésztát- és akkor lehet hogy kijön az a 40 ezer .


De mi imádjuk a padlizsánt,brokkolit,karfiolt, minden nap iszunk egy Smoothiet , nagyon sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztunk . Ezen kívül a férjem nagyon szereti a marha húst , én meg a garnela rákot . És még sorolhatnám ... De most már nagyon büszke vagyok magamra,mert tegnap délelőtt voltam utoljára boltban ,és holnap is az lesz ami a fagyasztóban van ... Úgyhogy haladok ... 😀😀

2021. márc. 14. 21:27
 65/99 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező azért remélem Smoothieból legalább nem a boltit veszed😃
2021. márc. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/99 anonim ***** válasza:
83%
A havi 40000ft- ot egyedül értem,magamra.
2021. márc. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/99 anonim ***** válasza:
90%
Javasolnam neked a menutervezest es az online rendelést, ha ez utobbira van lehetőség. Rengeteget meg lehet mindkettővel spórolni. Pénzben és időben is.
2021. márc. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/99 anonim ***** válasza:
50%
Én heti kb 3-4x étteremből menüt veszek magamnak mikor dolgozok (4+4 folyamatos). heti 1-2x rendelek pizzát vagy valami normális kaját a pizzériából. Kenyeret nem ehetek emiatt abonettet eszek, általában vajkémmel megkenve és ehhez szoktam hozzá rakni a házi kolbászt, házi sonkát vagy pedig szalonnát és/vagy sajtot. szalámikat nagyon ritkán veszek. HA főzök magamnak, az csakis valamilyen húsos étel lesz. Havonta kb 70-80000-et költök el erre, de én egyedül élek.
2021. márc. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/99 anonim ***** válasza:
75%

Mi 6an vagyunk, ferjem, en, 4 gyerek 10 ev alattiak. Nekem havi szinten kb. 200-250 e megy el, de ebben benne vannak a tisztitoszerek, mososzer, fogkrem stb, egy egy ruhanemu is (pizsi, zokni, melegito) tisztitoszeteket es piperet mindig akciosan veszek, kb. 3-4 dobozzal, uveggel van itthon mindenbol.Tehat Auchan, Lidl, Rossmann, piac. Igy szerintem a kaja 180-200 bol jon ki.

Kerdezo: itt is mint mindig feluton van az igazsag. Tejszeletre, pilotakekszre, croissantra, szopokasuditore ne kolts. Ezeken sokat lehet fogni nagyon. De, ahogy irtad, sok gyumit es zoldseget esztek, minosegibb dolgokat, ezeknek ara van es ennyi.

Nalunk minden nap van itthon friss zoldseg, koktelparadicsom, kapiapaprika, jegsalata, uborka. Heti egyszer biztos fozok kremlevest is, karfiol, brokkoli, porehagyma. Gyumi is mindig van, ha mas nem alma es banan biztos. Es ezeket 2-3 naponta vasarolni kell, mert megesszuk, elfogy.

Hust is altalabban frissen veszem, vagy max par hetig altatom a fagyasztoba, en 1 honap utan hatarozottan erzem a fagyasztast az izen.

Pekarut sosem veszunk, mindent itthon sutok, csokit se nagyon, altalaban 1-2 naponta sutok valamit. De ami mindig van itthon mint nasi az a turorudi ill. joghurt. Es kulonbozo sajtok is, a magyar csak a trapistat ismeri sajnos.

Persze nem kell napi szinten nasizni es uditozni, de azt se hidd el, h fillerekbol lehet minosegi es valtozatos eteleket enni. Szerinten remek, h ennyi zoldseget, gyumolcsot esztek, ebbol biztos nem adnek lejjebb.

2021. márc. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/99 anonim ***** válasza:
26%

Es te utolsó havi hány ft-ból támogatod ezeket az embereket?


Es a kerdező miért is vegye ezt a problémát a nyakába?

2021. márc. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!