Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Sokan írják hogy havi 70-90...

Sokan írják hogy havi 70-90 ezer forintból megoldják a kaja kérdést de mégis hogyan ?

Figyelt kérdés

Nyilván függ attól hogy mekkora a család ,hányszor rendelnek és miket esznek .. de egyszerűen nem értem hogy lehet kijönni ennyi pénzből. Én is szeretnék egy kicsit spórolni ( attól még ugyanúgy jó minőségű ételeket enni ) és gondoltam megnézem mások hogy csinálják . Mi 3an vagyunk ( apa, az egy éves kisfiunk és én ) jó minőségű ételeket eszünk , a pici napi 4-5x mi max 2x szoktunk enni . Havi 2-3 X vagyunk étteremben ( mármint ha lehet ) és kb 3x rendelünk pizzát.


A picinek napi 3 X adok gyümölcsöt , 1x zöldséget ( mindig változó hogy mit ) és nyilván emellé főtt ennivalót is . Nem hiszem hogy luxusban élünk ,de mi havi 200 alatt a kaját nem tudjuk megoldani .


Néha van bio hús , de azért legtöbbször a középkategóriás dolgokat válasszuk. Minden nap frissen főzök ( van hogy 2x is a pici miatt ) , minden nap boltba járok ( lehet hogy emiatt megy el a pénz ) és tényleg nagyon érdekelne hogy lehetne egy kicsit spórolni ? Minden nap amikor sétálunk ,bemegyek a boltba egy Hipp gyümölcsert amit a kicsi útközben szopogat és egy kávéert. Ez a kettő dolog 600 Ft kb X 30 az is már havi 18 ezer és tulajdonképpen nem lenne muszáj ... Talán az ilyesmivel kellene elkezdenem...



2021. márc. 13. 10:42
 81/99 anonim ***** válasza:
En csak arra szerettem volna ravilagitani, h kvazi egyszerubb etelekre is el lehet sokat kolteni, ha jobb minosegur veszel.
2021. márc. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/99 anonim ***** válasza:
Oké, de ha 1600ért is veszed a csirkemellett akkor is 16ezerért veszel 10 kilót és gyanítom nem csak csirkemellet esztek egész hónapban. Lehet közben pl sóskát is csinálni, abból meg max 1000 Ft egy kiló, vagy akár túróstésztát ami meg max 500 Ftból kijön. Én is szoktam pl libacombot is vagy marhát főzni közben, de van egy fix összeg amit szánok a kajára és abból gazdálkodunk. Ha pl egyik nap drágább ebédet csinálok, akkor utána próbálok egyszerűbbet, és így kijövünk 2en olyan 50ezerből durván. Úgy hogy ha rákívánunk meg vesszük az epret meg a szőlőt is akár télen.
2021. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/99 anonim ***** válasza:
igen de pl mi nem eszünk túrós tésztát, aminek kb nincs semmi tápértéke, hanem minden nap 5-6 tojás reggelire, ebéd + vacsora az mindig csirke vagy hal + krumpli + zöldség. tanyasi csirkemell filét veszek, kilója 1800, mert az a legfinomabb, a zöldséget a piacon aranyárban mérik, gyümölcsöt is rendszeresen eszünk, naponta 3-4 banán biztos elfogy, estére meg narancs, kiwi. férjem rizstejet iszik, akciósan is 600 ft/ liter. csirkecombot, meg semmi ilyesmit nem eszünk, de hekket meg pisztrángot igen, ami szintén nem olcsó, pedig piacon vesszük. szóval cuki az az 50 kettőtöknek, de nálunk legjobb esetben is fejenként jön ki 50-re a kaja, pedig nem eszünk sem kaviárt, sem lazacot.
2021. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 anonim válasza:

Azért ti sem esztek olcsón. De lényeg az egészben, aki spórolni akar nem engedhet meg magának akármit vagy extra minőséget. És beláthatjuk legegyszerűbben a kaján lehet spórolni. Mindenhol meg kell nézni az árakat és annak megfelelően kell vásárolni, hogy ne aranyáron mérjék a dolgokat de egészségesebb is legyen.


Egyébként vannak elég elszállt válaszok itt. Nem az átlagember fejével gondolkodnak sokan. De nyilván ha van miből költeni.. Mindenkinek a saját dolga mit csinál a pénzével, de aztán nem kell csodálkozni utána, ha hamar elfogy.

2021. márc. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 anonim ***** válasza:
és hogy jön ki a túrós tészta 500 ft-ból, amikor csak a 450g-os Magyar túró 600ft? :D jön hozzá a Gyermelyi tészta, fél kg 500 ft, egy Mizo vagy Magyar kis tejföl 220 ft, a nagy 450 ft. A porcukrot ne számoljuk, mert az van otthon, tehát legjobb esetben is 1300 ft a túrós tészta, ha minőségi alapanyagokból akarod készíteni.
2021. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/99 anonim ***** válasza:
71%
Hagyjuk már ezt a minőségi alapanyagokat, nézd már meg pl a Spar vagy a Tesco saját márkás termékeit, a legtöbbet ugyanaz a cég csinálja mint a nagy márkákat, csak más a csomagolás, marketinget tanultam, szóval kicsit értek hozzá.
2021. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 Miss Endzsi ***** válasza:
Mint mikor a Tesco tej meg a Kunsági ugyanott készül.
2021. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/99 anonim válasza:
Pl. Aldis szalámi amit a Pick gyárt, és még rengeteg ilyen van.
2021. márc. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/99 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen is, de azert az tevhitt, hogy ugyanaz a minoseg. Az unokatesom a Picknel dolgozik, o meselt azert ezt azt.

De mi ha a peldanal maradunk a turostesztanal, hazi tejfolt es turot teszunk ra, ami teljesen adalekmentes, tovabbe izre es allagra koze nincs a boltihoz, a sajatmarkashoz meg plane. Azt mar le sem merem irni, h mangalicaszalonnat piritok hozza, de az tombbe mindig van itthon.

2021. márc. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 anonim ***** válasza:
Ha tanultal marketinget, akkor azt is tudnod, h a Pick szalami Hungarikum. Annak a minosegenek koze nincs a Pick Rakocziehoz, az Aldisehoz meg plane. Attol, hogy mindharmat ugyanaz a ceg gyartja, eg es fold. Mi is szoktunk venni Aldis Picket is, tenyleg finom, mi is esszuk, na de a Pick eredeti az azert mas kategoria. Aki mar kostolta vagy egymas melle tette a kettot, az tudja.
2021. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!