Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Sokan írják hogy havi 70-90...

Sokan írják hogy havi 70-90 ezer forintból megoldják a kaja kérdést de mégis hogyan ?

Figyelt kérdés

Nyilván függ attól hogy mekkora a család ,hányszor rendelnek és miket esznek .. de egyszerűen nem értem hogy lehet kijönni ennyi pénzből. Én is szeretnék egy kicsit spórolni ( attól még ugyanúgy jó minőségű ételeket enni ) és gondoltam megnézem mások hogy csinálják . Mi 3an vagyunk ( apa, az egy éves kisfiunk és én ) jó minőségű ételeket eszünk , a pici napi 4-5x mi max 2x szoktunk enni . Havi 2-3 X vagyunk étteremben ( mármint ha lehet ) és kb 3x rendelünk pizzát.


A picinek napi 3 X adok gyümölcsöt , 1x zöldséget ( mindig változó hogy mit ) és nyilván emellé főtt ennivalót is . Nem hiszem hogy luxusban élünk ,de mi havi 200 alatt a kaját nem tudjuk megoldani .


Néha van bio hús , de azért legtöbbször a középkategóriás dolgokat válasszuk. Minden nap frissen főzök ( van hogy 2x is a pici miatt ) , minden nap boltba járok ( lehet hogy emiatt megy el a pénz ) és tényleg nagyon érdekelne hogy lehetne egy kicsit spórolni ? Minden nap amikor sétálunk ,bemegyek a boltba egy Hipp gyümölcsert amit a kicsi útközben szopogat és egy kávéert. Ez a kettő dolog 600 Ft kb X 30 az is már havi 18 ezer és tulajdonképpen nem lenne muszáj ... Talán az ilyesmivel kellene elkezdenem...



2021. márc. 13. 10:42
 21/99 anonim válasza:
47%

Egyáltalán nem éttermezünk, sosem rendelünk.

Változatosan eszünk, mert 2éves a fiunk, én terhes vagyok, kell a vitamin. Illetve férjem is fizikai munkát végez, neki is kell az erő.


Én 2naponta járok boltba, sosem írom össze előre akajákat. Csak azt veszek, ami a kajához kell, nem vásárolgatok felesleges dolgokat.

Kb mindig 2 napra főzök, lénsegében az alapanyagot így nem sokkal többe kerül megvenni, mintha másnap újat főznék, és ahhoz vásárolnék.

Gyümölcs mindig van itthon, zöldséget annyit eszünk amennyi a kajában van. Ja és nem veszek márkás cuccokat. Itt arra gondolok, hogy pl ráma vaj 300ft, míg a sajatmárkás csak 150. És ugyan olyan jó...


Így 70-80ból simán kijövünk egy hónapban.

2021. márc. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/99 anonim ***** válasza:
47%
Menutervezesel, listáról vásárlás és nem kell rendelni meg étterembe járni.
2021. márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/99 Miss Endzsi ***** válasza:
25%
Vagy spóroljatok össze egy kis telekre, és ültessétek be.
2021. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/99 A kérdező kommentje:
A hohes C hivatalosan törölve van. 😅 Nem szeretném hogy cukorbeteg legyen a fiam ... Néha úgy érzem hogy én vagyok a legbenabb háziasszony!
2021. márc. 13. 11:48
 25/99 anonim ***** válasza:
82%
Nincs otthkkn kávéfőző, hogy a boltban kell megvenni? Beruházol egybe, veszel egy termoszpoharat és oda mész vele, ahova akarsz.
2021. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/99 anonim ***** válasza:
47%

Nézd gondold végig.

Nem kell minden hónapban parfüm, luxus akármi.. Mosókapszula? Kidobott pénz. Én mindig nagycsaláfos kiszerelést veszek rendes mosóporból. Logikusan ülj le gondold végig mi a létszükséglet. Tervezz menüt, lehet a fagyasztóba is eltenni.

2021. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/99 anonim válasza:
61%

Nekünk 70000 körül jön ki a kaja. Mi négyen vagyunk. A nagy 9 éves a kicsi 6 hónapos.

Het egyszer járunk bevásárolni.

Nem nehéz egy bevásárlás során 20000-et otthagyni. Mi a Penny-be járunk ami azért elég elfogadható ár szempontjából.

Persze ebbe az is benne van, hogy minden nap pékségbe is járunk. Minden nap főzök és a páromnak is csomagolok. A gyerek büfézik az iskolába és menzás is.

2021. márc. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/99 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagy béna csak eddig nem tudatossan áltál a dolgokhoz. Tellik rá, ezért nem volt kényszererő.


Arra azért számíts, hogy a gyümölcsök, gyümölcslevek tele vannak cukorral. A gyümi annyival jobb, hogy ott a rostok miatt némiképp "lassabb" a felszívódása. De kb. ennyi. Én pl. a gyümölcsöt cukorpótlásra használom sülteknél és süteményeknél. Ha nincs lelvár szezon akkor egy év alatt 1 kg kristálycukor fogy nálunk. A sütik többségébe gyümölcsöket szoktam rakni.

2021. márc. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/99 anonim ***** válasza:
38%

A hűtőben 2 hétig birja a banán.


Nyitja


Kevesebbszer boltbamenni, 2 hetente.

Fagyasztani.

Akciósan veszünk húst


Akciós friss zöldség határozza meg a menüt.

A 2. Héten répa zeller stb ami eláll az van.

Nem főzök minden nap.de minden nap meleget eszünk! Van hogy 2-szer is.


4-en vagyunk 2,5 és 1 éves gyerek.


Pizzát soha nem rendelünk magam sütöm havi kétszer ( mert jobb, van tuti receptem, pizzasütős 300 fokos a sütőm direkt)


Mosószert , mosogatótabletát is előre gondolkodva veszek, amikro leárazzák



Legfontosabb a lista

Ha elfogy valami vagy fogyóban, akkor felírom.

120-150 kb ami tuti elmegy

2021. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/99 anonim ***** válasza:
35%

Mi négyen vagyunk. 150 alatt nem ússzuk meg egy hónapban. Én is előre vásárolok egy hétre, nagyjából megvan, hogy jövő héten mi lesz a menü. Iskolások, tehát mindkettő otthon van. Most van itthon 16 db Actimel pl, nem négyesével veszem. Hetente egyszer rendelek élelmiszert, hétközben max gyümölcsöt kell venni. Pizzát, kenyeret sütöm. Havonta 1-2 alkalommal rendelünk, arra ott a szép kártya.

Nem azt mondom hogy az akciókat kell bújni, inkább csak rendszerben gondolkodni kicsit előre. Bàr én az egy hetes menümért itt már megkaptam, hogy az menza :)

2021. márc. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!