Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átlagemberek, ti hogy bírjátok...

Átlagemberek, ti hogy bírjátok anyagilag ezt a hatalmas drágulást, ami a boltokban van?

Figyelt kérdés

Igen, átlagosan kereső emberek véleményére vagyok kíváncsi, nem arra, miért nem lettem milliomos programozó.


Szóval, 30-as átlagemberek vagyunk a férjemmel, átlagbevétellel (szülés előtt 500-at kerestünk ketten, most csak 400-at, hisz esett ki a bevételekből ugyebár). Szerencsére tudtunk venni egy felújítandó kertes házat, szóval nincs hitelünk, de legalább 6-8 millió kellene még a házhoz.


Ez a háttér. Na most, igyekszünk spórolni, tudatosan vásárolni, (még konyhakertünk is van), de mostanában úgy érzem, alig lehet lépést tartani a drágulással. Elmegyünk egy nagybevásárlásra, simán otthagyunk 60-70 ezret és hiába gondolom, hogy na, most akkor nem kell menni egy hónapig, a következő héten már látom, hogy elfogyott a macskakaja, az öblítő meg elfelejtettünk venni valamit és már kontaktlencséből is csak egy pár van, nyárra meg nincs szandálom a kánikula idejére. Értitek...


Mindig kellene valami, de minden olyan baromi drága, hogy csak úgy sunyi repülnek ki a 2-3-5 ezrek, aztán már csak azt látom, hogy elfogyott a kártyámról a pénz. Közben ugye újítanánk a házat, erre próbáljuk félretenni a pénzt, de 150 ezer forint olyan, mintha semmit nem érne egy tüzépen vagy barkácsboltban.


Sok mindenünk nincs még, amiket szeretnénk, pl. bogrács vagy függöny, de ezeket sem tudjuk megvenni, mert ha minden hónapban költünk valamire, akkor aztán sose lesz kész a ház.


Nem mondom, hogy ezelőtt ingyen voltak a dolgok, de sokkal több pénz megy el, mint pl. 2 éve, pedig egyre kevesebb dolgot vásárolunk. A bevételünk meg ugye csökkent is.



2021. jún. 14. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
68%
Úgy tűnik elég "nagy lábon" éltek. Havi 400-500 ezer az messze nem átlagos ma Magyarországon. Egy kicsivel átlag felett éltek. Ennyi pénzből bőven ki kell tudni jönni.
2021. jún. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
36%
9: nagyot tévedsz! Messze nem csóró vagyok, több mint a duplájából gazdálkodunk... De nem dobálunk ki 60-70-ezret egy nagybevásárlásra... úgy, hogy még napi 2-3-5ezreket költ hétközben a kérdező....
2021. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
81%
Aki nek a havi bevásárlás 10 ezerből meg van mit esznek? Lisztet meg cukrot?
2021. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 Katona Dius ***** válasza:
100%
Szerintem azt a heti vásárlásra írta.
2021. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim válasza:
59%

13, 14


Igen a heti bevasarlasra ertettem.


Es amugy rendes fott kajat eszunk, fozunk finomat sosat meg mindent.


Meg lehet oldani, csak kicsit kell odafigyelni hogy mennyire szorjuk a penzt.

2021. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, a válaszokból is láthatod, hogy sajnos ma Magyarországon nem az az átlag ahogy ti éltek, hanem jóval alatta.

És hiába jön ide arcoskodni egy-egy olyan ember mint a 9-es, aki magasabb színvonalon él mint az átlag, és akkor szerinte ő máris többet ér emberileg, és akkor nyugodtan csórózhat, attól még a tények nem változnak. Nézd meg hogy pl mennyit keres egy mentős. Siralmas a helyzet. Nem egy lenézendő, elítélendő szakma (főleg mikor ugye megmenti a csórózó, gúnyolódó ember családtagját) de mégsincs megbecsülve.

Mi ketten élünk egy háztartásban, a nettó összbevételünk 250 ezer. Mindketten dolgozunk, ráadásul ezt a munkát a legtöbben nem bírnák sem gyomorral, sem lelkileg.

Gyerek nem lesz, mert hoztunk egy felelősségteljes döntést, ennyibe egyszerűen nem fér bele. Saját ház szintén. 60-70 ezret életünkben nem költöttünk el egy bevásárlás alatt.

Szóval most gondold át még egyszer a helyzeted, hogy milyen szerencsések vagytok, és hogy akkor a valóban nagy büdös magyar átlag színvonalán élők mivel néznek szembe most hogy ekkora drágulás van.

Nem bántani akartalak ezzel a hozzászólással, csak rávilágítani hogy nem olyan rossz a helyzeted, mint hiszed.

2021. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy le lehet pontozni a mai világban 4-500 ezer forint szinte semmit nem ér. Még egy főre sem nagyon, nem hogy kettőre.


Nyilván, több mint a nettó 160-180. De ez nem azt jelenti, hogy ez olyan marhára hatalmas összeg lenne, hanem azt jelenti, hogy a 160-180 ami nagyon kevés. Hiszen semmire nem elég, csak arra, hogy életben maradj, meg spórolj annyit, hogy évente egyszer ki tudd cserélni az elromlott eszközeid, vagy elmehess egy fogorvoshoz.


Ha az ember 4-500-at keres akkor hamar rájön, hogy ez sem nagy összeg. Hiszen pont ugyanúgy el fogja érni a határait és ebből sem fog soha meggazdagodni, annyi, hogy telik 1-2 dologra, meg nem kenyéren és vízen fog élni.


Sajnos ez a mai világ ellentmondása, hogy ami sok az is kevés.

Hiszen itt is közel ugyanott van az ember, hogy főzzön több napra magának meg vásároljon turkálóból.

2021. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
44%
Egynél több személyre nehezen képzelem azt a HETI 10k-t is. Vagy mit esztek, lejárt húst? 😁
2021. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
29%
Mindenki dögöljön meg aki nem nettó 160-at keres mert én annyit keresek tehát én vagyok az átlag.
2021. jún. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim válasza:
80%

18


Ideje megtanulni sporolni.

2021. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!