Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átlagemberek, ti hogy bírjátok...

Átlagemberek, ti hogy bírjátok anyagilag ezt a hatalmas drágulást, ami a boltokban van?

Figyelt kérdés

Igen, átlagosan kereső emberek véleményére vagyok kíváncsi, nem arra, miért nem lettem milliomos programozó.


Szóval, 30-as átlagemberek vagyunk a férjemmel, átlagbevétellel (szülés előtt 500-at kerestünk ketten, most csak 400-at, hisz esett ki a bevételekből ugyebár). Szerencsére tudtunk venni egy felújítandó kertes házat, szóval nincs hitelünk, de legalább 6-8 millió kellene még a házhoz.


Ez a háttér. Na most, igyekszünk spórolni, tudatosan vásárolni, (még konyhakertünk is van), de mostanában úgy érzem, alig lehet lépést tartani a drágulással. Elmegyünk egy nagybevásárlásra, simán otthagyunk 60-70 ezret és hiába gondolom, hogy na, most akkor nem kell menni egy hónapig, a következő héten már látom, hogy elfogyott a macskakaja, az öblítő meg elfelejtettünk venni valamit és már kontaktlencséből is csak egy pár van, nyárra meg nincs szandálom a kánikula idejére. Értitek...


Mindig kellene valami, de minden olyan baromi drága, hogy csak úgy sunyi repülnek ki a 2-3-5 ezrek, aztán már csak azt látom, hogy elfogyott a kártyámról a pénz. Közben ugye újítanánk a házat, erre próbáljuk félretenni a pénzt, de 150 ezer forint olyan, mintha semmit nem érne egy tüzépen vagy barkácsboltban.


Sok mindenünk nincs még, amiket szeretnénk, pl. bogrács vagy függöny, de ezeket sem tudjuk megvenni, mert ha minden hónapban költünk valamire, akkor aztán sose lesz kész a ház.


Nem mondom, hogy ezelőtt ingyen voltak a dolgok, de sokkal több pénz megy el, mint pl. 2 éve, pedig egyre kevesebb dolgot vásárolunk. A bevételünk meg ugye csökkent is.



2021. jún. 14. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy ja, utána kéne nézni a lehetséges támogatásoknak, most van az a felújítási támogatás, ahol 3 millát vissza lehet kapni. De amúgy ha meg is maradna minden hónapban az a 200 ezer ft, és 6-8 millió kell a teljes felújításhoz, legjobb esetben is 3 év alatt végeznétek. Nézzetek utána a támogatásoknak, és ha az sem elég, akkor el kell gondolkodni a hitelen.
2021. jún. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim válasza:
46%

Én komolyan nem értem az embereket!


BRUTÁLISAN megdrágultak az árak! Azon csodálkozik valaki, hogy egy nagybevásárlásra elmegy 70 ezer forint? Én inkább azon csodálkozom, hogy annyiból megvan!


Mi is annyi pénzből élünk, mint a kérdező. Ez nem sok pénz, nagyon nem. Régebben jól ment, most konkrétan semmire sem telik. A kajára elmegy 230 ezer, ezen akkor lehetne egy keveset spórolni, ha mindennap főznék, de utálok főzni és időm sincs rá, mert még ezért a nyomorult kevés kis pénzért is nagyon keményen meg kell dolgozni. Az viszont nonszensz, hogy valaki havi 70 ezerből kijön, hazugság. Bár én is ismerek olyan embert, aki üres kenyéren él, de most ne elmebetegekről beszéljünk már. Mi szeretünk enni, és nem fogunk se üres kenyéren élni, se szart enni. Nem kaviárt és wagyu marhát eszünk, csak egyszerű jó minőségű ételeket.


Viszont kb. semmire sem telik emellett, ruha turiból, felújítás nuku, nagybevásárlást nem tartunk, mert autónk sincs. Mégis miből? Talán haljunk éhen, és majd a hullánkat berakják az autóba?

2021. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
92%

32: 30-as vagyok és teljesen egyetértek veled. A helyzet azonban az, hogy ha valakinek hónap közepére elfogy a pénze és egy csomó dologra kellene még költeni, akkor muszáj a költségeket lefaragni. És ha ehhez az kell, hogy az ember olcsóbb alapanyagot vásároljon és naponta főzzön vagy lemondjon a kocsiról, akkor ezt kell tenni. Persze lehet azt mondani, hogy "de hát én nem vagyok meg kocsi, cigi, kávé, rendelt kaja, stb" nélkül, csak akkor sajnos el fog fogyni a pénz is.

És tudom, nem te ajánlottad, de hitelt felvenni olyannak, aki most sem jön ki a fizetéséből, nagyon rossz ötlet.

2021. jún. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
97%

Ez jelenti a gyakorlatban azt, hogy elinflálódik az ember pénze. Az utóbbi pár hónapban én is brutális drágulást látok mindenben.


Én erre szoktam azt mondani, hogy elképzelhető, hogy némileg túl nyújtózkodtatok azon a bizonyos takarón. Persze, természetes is lehet, hogy az ember megtakarításait 1-2 évig elviszi egy új ingatlan (felújítás, bútorozás, stb.), de van aki 10-20 évig így él. Akkor megéri? Nem jobb mondjuk egy lakás, esetleg egy icipicit több hitel és akkor inkább azt a havi 20 ezerrel többet gazdálkodom ki, esetleg előtörlesztésre gyűjtök, családi házra gyűjtök, de nem viszi el az idők végezetéig minden pénzünket az ingatlanunk?

Némi előnyöm van, mert én ebben nőttem fel. A szüleim a mai napig (20 éve), ha van egy kis pénzük, rögtön a házra fordítják. Eleinte csak esztétikai felújítást igényelt. Mire a végére értek az anyagi határok miatt, addigra már energetikailag is ráfért. Mire az kész lett, újra lehet kezdeni az esztétikait és érzésre sosem lesz vége... Közben a bútorok vándorolnak egyik szobából a másikba, az ember otthona sosem igazán otthon. A ház egy feneketlen pénznyelő lett, pedig nem volt rossz állapotban. Egy életre elég lecke volt ahhoz, hogy csak akkor költözzek családi házba, ha azonnal van pénzünk azt úgy felújítani, ahogy élni szeretnénk benne. Majd akkor esünk neki az újabb felújításnak, ha van lehetőség nagy léptekben haladni vele. Annak részemről semmi értelme, hogy állandóan azon fájjon a fejem, hogy ebben a hónapban jut-e betonra, vagy vakolatra, festékre, vagy így élünk még egy hónapig!?


Sajnos az a helyzet, hogy ezt a döntést meghoztátok és ti hoztátok meg, vagy is a következménye is a tiétek. Össze kell szorítani a fogakat, le kell tolni mielőbb a felújítást, és addig túltenni magatokat azon, hogy másra nem jut. Vagy ha jut, akkor a házra nem jut. És sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy még így is sokkal jobb helyzetben vagytok, mint sokan mások.

2021. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
93%

[link]


Itt egy jó cikk a spórolásról, itt pedig ha picit lejjebb görgetsz a 2. és 3. kategóriában jó sok rövid írást találsz a spórolás különböző módszereiről még:


[link]

2021. jún. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
93%
Vannak nagyon jó app-ok, amivel rögzíteni lehet a kiadásokat, akár kategóriánként is (élelmiszer - tisztítószer - szépítkezős cucc - rezsi- stb.stb.) - és könnyen átlátható, hogy hová megy el a sok pénz....
2021. jún. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 mindentudó99 ***** válasza:
96%
Én is kihasználnám az állami pénzt. 3 millát adnak csak úgy. Másik hármat hitelből finanszíroznám aztán kész lenne a ház. Ha havi százat teszel a házba az idők végezetéig tatr a felújítás mert száz ezer már semmi. Hidd el nem vagyok hitel párti de ha józanul gondolkodsz inkább megéri. Pikk pakk kész a ház és élvezed. Befizeted a havi törlesztőt simán.
2021. jún. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
64%

A szuleim meg nalatok is kevesebbet keresnek es megis telik mindenre.

Ok a mamaval egy hazban elnek, egy haztartasban es az osszes beveteluk kb 300.000 ft.

Fizetik a mama gyogyszereit ebbol, rezsit, autot fenntartjak, , bevasarlasok es ezen felul meg az unokara is koltenek, hamarosan meg a szuletendo gyerekunknek kuld anyam ajandekot.

Nem elnek nagy labon de ha ok harman kijonnek 300.000bol akkor ti ketten meg a baba is kijon 400.000bol.

Nem az en peldamat hozom fel mert kulfoldon elek es itt masok a fizetesek de mi szules utan 600.000 forintnak megfelelo osszegbol fogunk elni, ugy hogy van 2 auto es lakashitel. Csak a lakashitel 200.000 ft ha atszamolom. Ha ezt nezzuk nekunk is csak 400.000 fog maradni es itt minden dragabb. Ja es az egyik autonk hiteles


Amikor a kerdest olvastam akkor a kattintas elott azt gondoltam hogy 140.000 kerestek mert az tenyleg keves lenne

2021. jún. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
84%
Ilyenkor háztartáskönyvet kellene elkezdeni vezetni, ha úgy érzed, csak úgy repülnek ki a forintok. És a főzésre, sütésre kellene komolyan ráfeküdni, tanulmányozni az olcsó ételeket az interneten, ezzel sokat lehet spórolni. Pl. tészták zöldséggel, kicsi hússal, sajttal nem olyan drága. Ha van konyhakerted, az sokat segít, azt is lehetne fejleszteni, esetleg gyümölcsfát, szőlő ültetni, tartósítani a zöldségeket, gyümölcsöket. De pontos adminisztráció és gondolkodás segíthet, hogy összehangold a kiadásokat és bevételeket és kontroll alatt tartsd a kiadásokat. Szandált tényleg pár ezer forintért is lehet kapni, ha bogrács kell, menj fel az internetre, árgép sokat segíthet. Esetleg használt dolgokat is lehet venni, ha másként nem megy. Egy használt ház felújítása éveket is igénybe vehet, de nyugodtan alszol, hogy nincs hiteled. Az igényeket kicsit lejjebb kell adni.
2021. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 A kérdező kommentje:

Nek tudom, mit nem értetek azon, hogy be tudjuk osztani a pénzt, tudatosan vásárolunk, nem fogy el hó közepére, csak a mostani árdrágulás közepette egyre kevesebbre elég, ami eddig. Nem megélni nem tudunk, hanem normális tempóban haladni, mert egy sz*ros asztalos munkadíjára (csak a munkadíjra) hónapokig kell gyűjteni.


Valamelyik kommentben leírtam, kb. mire mennyit költünk, nem tudom, azon mit lehetne spórolni, hacsak nem azon hogy egészségtelenül együnk, mert akkor nyerünk 15 ezret.

2021. jún. 14. 18:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!