Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átlagemberek, ti hogy bírjátok...

Átlagemberek, ti hogy bírjátok anyagilag ezt a hatalmas drágulást, ami a boltokban van?

Figyelt kérdés

Igen, átlagosan kereső emberek véleményére vagyok kíváncsi, nem arra, miért nem lettem milliomos programozó.


Szóval, 30-as átlagemberek vagyunk a férjemmel, átlagbevétellel (szülés előtt 500-at kerestünk ketten, most csak 400-at, hisz esett ki a bevételekből ugyebár). Szerencsére tudtunk venni egy felújítandó kertes házat, szóval nincs hitelünk, de legalább 6-8 millió kellene még a házhoz.


Ez a háttér. Na most, igyekszünk spórolni, tudatosan vásárolni, (még konyhakertünk is van), de mostanában úgy érzem, alig lehet lépést tartani a drágulással. Elmegyünk egy nagybevásárlásra, simán otthagyunk 60-70 ezret és hiába gondolom, hogy na, most akkor nem kell menni egy hónapig, a következő héten már látom, hogy elfogyott a macskakaja, az öblítő meg elfelejtettünk venni valamit és már kontaktlencséből is csak egy pár van, nyárra meg nincs szandálom a kánikula idejére. Értitek...


Mindig kellene valami, de minden olyan baromi drága, hogy csak úgy sunyi repülnek ki a 2-3-5 ezrek, aztán már csak azt látom, hogy elfogyott a kártyámról a pénz. Közben ugye újítanánk a házat, erre próbáljuk félretenni a pénzt, de 150 ezer forint olyan, mintha semmit nem érne egy tüzépen vagy barkácsboltban.


Sok mindenünk nincs még, amiket szeretnénk, pl. bogrács vagy függöny, de ezeket sem tudjuk megvenni, mert ha minden hónapban költünk valamire, akkor aztán sose lesz kész a ház.


Nem mondom, hogy ezelőtt ingyen voltak a dolgok, de sokkal több pénz megy el, mint pl. 2 éve, pedig egyre kevesebb dolgot vásárolunk. A bevételünk meg ugye csökkent is.



2021. jún. 14. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
94%
Hát akkor értsd meg, hogy vannak támogatások, amiket rég igénybe vehettetek volna, arról nem írtál semmit. Plusz sokan írták a hitelt is, ami az esetetekben lehet előnyös lenne. Lehet itt panaszkodni arról, hogy minden drága, de azzal nem jutsz előrébb.
2021. jún. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
26%
Szaros az asztalos?? Na akkor innen kellene indítani az újraépítkezést. Mármint nem a házét, hanem az élethez és emberekhez való hozzáállás teljes újjáépítésére lenne szükség nálatok.
2021. jún. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
76%
Szegény kérdező, sikerült triggerelned a kérdéssel az összes gyakoris hülyét, aki ilyenkor beírja hivatalból, h száraz kenyéren és vízen él havi 60e forintból, legyünk rá büszkék, h ő micsoda aszkéta. A valóság meg az, hogy 400-500e Ft valóban nem ér sokat manapság, ha kocsi, ház nem lett a feneked alá tolva.
2021. jún. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem pont azt írták le, hogy kevesebb pénzből is lehet enni-inni, utazni, öltözködni, csak gondolkodni is kell hozzá. Nem szitkozódni, dühöngeni. Ha ekkora indulat van benned, akkor irány külföld. Te biztos jobban éreznéd magad ott.
2021. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
0%
44.te biztos valami fletó szopógép vagy:D
2021. jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem távol áll, hogy belekössek a havi kiadásotokba, sajnos szerintem is elég könnyen elmegy ennyi pénz.

Viszont egyet nem értek: van egy kertes házatok a harmincas éveitekre, ez azért messze nem átlagos! Mikor megvettétek, akkor hogyan terveztétek a felújítást? Arra nem volt költségvetés, félretett pénz? Mert az tényleg nem olyan, hogy havonta apránként megcsináltattok ezt-azt, ott tényleg hihetetlen összegek röpködnek. Ezt hogyan terveztétek korábban?

2021. jún. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:
100%

46: Hadd védjem meg a kérdezőt, már ami a felújítási költségeket illeti. Az utóbbi egy-két évben hihetetlen mértékben mennek fel mind az építőanyagok, mind a szakmunka árai. Én az előző válság alján vettem egy panellakást, 52 nm volt akkor 6.5 millió. Erre költöttem rá még 3 milliót. Mester is volt, olcsó építőanyag is. Örültek, hogy volt munkájuk, én meg örültem, hogy tízmillióból hozzájutottam egy kétszobás, erkélyes, teljesen felújított lakáshoz. Ma közepes állapotúként meg tudnám venni 30 millióért, amibe 6 millát biztosan bele kellene ölni. Eszembe nem jutott volna soha, hogy néhány év alatt ennyire megdrágul egy budapesti panellakás.

Lehet, a kérdező sem kalkulált ennyi kiadással. És aki szerint az élelmiszerárak nem emelkednek, az másik bolygón él. Ez a szomorú helyzet.

2021. jún. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy nézzzük brutális drágulások vannak.


Olyan 10 éve 200 ezerből raktam össze MONITORRAL egy olyan gépet ami fullon vitte a játékokat. Aztán jött a memória árak duplázása és a merevlemez/SSD árak duplázása. Most 200 ezerbe kerül csak egy videókártya!


4-5 éve egy "Flagship killer" telefont vettem ami a csúcs hardvert hozta 160 ezerért. Most 160 ezerért középkategória van, és 4-500 ezres telefonok vannak.


És az a baj, hogy egyik napról másikra megy a drágulás.


Tudom mennyiért vette a cégünk a céges autókat 0 kilométerrel 4-5 éve.

Most többe kerülnek használtan 100+ ezerrel! Vicc az egész.


2-3 éve 17-18 ezerért tankoltam 100-as benzint.

Most 20 ezer alatt nem állok meg a sima 95-össel!


De elég egy sima délutáni, munka utáni boltba beugrásra gondolni. Nem veszek konkrétan semmit, csak alap dolgokat 4-5 ezer.


Pár éve ezt néztem, hogy lehet 70-80 ezreket albérletre fizetni. Most egy szoba kerül ennyibe! És itt még betett a Covid.


Lakás árakról meg aztán ne is beszéljünk. Ismerősömnek 6,5 millióért vettek lakást belvárosban Keleti mellett. Rokonok 8 millióért vettek panelt. Most ott tartunk, hogy 20 millió alatt nincsen még a Kőbányán se panellakás, és még ezekre is rá kell költeni 5-6 milliót mire élhetőek lesznek.

2021. jún. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és építőiparban dolgozom, látom mi megy. Egyik percről másikra 100-200%-os áremelések.


Betonacélt 2 éve 200 Forintért vettük per kg. Most 350-400-ba kerül!


4-5 Éve az Eurót 310-315 Forintért áraztuk. Most 370-ért.


És sajnos azt látni, hogy nincs megállás...

2021. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, de mire megyünk ezzel? Én is leírtam, én is látom a drágulást, de attól, hogy bizonygatjuk, hogy márpedig drágulás van és hasonlítgatjuk évekkel ezelőtti helyzethez a dolgokat, attól még most ez van. Teljesen egyértelmű volt, hogy az infláció hivatalos mértéke bullshit már néhány éve. Az minimum a duplája, ha nem a triplája. Ilyen világot élünk. A szüleim még 450 ezerért vettek lakást. Mi 16 millióért. Ugyanez mostmár 28 millió. A szüleim fillérekért vettek egy gombóc fagyit, én most 200 forintért. Gyerekként elképesztő mennyiségű pénznek tűnt a 200 ezer forintos megtakarításom, mára mit ér?

De attól, hogy ezeket sorolom, még nem lesz jobb a sorsom. Meg kell tanulni együtt élni a helyzettel, mert mást nem igen lehet tenni. Évek óta megy az építőanyag és az ingatlan drágulás, ha valaki költözik és felújítani is kell, akkor körbe kell nézni a piacon, tájékozódni és látni fogja, hogy amit 5 éve 2 millióból ki lehetett hozni, azt most talán 6-ból. Ha ezt már nem tudom kigazdálkodni, akkor vagy nem költözöm olyanba, amilyenbe, vagy elfogadom, hogy lepattant ingatlanban élek évekig, amíg pénzem nem lesz felújítani egyben. Még itt is érdemes mérlegelni, hogy mennyi ideig kell erre spórolnom és kalkulálni kell, hogy igen. Ilyen tendencia mellett, ami most 6 millió, az 4 év múlva lehet, hogy 10 lesz. Az is lehet, hogy kevesebb, de inkább többre lőjem be a megtakarítás mértékét, max örülök az áresésnek.

Annak semmi értelme, hogy évekig minden forintot meg kell fogni és 50-100 ezer forintosával újítgatunk fel életünk végéig kb.

2021. jún. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!