Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átlagemberek, ti hogy bírjátok...

Átlagemberek, ti hogy bírjátok anyagilag ezt a hatalmas drágulást, ami a boltokban van?

Figyelt kérdés

Igen, átlagosan kereső emberek véleményére vagyok kíváncsi, nem arra, miért nem lettem milliomos programozó.


Szóval, 30-as átlagemberek vagyunk a férjemmel, átlagbevétellel (szülés előtt 500-at kerestünk ketten, most csak 400-at, hisz esett ki a bevételekből ugyebár). Szerencsére tudtunk venni egy felújítandó kertes házat, szóval nincs hitelünk, de legalább 6-8 millió kellene még a házhoz.


Ez a háttér. Na most, igyekszünk spórolni, tudatosan vásárolni, (még konyhakertünk is van), de mostanában úgy érzem, alig lehet lépést tartani a drágulással. Elmegyünk egy nagybevásárlásra, simán otthagyunk 60-70 ezret és hiába gondolom, hogy na, most akkor nem kell menni egy hónapig, a következő héten már látom, hogy elfogyott a macskakaja, az öblítő meg elfelejtettünk venni valamit és már kontaktlencséből is csak egy pár van, nyárra meg nincs szandálom a kánikula idejére. Értitek...


Mindig kellene valami, de minden olyan baromi drága, hogy csak úgy sunyi repülnek ki a 2-3-5 ezrek, aztán már csak azt látom, hogy elfogyott a kártyámról a pénz. Közben ugye újítanánk a házat, erre próbáljuk félretenni a pénzt, de 150 ezer forint olyan, mintha semmit nem érne egy tüzépen vagy barkácsboltban.


Sok mindenünk nincs még, amiket szeretnénk, pl. bogrács vagy függöny, de ezeket sem tudjuk megvenni, mert ha minden hónapban költünk valamire, akkor aztán sose lesz kész a ház.


Nem mondom, hogy ezelőtt ingyen voltak a dolgok, de sokkal több pénz megy el, mint pl. 2 éve, pedig egyre kevesebb dolgot vásárolunk. A bevételünk meg ugye csökkent is.



2021. jún. 14. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:

57 vagyok.

59, én nem akarlak meggyőzni az ellenkezőjéről ugyanazt mondjuk, csak más irányból megközelítve. Mint említettem, a drágulást látom, vagyis a felvetés jogos. A hozzáállás nem mindegy és ezt ketten is tök jól megfogalmaztátok. Bele lehet vágni "hót vakon", meg bele lehet vágni úgy, hogy tájékozódik, utána jár az ember és tudja, hogy a mesterember munkadíj címszó alatt nem fogja megvenni a csempét, az új kádat, meg a radiátort és a burkoló nem köti be a villanyt. (Persze tisztelet a mindenes mesterembereknek.)

Azt is említettem fent, hogy igen. Ha most nekem van 1 millióm, de 2 kéne, akkor 3-hoz mérten lövöm be alapból a megtakarításomat, ami most elég lenne egy fürdőre és ha számolok azzal, hogy csak 5 év múlva fog összejönni, akkor bele kalkulálom azt is, hogy 5 év múlva már lehet dupla ennyire lesz szükségem. Éppen ezt fogalmaztam meg odafent... Mindig nagyobb mértékben gondolkozni, mint amire számítok. Nyilván ha már a 3 millió összegyűjtése is azt jelenti, hogy száraz kenyéren és vízen kell élnem, akkor nincs opcióm (ilyenkor kell elgondolkodni, hogy biztos kell-e nekem egy felújítandó ingatlan), de ha eltudom dönteni, hogy felújítás céljára 200 ezret teszek félre, vagy 0 forintot, akkor a kettő között elég nagy a mozgástér. Mondhatom azt, hogy havi 30 ezret teszek félre erre a célra és akkor az idők végezetéig gyűjtögethetek a fürdőszobámra, vagy mondhatom azt is, hogy 150 ezret teszek félre erre a célra és akkor 1,5-2 év múlva reális lehet, hogy belekezdjek.

A kp-s házvásárlást is csak példaként említettem. Ha valaki nem minimális önerővel vesz ingatlant, akkor mindig van némi mozgástere, hogy picivel több hitelhez jusson és így ne nullázza le magát teljesen, jusson a felújításra is.

Egy szónak is száz a vége, ha valakinek szűk a pénztárcája, akkor nem biztos, hogy jó taktika megvenni egy pénznyelőt és lenullázni magát hónapról hónapra, akkor sem, ha olcsó volt. Visszatérve az alap felvetésemhez, szűk pénztárcával, akkor érdemes inkább egy kisebb, kevésbé pénzzabáló ingatlanban gondolkozni, majd következő lépcsőként lehet nagyobbat álmodni.

2021. jún. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
36%

Őszintén szólva nem annyira vesszük észre a drágulást. Hírekben látom hogy a hús drágul, de azt úgyse veszünk már évek óta, a többi meg nem olyan vészes. A havi élelem 40-70 ezer között alakul, attól függ mit van kedvünk enni.

Összesen 500-at keresünk ketten.

2021. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon sajnalom kedves kerdezo hogy igy nekedugrott ez a sok agyoniskolazott... teljesen normalis kerdest tettel fel.
2021. jún. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
0%

Itt látom nem nagyon lehet semmit kérdezni, mert egyből neki esnek az embernek. Aki 120-at keres és itt ugat azt nem tudom megérteni. Hogy a francba lehet ebbe belenyugodni? Mért nem keresel jobb állást? De egyébként szerintem két emberre a nettó 400 is nagyon kevés, szóval nem kéne a kérdezőt bántani. Tudjátok mi lenne a normális ilyen árak mellett? Ha mindenki aki dolgozik valamit legalább nettó 800-at keresne. És még az sem sok, abból se mész Dubaiba vagy a Maldívra.


Na de a kérdésre válaszolva én is nagyon észre veszem a drágulást. A hús és minden más ára is elképesztő lett, az éttermek is baromi drágák. Egy átlag étteremben két főre minimum 10 ezer egy vacsi vagy ebéd. A boltban ha vásárolok, 10-15 ezer szinte mindig elmegy és semmi extrát nem veszek, tényleg csak ami kell. Én 300-at keresek nettóban és azt kell hogy mondjam, hogy 2021-ben ez a fizetés semmit sem ér. A férjem nélkül egyedül nem tudnék megélni belőle.

2021. júl. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
Van egy mondás ami nagyon igaz a mai világban: "Aki dolgozik, annak nincs ideje pénzt keresni"
2021. júl. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
75%

"Aki 120-at keres és itt ugat azt nem tudom megérteni. Hogy a francba lehet ebbe belenyugodni? Mért nem keresel jobb állást?"

Én ezt azért nem értem soha, mert ha feltételezzük hogy az országban MINDEN alulfizetett melós - pedagógusok, egészségügyisek, takarítók, kukások, stb. - fogná magát és elmenne mérnöknek, akkor konkrétan összeomlana az ország.

Persze, egyénileg megoldja a problémát a jobban fizető állás, csak majd nagyokat nézünk mikor az utolsó szemétszállító is programozóvá válik jó fizuért, mi meg belefulladunk a mocskunkba. :DDD

2021. júl. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
50%
#66 Lehet, hogy pont az kellene. Tudtommal pl. alig jelentkezik valaki pedagógusnak az alacsony kezdő fizetések miatt (160 nettó), ezért kénytelenek lesznek felemelni előbb-utóbb mert úgy ahogy mondod összeomlik a rendszer. Neked egyénileg kell megoldani a saját helyzeted és azáltal megoldódik majd társadalmilag is.
2021. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
100%

#67

Hát ez eléggé álomvilág... :D De legyen igazad, őszintén kívánom.

2021. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
30%

#66: a mérnök az már nem keres jól, szerintem le vagy maradva :)

Most újra a fizikai munkás a császár, főleg ha van bármi végzettsége is.

Segédmunkásnak bárki el tud menni, aztán megkapja a napi 15-20 ropiját, abból még azért meg lehet élni.

De ha van szakmája is, akkor nettó 2 milla lazán megvan, ha heti 5 napot dolgozik.

A mernök meg egy heti melóért odaadja neki a havi fizetését :)

2021. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:

#69

Mindez hol? Párom szakmunkás, 250 nettót keres (a környéken 300 körül van a maximum, szóval nem ő dolgozik nagyon áron alul), van mérnök rokonom és ő nagyon jól keres (pontos összeget nem tudok).... (Észak-Dunántúl)

Gondolom külföldön élsz, az más téma azért.

2021. júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!