Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átlagemberek, ti hogy bírjátok...

Átlagemberek, ti hogy bírjátok anyagilag ezt a hatalmas drágulást, ami a boltokban van?

Figyelt kérdés

Igen, átlagosan kereső emberek véleményére vagyok kíváncsi, nem arra, miért nem lettem milliomos programozó.


Szóval, 30-as átlagemberek vagyunk a férjemmel, átlagbevétellel (szülés előtt 500-at kerestünk ketten, most csak 400-at, hisz esett ki a bevételekből ugyebár). Szerencsére tudtunk venni egy felújítandó kertes házat, szóval nincs hitelünk, de legalább 6-8 millió kellene még a házhoz.


Ez a háttér. Na most, igyekszünk spórolni, tudatosan vásárolni, (még konyhakertünk is van), de mostanában úgy érzem, alig lehet lépést tartani a drágulással. Elmegyünk egy nagybevásárlásra, simán otthagyunk 60-70 ezret és hiába gondolom, hogy na, most akkor nem kell menni egy hónapig, a következő héten már látom, hogy elfogyott a macskakaja, az öblítő meg elfelejtettünk venni valamit és már kontaktlencséből is csak egy pár van, nyárra meg nincs szandálom a kánikula idejére. Értitek...


Mindig kellene valami, de minden olyan baromi drága, hogy csak úgy sunyi repülnek ki a 2-3-5 ezrek, aztán már csak azt látom, hogy elfogyott a kártyámról a pénz. Közben ugye újítanánk a házat, erre próbáljuk félretenni a pénzt, de 150 ezer forint olyan, mintha semmit nem érne egy tüzépen vagy barkácsboltban.


Sok mindenünk nincs még, amiket szeretnénk, pl. bogrács vagy függöny, de ezeket sem tudjuk megvenni, mert ha minden hónapban költünk valamire, akkor aztán sose lesz kész a ház.


Nem mondom, hogy ezelőtt ingyen voltak a dolgok, de sokkal több pénz megy el, mint pl. 2 éve, pedig egyre kevesebb dolgot vásárolunk. A bevételünk meg ugye csökkent is.



2021. jún. 14. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
26%

#69: Budapest.

De jellemzően egy gyári betanított munkás ma az egész országban jobban keres, mint egy felsőfokú végzettségű irodai dolgozó.

Itt olyan árak repkednek, hogy egy szoba kifestése 200 ezer. Ha számla is kő akkor +ÁFA.

Munka mellett két este megcsinálom, de akkor már gletteltem is.

Egy irodai dolgozó keres nettó 300 körül.

Egy mérnök alkalmazottként 600 körül.

A programozóknál és a vezető beosztásúaknál vannak csak nettó milla feletti fizetések.

2021. júl. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
50%

"jellemzően egy gyári betanított munkás ma az egész országban jobban keres, mint egy felsőfokú végzettségű irodai dolgozó"

Gyári munkás ismerősöktől valahogy nem ezt hallom. Mikor még 2-3 éve az egyetem alatt melóztam gyártósoron nyaranta, 150-180 környékén kaptunk havi fizut. Az általad említett nettó 300 ennél nem hinném, hogy kevesebb...

2021. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
50%
Pedig igaza van. Nálunk két szobát 500-éert akartak kifesteni. Inkább megcsináltuk magunk.
2021. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
50%

#73

Igen, a házfelújítással kapcsolatos melókért sokat elkérnek, mi is inkább saját magunk csináltuk. De ez így ebben a formában nem igaz, hogy ha valakinek van szakmája, akkor milliókat keres, meg egy betanított szalagmunkás többet visz haza mint egy diplomás irodista. :D

2021. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
50%

#74: érdemes megnézni az álláshirdetéseket, sok helyen megadják a fizetést is.

Itt van egy betanított munka, semmi vegzettséget nem igényel

[link]

Havi 360 nettó.

Anni nyári diákmunkában 15 éve kerestem 1 hónap alatt 180-at 3 műszakban gyárban, Pesten.

2021. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
50%

#75

Jah, 12 órás műszakban. :D

8 órára vetítve 240 nettó, amivel megint ott tartunk, hogy kevesebb mint egy 8 órás irodista fizu.

2021. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 kovpet ***** válasza:
50%
Meg azért ne hasonlítsuk már össze a vállalkozó szakembert az alkalmazott mérnökkel.
2021. júl. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
60%
69esnek szerintem is igaza van. Kukas, takarito, acs, festo, burkolo, a villanyszerelo kb. a csaszar. De folytatom: komuves, igen egy egyszeru segedmunkas is napi 15-20at kap, kertrendezo, terkovezo, gipszkartonozo stb. Ezek mind tobbet keresnek mint a mernok irodista ferjem. Szoval most a fizikai melo a kiraly.
2021. júl. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:
Ja, lehagytam, h Bprol van szo.
2021. júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:

Szerintem kár azon vitatkozni, hogy kinek a lova nagyobb. Igen, mérnökként, alkalmazottként ott hagyom egy HETI fizetésem egy szobafestőnél, ha úgy adódik. Vagy megcsinálom magamnak. De a festő is ott hagyja a fizetését a burkolónál, a villanyszerelőnél, vagy akár egy mérnöknél, orvosnál, tanárnál és még sorolhatnám.

Senki nem lesz több, vagy kevesebb, mert többet, vagy kevesebbet keres. Az számít, hogy az egyén a szintjén elégedett-e. Egy családban két 600 ezer forintos jövedelem alkalmazottakként, napi 8 órás munkával szerintem kényelmes életet biztosít. De minden csak hozzáállás kérdése.

2021. júl. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!