Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az állóképességet...

Hogyan lehet az állóképességet fejleszteni?

Figyelt kérdés
Kb. 20 kg-t kéne fogynom, bár ez itt nem fontos. A lényeg, hogy elég gyatra állóképességem van, és nem igazán tudok mit kezdeni vele. Pedig jó lenne, ha tudnám fejleszteni, mert a későbbiekben szükségem lesz rá.

2021. máj. 1. 21:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Az étkezés mindenképpen fontos, felejtsd el a feldolgozott élelmiszereket, és a rossz minőségű szénhidrátokat. Állóképesség növeléset meg fokozatosan építsd fel. Alapvető gyakorlat a futás, először lassú iramban fuss hosszabb távon, nyitnak az uszodák járj el úszni, csinálj intenzív saját testsúlyos edzéseket, guggolás, fekvőtámasz, felülesek, homoritas időre. Később ha érzed a fejlődést akkor ezt lehet fokozni azzal hogy futsz mondjuk 3 4 kilométert, és beleteszel fél perc sprinteket, aztán normál iramban tovább, aztán megint fel perc sprint ez az egyik legjobb. Úszásnal mehet aztán a gyors úszás, pillangó teljes erőbedobással, majd ott is normál tempó aztán megint. A sima fekvőtámaszt meg guggolast váltsd fel 4 ütemű fekvőtámaszra, a guggolast pedig guggolasbol hirtelen felugrasra. Később mehet az erőltetett tempó akár fel a hegyre, lepcsozes, és ha már úgy érzed csináld mind ezt edzomaszkba igaz 24000 Ft de azt már tényleg csak ha nagyot fejlődtel. Sok sikert
2021. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

A kérdés nem feltétlenül olyan reakciókat váltott ki az emberekből, mint ahogyan terveztem. Elvégre tanácsokat szerettem volna kérni, amiket a 7. válasz második felében és a 11.-ben meg is kaptam. Ezeket nagyon szépen köszönöm!


Míg egyesek nem, én például tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy az étkezésre és a mozgásra egyformán oda kell figyelni. Mivel nem azért szeretnék fogyni, mert épp kedvem támadt, hanem mert egyéb okok miatt szükségem van arra, hogy leadjak pár kilót. Ráadásul ha jól emlékszem, még általános iskolában is tanultuk, hogy mindkét dolog meglehetősen fontos, de mindegy.


Nos. Talán a 3. válaszoló írta, hogy az a 20 kg igenis számít az állóképességem terén. Igen, én fogalmaztam meg rosszul a kérdést. Amikor azt említettem,hogy az nem fontos, arra utaltam, hogy nem ez áll a kérdés középpontjában. Ahhoz, hogy fogyjak, nyilván mozognom kell. És hogy fogyjak, nem elég néhány perc. Az állóképességem viszont többet nem bír. Így pedig képtelenség haladni.

Most szerintem pontos voltam.


A 10. válaszon kicsit meglepődtem, elvégre itt szó sem volt kifogásokról, másrészt pedig természetesen egyikőtök sem lát bele az életembe. Mint mondtam, tanácsokat kértem. Nem kritikát. Plusz azzal, hogy „túlsúlyosnak lenni nem egészséges“, nem sokra viszem. De azért köszi, hogy ezt a roppant különleges tényt megosztottad velünk. :)

Ezt csak azért emeltem volna ki, mert itt szó sem esett a módszerekről, amiket alkalmazni szeretnék, hiszen még csak most kértem segítséget ahhoz, hogyan legyek hatékonyabb. Nem azért akarom azt a 20 kg-t ledobni, mert éppen unatkozom vagy mert olyan kedvem van. Attól, hogy rajtam van ez a plusz, még nem kell megítélni az alapján, amit esetleg eddig láttál. Ha nem ismersz konkrétan egy helyzetet ne ítéld el rögtön, akkor meg főleg nem, ha nem is kérdezték a véleményedet.

Bár az emberek előítéletesek, nem is tudom, miért lepődtem meg ezen.

Na mindegy.


Köszönöm mégegyszer mindenkinek, aki ténylegesen a kérdésre válaszolt, és tudott is segíteni!

2021. máj. 2. 23:55
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagy túlsúllyal bírok magam is, kb. 150 kg, fiú. Bár a fogyás nem halad valami jól, az állóképességem sokat javult tavaly nyár óta. A siker kulcsa a séta. Amikor elkezdtem 500 métert is alig bírtam ledöcögni és lassú voltam mint egy csiga. Heti 2-3 alkalommal 4-5 kilométer csodákra képes! Mára már ott tartok hogy 7-8 kilométert le tudok sétálni fájdalmak és komoly fáradtság nélkül, és a tempóm is javult valamennyit. Eleinte azt javaslom hogy úgy tervezd a sétáidat hogy le tudj ülni 1-2 kilométerenként, bár nyilván nálad kisebb a túlsúly úgyhogy lehet hogy többet bírnál eleve. Írj nyugodtan ha szeretnél még ilyesmiről beszélni, vagy érdekelne még más is :)
2021. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Krisz85 ***** válasza:

jól írták páran,


attól hogy lefogsz az állóképességed nem javul, kicsit tovább bírod, kíméled nyilván az izületeidet, de ennyi. Ez magában még nem elég, ha fogsz és erősödsz és közbne javul az állóképességed, na akkor lehet ezt igazából fejlődésnek nevezni.

Ha tudsz inkább bringázz, de azért vannak tévhitek hogy csak 46 kilósan lehet futni,hát egy frászt. 20 kg túlsúly pedig nem kevés, de nem is akkora nagy, hogy ne tudnál futni, cipőn ne spórolj, illetve fokozatosan kellene elkezdeni. ilyen heti 3-4 alkaom 5 perc lassú kocogás ha megy, 1 perc séta max 20-30 percig alkalmanként aztán lehet feljebb vinni

komplett 0 ról maraton (TELJESítésig ) edzéstervet pl amit tudok ajánlani az a Futólépésben a MAratonig c. könyvben találsz, egy éves komplett edzésterv van benne 0 ról egy év alatt le tudod futni szintidőn belül / 5 óra 45 perc/ a maratont. Tudom , mert nekem is sikerüt 27 kilót adtam le egy év alatt, szóval hajrá, kemény 2000 ft a könyv, Spuri futóboltban lehet is kapni, csak ajánlani tudom.

Az is í]y kezdi, ilyen 10 perces edzésekkel per alkalom, nyújtásról és erősítésről sem kellene megfeledkezni, ha pedig gyorsíani akarod a fogyást akkor a kaját is jól kellene időziteni, és minőségibb ételeket fogyasztani, nem nassolni és a cukrot kb el is felejtheted. Menni fog, nekem is sikerült és aztán én minden vagyok csak tehetséges nem.

Ha tudsz és bicóznál inkább akkor azt, a futáson és a bicón is sok múlik a felszerelésen, persze te kellesz hozzá hogy kimenj akár rossz időben is , amit valljuk be jobban be tudsz tartani ha van megfelelő öltözeted hozzá.


ha kérdés van írj !

2021. máj. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
#13 te vagy az Gézu?
2021. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem vagyok én semmiféle "Gézu", akárki is az.
2021. máj. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Biztos?

[link]

2021. máj. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Azért itt még nem tartok, köszi :)
2021. máj. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Még nem, de ha elég kitartó vagy akkor elerheted ezt a szintet! Soha ne add fel! Küzdj!!!
2021. máj. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

14# Köszönöm!

15-17-19# (gondolom mindegyik te vagy) Ez konkrétan előítéletesség és felszínesség. De ha ez az életcélod, akkor csak hajrá! 👏

Viszont ha ilyen vagy, ne várj el többet az emberektől, mint amennyit te adsz.

2021. máj. 16. 16:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!