Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan izmosodjak nőként?

Hogyan izmosodjak nőként?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy nőként az alacsonyabb tesztoszteron szintem megnehezíti az izmosodást, és nem is akarom túlzásba vinni a dolgot de néhány dolog nem világos.

Jelenleg 154 cm vagyok, 43 kg és kb 20% körül mozog a testzsírom.

Nemrég elkezdtem edzőterembe járni, viszont ahány ember annyi féle edzéstervet látok. Azt olvastam, hogy az ideális súly az, amivel 8-12 x tudod az adott gyakorlatot elvégezni, viszont azt sehol nem írták le hány set-et kellene csinálni. Erre lennék első sorba kíváncsi.

Illetve ezzel az alkattal, illetve heti 4-5 x végzett 1 órás edzéssel, milyen kalória keretet kellene betartanom, ha az izomépítés a cél, de nem akarok bulkingolni (nem tudom magyarul a kifejezést). Illetve a jó tanácsokra is nyitott vagyok :))



2022. okt. 7. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha már terembe jársz ott az edző. Kérdezzed meg, vagy nem mered? 😃 Mi itt most full látatlanban mit írjunk?
2022. okt. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Leírom a saját történetemet nagyon röviden:

apukámtól kaptam egy 10 kg-s súlyzót, amit ő maga készített nekem munkahelyén, idén kaptam egy 2-szer 2 kg-sat. A 10 kg-ssal csináltam karizomerősítő gyakorlatokat, guggoltam vele, sétáló kitörést is végeztem vele, plusz haspréskor volt, hogy a kezemben tartottam.


A 2-szer 2kg-sat most felüléskor úgy használom, hogy mikor felülök a lábaimat, amit egyébként lógattam eddig, behajlítom, magamhoz húzom és a súlyzókat kezemben pedig hátra tolom magam felé. Nem tudom, hogy ez mennyire érthető így. :D


Szóval én nem járok kondiba, viszont így is szép formás, enyhén lett a combom, fenekem, karom, hátam.


Ha vagy Instán, akkor javaslom lisafiitt és built.by.becky oldalakat. Sok ötletet tudsz tőlük elsajátítani.

2022. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
jav.: enyhén izmos ....
2022. okt. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ennyire kezdő vagy, érdemes 3-4 alkalommal minimum személyi edző ssegítsegét kérni.

A legtöbb ember aki magátol edz, nem ért hozzá és nem olvas utána, az alig fejlődik mert nem tudja meghatározni hkgy számára mi a megfelelő terhelés

2022. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Roviden: az alapokkal sosem fogsz melle. Mind gyakorlatok, mind etkezes teren. Tudsz neten keresgelni es olvasni*, vagy kinyitod a szadat es kersz idopontot egy teremedzotol.


* Csak az a baj, hogy rohadt sok szar helyrol lehet tajekozodni, de a legtobb ilyen "instagram/tiktok szakerto" nem is ert hozza. Ezek csak a kattintasra, kovetotaboruk novelesere mennek. Sokszor jobb tanacsok szuletnek itt :D

2022. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Azért nem minden instás "szakértő" szar. Akiket én ajánlottam elég durván nyomják, sőt, az egyiknek könyve is megjelent már.

De tessék, ha nem hiszed, itt van egy-egy kép róluk:

Lisafiitt: [link]


built.by.becky: [link]

2022. okt. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!