Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak és izmosodjak?...

Hogyan fogyjak és izmosodjak? 16/l 163cm 60kg ( lent a többi)

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni majd izmosodni is. Sajnos konditerembe nem tudok menni max heti 1x viszont itthon megtudom csinálni a gyakorlatokat. Tudom jön a karácsony és lehet nem most kéne neki kezdeni de én most szeretnék. Nem hirtelen nyári alakot szeretnék hanem olyat amit meg tudok tartani.3 hónap alatt sikerűlhet? Vagy mennyi idő után látszana bármi is? Milyen gyakorlatokat azokból mennyit és hogyan? Milyen egy jó étrend? És titeket mi motivál mikor nagyon nehéz?
2018. nov. 4. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia segiteni nem tudok, ugyanebben a cipőben járok szóval én is várom a válaszokat :D ...főleg a motiváció érdekel.
2018. nov. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Miss Endzsi ***** válasza:
Kezdésként olvasd el a Sárga kapszulát.
2018. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tothp ***** válasza:
100%
Futás. Kezdd 5 perccel (ha kényelmesen megy, kezdheted többel is).Egy héten minimum 5 alkalommal. Hetente növeld újabb 5 perccel. Sose távot, időt menj. Ha eléred a 40 percet, és ezt 130as pulzus körül tudod végezni, már jó úton jársz a fogyásban, erőnlétben.
2018. nov. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor el lehet kezdeni... Nos, ez nagyon egyéni. Pár év alatt már egész jó testet össze lehet hozni, azt hiszem, de persze már sokkal hamarabb lehet eredmény, de ez nem biztos. Nekem pl. egy év kissé lagymatag edzés nem okozott semmiféle látható izmosodást, de idősebb is vagyok, feleslegem is van s nem is ettem megfelelő kalóriamennyiséget (nem akartam tömegelni a feleslegem miatt, de keveset sem tudok enni). Plusz van, aki nem tudja az első hónapokban, hogyan kell edzeni... Az izmosodáshoz mindenképpen idő kell.


Viszont te fogyni akarsz, így eleinte szálkásítanod kell. Nem tudhatom, mennyi a felesleged, de jó esetben pár hónap lesz csak a fogyás s utána jöhet a tömegelés. Néhány újabb hónap valószínűleg sokat fog dobni a kinézeteden, ha jól csinálod.


Teljes testes edzés, heti 3-szor, súlyzókkal vagy saját testsúllyal, de fokozatosan növelve a terhelést, persze.


Sokféle jó étrend van és egy sem, ami mindenkinek megfelel. Megnézheted, milyenek a minta szálkásító étrendek, de azok általában sivárak és koplalósak, pláne amit nőknek írnak. De kicserélve, kiegészítve egész jó is összejöhet, ha szénhidrátra szeretsz alapozni s nem zsírra, mint én, nekem nyilván teljesen másmilyen kell, főleg, hogy több ételcsoport kizárt, illetve minimalizált nálam. Úgyhogy ha speciáűlisabb étrendre van szükséged, akkor lehet, hogy jobb, ha magad tervezed meg, kísérletezed ki.


A motivációban nem tudok igazán segíteni, lusta hedonista vagyok, inkább csak azt csinálom, amihez kedvem van. Mind az étrendem, mind a mozgásom úgy van kitalálva, hogy élvezzem. Mozogni jó. Van egy célod, elhatározásod (jól akarsz kinézni, jól akarod magad érezni), az alapján elkezded, aztán egy idő után jó eséllyel megszokod és jól is esik. Aztán már csak le kell csapni azokat a hangokat, amik rá akarnak venni az abbahagyásra...

2018. nov. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel fiatal vagy és nem kell sokat fogynod, annyit javaslok, hogy próbálj egészségesebben táplálkozni. Egyél sok zöldséget, minél kevesebb műkaját, cukros ételt, bolti pékárut, és figyelj oda, hogy elég fehérjét, vitamint vigyél be.

Ha otthon tudsz edzeni, az tökéletes. Én eleinte minden másnap tornáztam, most heti 4-5-ször. Mindig úgy kezdem, hogy bemelegítek, és célom az, hogy mindenemet átmozgassam. Ha nincs sok kedvem hozzá, akkor csak 10-15 perc mozgást célzok meg, de ha már benne vagyok, legtöbbször közben jön meg a kedvem, és folytatom addig, amíg kellemesen el nem fáradok. Így nem nehéz rávennem magam, hogy elkezdjem. 10 perc is jobb, mint a semmi. Evés előtt szoktam tornázni, nekem jobb üres gyomorral. Ha beteg vagyok vagy túl fáradt, inkább kihagyom, de szerencsére ez nagyon ritka. Nem szeretem kínozni magam, így nem megy el tőle a kedvem.

3 hónap alatt, ha kitartó vagy, elég jó eredményt érhetsz el. Kezdd el most, ne várj semmire, karácsonykor majd lazíthatsz egy kicsit, de addigra már látszani fog az eredmény, ami tovább motivál, hogy folytasd az edzést és ne tömd magad heteken keresztül előnytelen ételekkel.

2018. nov. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!