Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nagyon vékony vagyok és...

Ha nagyon vékony vagyok és úgy megyek edzőterembe, akkor ki fognak nevetni?

Figyelt kérdés

Eléggé félek, amúgy is szociális fóbiám van, de szeretnék izmosodni…


A másik, hogy először gépeket szeretnék használni, a legkisebb beállítható súllyal, mert a súlyzós gyakorlatokat nem tudom helyesen elvégezni és nem akarom az egészet úgy kezdeni, hogy ezen is izgulok, meg hogy már rögtön az elején ne legyen semmi sikerélményem… A gépeket meg sokkal egyszerűbb használni, csak tudom hogy ez is sok régóta edző embernek mániája, hogy a gépek azok rosszak és csak a szabad súlyok a jók.



2023. márc. 27. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

"Ha nagyon vékony vagyok és úgy megyek edzőterembe, akkor ki fognak nevetni?"

Tipikusan a kezdők félelme, hogy azt hiszik, minden konditerembe járó egy izomkolosszus, ezek az izomkolosszusok pedig állandóan a kezdő véznákkal/dagadtakkal vannak elfoglalva. A valóság az, hogy senki észre se fog téged venni még egy kisebb teremben sem, egy nagyobb teremben pedig aztán pláne nem. Ha nincs össze szarva a gatyád, vagy nincs a homlokodra tetoválva, hogy halál minden gyúrósra, akkor nem tudsz annyira vékony lennyi, hogy bárki is foglalkozzon veled. Elmész, leedzel, hazamész, túl fogod élni, a kutya nem fog hozzád szólni. Én a helyedben már az első edzéseken azon lennék, hogy minél hamarabb megtanuljam a szabadsúlyos alapgyakorlat, de ha te az első edzéseiden inkább csak gépeken izolálgatnál, mert az adna valamit az önbizalmadhoz, akkor tégy úgy, senki nem fog emiatt kinevetni, de még csak rádnézni sem. Nincs olyan szituáció, hogy "hallod, Zoli, nézd már, az ott kezdő, vékony, és még gépeket is használ, hát befosok a röhögéstől".

2023. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem fognak

Mindenki azzal és akkora súllyal edz amivel akar

Amúgy is vegyes a felhuzatal

Tehát van minden féle erejű meg minden féle súlyú ember a kövértől kezdve az átlagoson keresztül a vékonyig


És a szabad súlyos edzők is ugyanúgy használják a gépeket is

2023. márc. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nem.Én is úgy mentem le anno 50kilósan és nem láttam hogy barki is nevetne rajtam
2023. márc. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kinevetlek, ha nem mész. Probléma megoldva, most már menned kell, hgoy ne legyél kinevetve.


"Eléggé félek, amúgy is szociális fóbiám van, de szeretnék izmosodni…"


A legrosszabb, ami történhet, hogy köszönnek neked az öltözőben. 10-ből 9-szer még akkor sem szólnak, ha valamit látványosan rosszul csinálsz, foglalkoznak a saját edszésükkel.


"A másik, hogy először gépeket szeretnék használni, a legkisebb beállítható súllyal, mert a súlyzós gyakorlatokat nem tudom helyesen elvégezni és nem akarom az egészet úgy kezdeni, hogy ezen is izgulok"


Nem akarom a kedved szegni, de gépeken is lehet rosszul csinálni. De nem fogsz kilógni a sorból, mert nagyon sokan csinálják rosszul.


"meg hogy már rögtön az elején ne legyen semmi sikerélményem…"


Ez nem az a sport.


"A gépeket meg sokkal egyszerűbb használni, csak tudom hogy ez is sok régóta edző embernek mániája, hogy a gépek azok rosszak és csak a szabad súlyok a jók."


Sok régóta edsző embernek van sok hülye mániája, de általában mindenki megtartja magának.


Ne gondolkodd túl a dolgokat. Legalábbis az elején még ne.

2023. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Engem se nevettek ki és amúgy én is paráztam először.

"a súlyzós gyakorlatokat nem tudom helyesen elvégezni" ez baromság, csináld kis súllyal. Kezdőkként pont hogy a szabad súlyos edzés lenne a fontos, a gépek ráérnek. Persze a te dolgod, azt csinálsz amit akarsz.

2023. márc. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
Van az a helyzet, amikor pont olyan tagok vannak a teremben, akik szeretnek szekálni másokat. Biztosan nem gyakori, de lehetséges. Ha először mész konditerembe, akkor szerintem simán kérhetsz segítséget, lesz aki ad tippeket, illetve megmutatja, hogy kell.
2023. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor azok az emberek máshol is megtalálják majd,például az utcán😀
2023. ápr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!