Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes lenne elmenni edzőtere...

Érdemes lenne elmenni edzőterembe? Megéri? Működne egyáltalán? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval elég fiatal, 17 éves srác vagyok, aki mindig is nagyon vékony volt, azonban ezen szeretnék változtatni. Elkezdtem itthon súlyzóval edzeni, élvezem, és úgy érzem nagyon jó érzés letudni 1-1 edzést, jó érzéssel tölt el.

Azon gondolkodtam, hogy érdemes lenne-e elmenni edzőterembe, ahol az első 2 hétben személyi edzőt is bérelnék, hogy tudjam hogyan kell a gépeket használni. Mindenképpen szeretnék erősödni és hízni is, azonban 1 nagy probléma van. Jelenleg nagyon gyenge vagyok, pl. bal kézzel a bicepsz gyakorlatok 5 kilóval már nem igazán mennek... Szerintetek ennek ellenére is érdemes lenne elmenni? Tudnám használni így is a gépeket, lenne gyakorlat, amit így is végezni tudok? Nem nevetnének ki? Minden egyes válasz nagyon sokat segít, szóval előre is köszönöm! :)



2016. aug. 10. 00:34
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Mindenki elkezdte valahol! Hajrá!!!
2016. aug. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt mondod, hogy ezen a szinten is érdemes lenne? Így is ki tudnám hozni a maximumot a gépekből és magamból? Mert azért nem 1 olcsó mulatság a terem + edző 2 hétre :D
2016. aug. 10. 01:01
 3/9 Kenzo Tenma ***** válasza:
100%
Én nem fizetnék edzőt. Nekem sem volt, mindent a netről tanultam meg. Persze még van hova fejlődni, de ha elolvassa az ember a sárga kapszulát meg megnéz minden gyakorlatot többször is külön videón, meg még olvasgat esetleg itt a gyk-n eleg sokat akkor már van egy jó alap. Az meg egyáltalán nem probléma, hogy kis súllyal edzel, senki sem úgy kezdte, hogy 30 kilóval bicepszezett. A testépítés egy lassú folyamat, legyél türelmes, olvass sokat.
2016. aug. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Cortez70 ***** válasza:

Menj le terembe, ha nincsenek megfelelő eszközeid, elég súlyod, padod, guggoló állványod. Ezek nélkül semmire nem mész otthoni bohóckodással.

Edző nem kell.

2016. aug. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Klanwarrior ***** válasza:

Menj el terembe, sokkal jobban fogsz fejlődni, mint otthon, és azok az emberek, akik véleményére adni érdemes nem fognak kinevetni.(A szellemileg visszamaradottak hadd röhögjenek, csak a saját lelküket próbálják nyugtatni azzal, hogy másokat lenéznek, nem érdemes velük foglalkozni.)

Én is hasonló cipőben kezdtem, mint te, csak én 16 évesen. Nem bántam meg a kondit ;)

2016. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első fekvenyomásomnál meg akartam halni 30kg alatt. Más kinyom edzetlenül 80-at is. Ha nem kezded el soha nem leszel jobb.
2016. aug. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azzal semmit nem veszítessz ha lemész az edzőterembe, mindenki aki jár volt először.. Szépen lassan megtanulod a gépeket használni, szerintem ha megkérsz valakit szívesen megmutatja (nálunk legalábbis így működött, nyilván nem a gyakorlata közben, de ha pihen valaki szerintem szívesen segít.

A másik, míg egy felaatot csinálsz nézheted a többiek a gépekkel mit, hogyan csinálnak.

Ha egy-két alkalom után úgy érzed edzőre van szükséged, akkor felkéred, hogy segítsen. Amúgy netről millió edzést meg lehet nézni, tanulni.

Az edző annyiból jobb, hogy felméri az első alkalommal az edzettségi szintedet és ahhoz igazítva ad edzéstervet és az étrendben is segítséget, ami kicsit könnyebbé teheti a dolgot egy abszolut kezdő részére.

2016. aug. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek egyesével is nagyon szépen köszönöm, és természetesen adtam is a zöld kezeket :D

Sokan írtátok, hogy nem kell az edző, és az tényleg igaz, hogy a neten már mindent meg tudok nézni, de nekem személy szerint azért kellene, mert valaki kívülről azért jobban látja, hogy szabályosan csinálom-e a dolgokat, mi az ami sérüléshez vezethet, tud tippeket adni, és alapból is, ahogy először lemennék a terembe azt se tudnám hogy mit kezdjek magammal, merre menjek stb..

Szóval összességében ezért gondoltam. Lehet két hétre kérni, 10 alkalomra, szóval nem annyira hosszú távon gondolkodom az edzővel kapcsolatban.

Es mégegyszer köszönöm a sok segítséget :)

2016. aug. 10. 11:29
 9/9 Klanwarrior ***** válasza:

Igazad van. Én sosem fordultam edzőhöz, viszont a helyes guggolási technikát a teremben edző erőemelőktől tanultam meg. Én azt hittem, jól csinálom, úgy, ahogy a videókban/neten mutatják, de nem láttam magam kívülről sosem. Felkértem, hogy spotterkedjen nekem és 1-2 hibára egyből rávilágított.

Te is kérhetsz segítséget tapasztaltabbaktól, csak ne sorozat közben menj oda hozzájuk, vagy mikor látod, hogy levegőt alig kapnak :D Ki kell várni a megfelelő alkalmat és szerintem bármelyik ember szívesen segít :)

2016. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!