Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi történhetett Suhajda...

Mi történhetett Suhajda Szilardal ? Hogy tud nem működni egy műholdas ütés és vízálló jeladó? Meddig maradhat életben valaki oxigenpalack nélkül egyedül a Himalájan?

Figyelt kérdés

2023. máj. 25. 14:59
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:

Én urruhaban mennek utána full külön oxigén ellátás és hovedelem kene olyan ellenseges kozegben .csak akkor megmozdulni nehéz lenne földi gravitácioban


Kéne olyan urruha ami könnyű és feltudja dusitani az oxigént és akkor nem.kene cipelni .

2023. máj. 26. 08:41
 12/58 anonim ***** válasza:
94%
11) fel sem lenne szabad engedni őket olyan magasságba ami egyértelműen életveszélyes az oxigénhiány miatt.
2023. máj. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:

Állítólag 12 én haltak meg idén eddig .

Azért van benne valami hogy most felmennek 10 en palack nélkül abol 8 jön vissza


20% vagy 10% veszteség arany háborúban jó de hegymaszasban megeri ?

2023. máj. 26. 10:04
 14/58 anonim ***** válasza:
100%
12# ott nincs törvény, magának kereste a bajt
2023. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:

Lehet örökre eltűnt a keresest feladtak ezzek szerint még mozgott valahova agyi odemaval és megfagyva biztos küzdött.


Atol függetlenül hogy fel e jutott vagy nem ő jutott a magyarok közül a legmagasabbra oxigén nélkül


Abban halt meg amit szeretett és ott is nyugszik örökre a világ tetején.

Csak a feleségenek és a fianak lesz rossz .

2023. máj. 27. 16:42
 16/58 anonim ***** válasza:
100%

Igen.Még egyszer utoljára összeszedte magát hogy mászás közben haljon meg,ne pedig öszeroskadva.És megindult élete utolsó útjára, amelyről tudta jól hogy a legutolsó lesz és hogy mi lesz a kimenetele..

R.I.P.

2023. máj. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 A kérdező kommentje:

Erős Zsolt felesége írta ezt szerintem full igaza van.inkabb 1 év ilyen elet mint 40 év mokuskerek rabszolgaság.


Mi is az élet?

Suhajda Szilárd már nem jön haza a Mount Everestről, ezzel sok kérdést hagyva maga után. Az egyik ismétlődő kérdés: Miért megy oda? E mögött valójában vád húzódik: Micsoda felelőtlenség! Meghalni egy hegyért!

Álljunk meg itt egy pillanatra és gondoljunk bele: Mi itt élünk, vagy inkább mindennap meghalunk?

Hajtunk a mókuskerékben, nap, mint nap, rohanuk, gürizünk, szaladunk, csináljuk, ami hasznos. Miközben észre se vesszük, hogy közben épp az Életünket veszítjük el. Napról, napra, és még csak nem is tudunk róla.

Nem jut idő az egészségre, a családra, a kultúrára, a kedvelt hobbira, a barátokra, a közösségre, önmagamra.

Fizikailag ugyan élünk, de azt életet éljük, amit élni szeretnénk?

A hegymászó él. Igazán él. Tudja, mire hivatott, és ezt felvállalva mindennap valóságos életet él. Valós kihívásokkal szembesül, tisztában van a kockázattal és számol vele.

Suhajda Szilárd halálával egy teljes életet élő emberrel lett kevesebb a világban.

2023. máj. 27. 19:10
 18/58 anonim ***** válasza:
50%

Semennyire sincsen igaza Erős Zsolt feleségének, nagyon erősen sarkított összehasonlítás ez, sok ellentmondással.


" Az egyik ismétlődő kérdés: Miért megy oda? "

A kib****tt EGÓ miatt. Ja csak nem mernek a hegymászók belenézni a görbe tükörbe. Az egójuk (amit ők bemagyaráznak sportteljesítmény, célkitűzés..stb dolgokkal) felülkerekedik a józan ítélőképességükön.


Serpákkal és oxigénpalackkal együtt felmászni az Everestre is hatalmas teljesítmény, ugyanúgy komoly kihívás, ugyanúgy komoly felkészülést és szakmai múltat, gyakorlatot igényel. Aki palackkal mászik az semmivel sem rosszabb/gyengébb/hiteltelenebb hegymászó, mint aki palack nélkül teszi. Mert nem igaz, hogy CSAK a palack nélküli hegymászás az igazi hegymászás!

A palack nélküli hegymászók, nem jobb hegymászók, mint a palackkal mászók, inkább csak őrültebbek.

2023. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:

Ez arról is szól hogy mindig elérj valamit amit elotted nem csináltak.


Ilyen a barlangász is aki első emberként megy be több millió éve zárt üregekbe.


De ugyan ez a palack nélkül mászás elso akart lenni valamiben a saját népe közül

2023. máj. 28. 14:09
 20/58 A kérdező kommentje:

Amúgy most ebből hatalmas vita van a neten még e erte .

Sajnos a kisfia ezért szenvedni fog nekem se volt apám és nem tudtam soha úgy nézni nevelő apamra pedig 2 evestol volt és nem ismertem 1 hónapra se az igazit.

Szilárd fia valószínűleg már jobban kötődött apahoz .



Hatalmas hiány lesz a lelkében.

De viszont Szilárd egy férfi volt úgy érezte volt egy feladata amit végre kell hajtani.maximalisan megértem .

Van olyan helyzet amikor egy férfinak kockáztatni kell .neki ez volt az élete nem fordulhatott vissza élete értelmének céljátol úgy hogy volt esélye.

2023. máj. 28. 18:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!