Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi történhetett Suhajda...

Mi történhetett Suhajda Szilardal ? Hogy tud nem működni egy műholdas ütés és vízálló jeladó? Meddig maradhat életben valaki oxigenpalack nélkül egyedül a Himalájan?

Figyelt kérdés

2023. máj. 25. 14:59
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:

Igen de gondolom ide tapasztalat is kell .nem nagyon hallani 18 20 éves hegymaszokrol a Himalájan


Ido kell összerakni a pénzt és a képzetseget.

Szerintem itt a tapasztalat többet számít mint az a pár év.


Amúgy személy szerint a kitartást becsülöm Szilardban .

A végletekig való kitartás szerintem becsülendő ezért tartom nagyra öt rá fel lehet nézni.

2023. máj. 30. 13:43
 32/58 anonim ***** válasza:
31) én mindenre azt fogom mondani hogy oxigénhiány.ez legalább olyan fontos mint a tapasztalat.egyébként most írták hogy 10-70M között van a ME expedíciós költsége, tehát nem olcsó.aki magát szándékozik próbára tenni az kevesebbet költ értelemszerűen.meg valami 3 hónap eljutni 5600m körüli táborba ha minden igaz..
2023. máj. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 A kérdező kommentje:

Én inkább eveznek. volt az a magyar aki atevezte az Atlanti óceánt egy speciális kajakban .

És utána sub al is megprobalta de az nem sikerült.



Vagy vannak ezzek a speciális barlangaszok az is hasonló mint a hegymászás ott is táborokat állítanak a barlangok belsejében van olyan barlangrendszer hogy 1 hét mire elered az utolsó tábort.

2023. máj. 30. 14:04
 34/58 anonim ***** válasza:
100%

Aztán nem is az Everest a legveszélyesebb hegy, hanem az Annapurna. "Csak" 8091 méter magas, de mégis itt halnak/haltak meg a legtöbben. Nehezen mászható. Még serpákkal + pótlólagos oxigénnel is k*rv* veszélyes megmászni.

Az, hogy mennyire veszélyes egy hegycsúcs megmászása, nem feltétlenül a magasság a döntő.

2023. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:
Gondolom az technikásabb.de az everest a palack nelkulieknek lehet nehezebb szerintem már pár 100 m különbség is számít
2023. máj. 30. 14:32
 36/58 anonim ***** válasza:
45%
Gondolhatod, hogy akkor palack nélkül és egyedül az Annapurna is mennyire veszélyes lehet. Az Annapurna-n sok palackos (+serpa kiséretes) hegymászó is ott hagyja a fogát, több mint 30%-os ott a halálozási arány. Míg az Everestet a palackos mászók nagy(obb) többsége azért sikeresen megmássza. Az Everesten az esetek többségében a palack nélküliek halnak meg.
2023. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:

Evereszt palackkal és serpakkal bármelyik gazdag embernek teljesíthető aki edzet .


Szilárd mellet elhaladt serpak is egy 60 éves kínai nőt vittek le azért nem tudtak neki segíteni mikor láttak.

2023. máj. 30. 14:53
 38/58 anonim ***** válasza:
79%
Mindenki vigyen magával palackot oszt' csókolom! Be kellene tiltani 6000 méter felett a palack nélküli mászást. Akinek nincsen oxigénpalackja az elmehet a g***be. Nem mászik és kész!
2023. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
Ezentúl le fogom nézni azokat akik O2-palack nélkül másznak! Igenis köll a zoxigén és a serpa csapat. A serpacsapat is minimum 4 főből álljon.
2023. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 A kérdező kommentje:

38# ha nálunk lenne a Himalája most tuti ez lenne .😀


De szerintem meg nem igy kéne gondolkodni hogy mindent leszabajozunk utalom az ilyen felfogást pont az élet értelmét veszti el hogy minden pontrol pontra le van szabályozva.

Igenis lehessen mindent csinálni vagy használni addig amíg másnak nem artunk.

Legyen full szabad az életünk mi döntsük el milyen kockázatot vállalunk.

2023. máj. 30. 15:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!