Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondizás mindenféle por,...

Kondizás mindenféle por, szer, vitamin nélkül hatásos lehet?

Figyelt kérdés

Szóval lejárok heti 4X kondiba

Nincs pénzem ilyen kiegészítőkre

Enni azt szoktam sokat,viszonylag rendszertelenül ami épp van...

De mindig van valami... :)

Keményen edzek alkalmanként másfél órát:)

Elég szálkás erős izmos vagyok...


Lent a kondiba a fiatalok 99%-a szed valamit :)

Szerintetek ha én nem szedek akkor is fogok szépen fejlődni és vastagodni csak lassabban ?


2012. jan. 20. 23:30
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom, hogy a kedves válaszadók miért próbálják ráerőszakolni a porokat meg a szereket a kérdezőre. Én 3 éve edzek, heti 2-3 alkalommal, pusztán hobbiból. Nem szedek semmit, és van hogy a reggelimet se percre pontosan 7:00-kor eszem, hanem 8:30-kor; sőt egy-egy buli után megesik, hogy ki is marad a reggeli, mert 10-kor kelek. Az étrendem: reggeli - müzli, rántotta vagy szendvics, tízórai - veszek valamit a suliban, ebéd - főtt kaja, uzsonna - van, hogy ki is marad, vacsora - valamit összedobunk. Mondhatni nekem is rendszertelen az étkezésem, bár nem tudom, hogy a kérdező milyen fokú rendszertelenségre gondolt.

Nem akarok testépítő lenni, egyszerűen jól esik néha lemenni és "gyúrogatni". Az izomzaton kb. ilyen:


[link]


Nem fogok semmit szedni soha, mert nem a kondizás az életem. Sokan ajánlottak már ezt-azt, de nem fogadtam el. Régen ez is máshogy volt: lementem a kondiba - még anno 13 évesen XD - és volt egy-két nagyobb darab ember, akik szedték ezeket a maszlagokat, rajtuk kívül mindenki naturál volt. Ma meg már mindenki szedi őket, nem tudom, hogy ez divat vagy járvány-e. Kérdező, nem tudom mennyire vagy szálkás, de hidd el, a lányoknak ez jobban tetszik, mint a hatalmas izomtömeg. És lehet, hogy ti 200 kg-mal szériáztok, én meg 80-90-nel, max 100-al, de nekem így teljes az életem, és nem kell több. :)

2012. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
Látom te sem figyeltél az előbb...
2012. jan. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:

12:38-as!


Na az én testem is körülbelül így néz ki :)

A hasam picivel kockásabb :)


És így igaz,hogy én sem akarok testépítő lenni,meg kondis,110kg-os állat csak szeretnék vékony,sportos,izmos maradni és nem pedig elhízni az évek folyamán.

Most vagyok 78 kg a 186 cm-hez és maximum 82-85 kg szeretnék lenni de azt gondolom ,hogy ehhez nem feltétlen szükséges szedni valamit.


A kajám az valahogy ugyan úgy van mint neked,hogy reggel,délbe uzsonnára és estére valami mindig akad amivel jóllakom.


Csak minden terembe a legtöbben kiegészítőket szednek(Nyilván azért mert fejlődni akarnak profibb szintre) de én megelégszem kisebb izomtömeggel,a lényeg mondom az,hogy NE LEGYEK TÚLSÚLYOS és szálkás,kis izmos legyek


És valóban régebben én is 120kg-os állat akartam lenni de mivel tini vagyok még nem akarok az lenni mivel a tinilányok jobban szeretik a kisebb izmosabb fiúkat

Ezt egyéni megfigyelés alapján néztem meg :))

2012. jan. 22. 17:13
 34/53 anonim ***** válasza:

mark86


Utolsó,csak az a baj,hogy később a normális nőknek jobban bejöhet egy izmosabb test. Az,hogy most az agyhalott tiniribancoknak sp jön be,csak egy dolog. :)

Multivitamin szedése és egy edzés utáni gyors felszívódású fehérje és szénhidrátturmix nem hoz látható eredményt,csak nem cseszel ki a testeddel és ellátod az alapvető tápanyaggal. Persze úgyis a kaján múlik minden de az edzés utáni legfontosabb kaja a turmix,még hobbi szinten edzőknek (pl.én) is.

Aki komolyabban gondolja,annál jön be a gulutamin,kreatin,bcaa...stb,aki meg tényleg komolyan ott a kox.

2012. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó,tudom ,hogy igazatok van !

Végiggondolom ,hogy hogyan jöhetnék ki legolcsóbban ,majd kérdezősködök ilyen BioTech Usa szaküzletekbe,ott biztos értenek hozzá úgyahogy :)

2012. jan. 22. 17:57
 36/53 Rezk0o ***** válasza:
Na még odamenny kérdezösködni xD Nagyon nagyon nagyon rossz tapasztalataim vannak a szaküzletekkel, eladnák neked a szart is (nem a biotechre gondolok, de sztem az se jobb). Többet ér ha saját magad szerzed meg az ehhez való tudást biztos forrásokból (pl személyi edzö, szakoldalak a neten vagy akár itt GYIK-en)
2012. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:

Ácsi! Pont a lényeget felejtettétek el, kedves utolsók közül páran. A táplálékkiegészítő nem "szer", hanem lényegében porított kaja! Az fejlődés úgy működik, hogy többet kell enni egy meghatározott szintnél (amennyit lemozogsz). Egyszerű matek: ha megevett - "leadott" > 0, akkor hízol. Ha kisebb, akkor fogysz. Ha kábé 0, akkor nem történik lényegi súlyváltozás. Tökmindegy, hogy profi-e az ember, vagy csak hobbiból csinálja, a biológia meg a matematika ugyanúgy érvényes marad. Ha tudsz annyit enni szilárd (avagy normál) kajából, amennyi fedezi a tápanyagszükségleted, akkor nincs semmi gond (bár ugye írták, hogy edzés után optimálisabb egy gyorsan felszívódó adag, azt meg porított-feloldott formában könnyebb bejuttatni a szervezetbe). Ha nem tudsz annyit enni normál kajából, akkor kipótolod ezekkel a "csoda porokkal", amik összetételüket tekintve majdnem ugyanolyanok, mint a szilárd kaja. Csak éppen izolálták a fehérjét meg a szénhidrátot (meg egyéb más tápanyagot).

Konklúzió: a fehérjepor kb a kávépor meg a zacskósleves szintjén van gonoszságot tekintve, nem kell tőle félni. A világ fejlődött, koncentráltabbá tették az étkezést, ennyi történt, nem doppingolás. Lehet régen megvoltak e nélkül is, de régen éjjeliedénybe kakáltak, aztán az utcára öntötték. Mennyivel jobb mégis az angolvécé, nem? Analógia.


Ja, és ha nem akarsz 110 kilós izomállat lenni, akkor nem leszel, nem kell ettől félni. Egyetlen tápkieg sem lesz rád ilyen hatással, az csak egyszerűsítés. Inkább a kaja+edzés mennyisége (na, nemtom megfogalmazni, amit akarok).


Olvasni, olvasni, és értelmezni! És szakértőktől, mert ez egy elég mórickamegfogalmazás volt.

2012. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a hozzászólást is
2012. jan. 22. 20:08
 39/53 anonim ***** válasza:
29%

Igazán nem akarok vitát kezdeni, de:


"Utolsó,csak az a baj,hogy később a normális nőknek jobban bejöhet egy izmosabb test. Az,hogy most az agyhalott tiniribancoknak sp jön be,csak egy dolog."

Először is, ha összekevered Tupacot SP-vel, akkor ott valami hatalmas nagy baj van. SP 20 kilós vaságyastól, a csajom nagyobbat üt mint ő, Tupacon meg azért van izom. Anno feltettem a kérdést, itt gyk-n: Lányok, kinek melyik test jön be? A következő képeket mellékeltem hozzá:

1. [link]

2. [link]

3. [link]

4. [link]


A válaszoló lányok - vagy nem lányok, neten keresztül megmondhatatlan - 80%-a a 3.-ra szavazott, vagy azt írta, hogy vékony és szálkás. Az 1.-re senki, ismétlem, SENKI.


Még annyit, hogy nem tudom, milyen vitaminokra gondoltok, de azokban, amiket a boltban vesztek többezer forintért annyi a vitamin, mint egy félbetépett papírban. Tessék enni gyümölcsöt, zöldséget - nem tudom, hogy miért szokik rá a társadalom az idióta műanyag sz*rokra.


Én úgy indultam, mint a fentebb kirakott képek közül a 4. (igazából még vékonyabb voltam), és most kb úgy nézek ki, mint a 3. Tudom, tudom, ha szedtem volna az általatok említett izéket, lehetnék akár 1. is, de NEM AKAROK. És értsétek meg, a kérdező se akar az lenni. Válasszátok már külön a hobbit meg a mániát: hobbi az, amit unaloműzésként csinálsz, mánia meg az, amit azért űzöl, hogy te legyél benne a legjobb (lehet, hogy nem a legjobb szavak, de ez jutott eszembe, értsétek jól). Lehet valakinek a hobbija a biciklizés, attól nem biztos, hogy 5 millió forintot érő biciklije van és minden Tour De France-on jelen van.


Kérdező, én 170 centi vagyok, és 65 kg, ez nekem pont elég, nem is akarok nagyobb lenni. :)

2012. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:

Halmozottan facepalm...

Láttál-e már agyban logikát?

2012. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!