Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő vagyok, lenne pár...

Kezdő vagyok, lenne pár kérdésem testépítéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nos az van, hogy eléggé kis vézna vagyok, eddig nem igazán sportoltam, és az étrendem is elég kihagyásos volt, csak akkor ettem amikor éhes voltam, ez napi kb. 3 étkezést jelent.

A lényeg az, hogy egy kicsit szeretnék főleg karra (alkar, felkar) és HÁTRA dolgozni.

Namármost mivel, ahogy láttam a legtöbb hátgyakorlathoz erős kéz szükséges, így akkor célszerűbb, ha először a kezemre gyúrok (közben persze a hátamra is tornázgatok és a lábamat se hagyom ellustulni), és azután vágok neki a hátizomnak? Vagy, hogyan kezdjek bele?


A diétát illetően, nincs valami nagy kapacitása a gyomromnak, de, ha a napi 3 étkezést megnövelem napi 5-re, az jó? Még, ha esetleg nem is eszek, hű, de sokat mindig?

Illetve, érdemes multivitamint szednem?


Ja, és még annyi: kb. mikortól lesz eredménye a dolognak? Nem akarok én úgy kinézni, mint egy BodyBulider, csak egyszerűen valami emberi ábrázatot szeretnék faragni.

Előre is köszi a válaszokat!



2013. jún. 17. 20:32
 1/1 anonim ***** válasza:

1) Mindenre gyúrj, ne csak karra és hátra. Ha annyira gyenge lenne az alkarod (amit nem hiszek), akkor lehet kapni ilyeneket: [link]

azt a lelógó szárat körbetekered a rúdon és akkor nem kell annyira szorítani. Én is használok ilyet, de viszont csak 1 féle gyakorlatnál, de ott is csak azért, mert az már az edzés végén van és addigra kikészül az alkarom.


2) "A diétát illetően" Akkor most diétázni akarsz vagy tömeget növelni? Az úgy jó ha 5x étkezel egy nap, de nem mindegy, hogy mit. Kell egy étrend, amit követned kell.


3) Multivitamin sosem árt.


4) Nem lehet megmondani, hogy mikor lesz eredmény. Ha lesz étrended, akkor szerintem már 1-2 hónap múlva is simán látszani fog :)

2013. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!