Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ninutsuról vélemények? Részlet...

Ninutsuról vélemények? Részleteket lent elolvasni!

Figyelt kérdés
Láttam ninjutsuról videókat képeket. A vélemények sokhelyen megoszlanak vele kapcsolatban. Azt hallottam, hogy önvédelemre nem túl hatékony. Ebből mennyi igaz? Támadásra jó? vagy ha se támadni se védeni nem jó, látványvilágot nézve érdemes lenne kipróbálni? Vagy szimplán "egy kis soprt"-nak jó ahhoz, hogy fitt legyek?

2015. jún. 7. 21:47
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/103 anonim ***** válasza:
2015. jún. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/103 aikiboxer ***** válasza:

Ezzel kapcsolatban: https://www.youtube.com/watch?v=5Hoeb7sBqRc


Az elsőt igen, jól elkapta. Van ilyen.


De a másodiknál a video vágója óriásit téved. Amit a ringben csinál az teljesen más technika -- waki gatame. Ez egy judo technika (is), teljesen más mint az ude kime nage. Nézd meg, hogy a ringben nem nyúl a hóna alá, stb.


Szóval hozott EGY véletlenül elkapott mozdulatot a ringből -- statisztikailag ez elég kevés. Rendes judo technikákat milliószámra dobnak.

2015. jún. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/103 aikiboxer ***** válasza:
Még egy dolog: Jason DeLucia fekete öves aikido ÉS kung-fu mester. Van is egy 5 részes DVD-je Combat Aikido néven. De -- ha megnézed a ringben, nem aikidozik, nem kung-fuzik, hanem a többiekhez hasonló MMA technikákat csinál. Pedig ha valaki, aki ő tudná az aikidót és kung-fut használni a ringben. De nem megy.
2015. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/103 anonim ***** válasza:
61%
Harcművészeti technikákat, ha lehetne, akkor sem tudnák alkalmazni a ringben.
2015. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/103 anonim ***** válasza:

"Harcművészeti technikákat, ha lehetne, akkor sem tudnák alkalmazni a ringben."


Azért csinálta meg a ringbe az előbbi videóban az egyik technikát...

2015. jún. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/103 anonim ***** válasza:

"Még egy dolog: Jason DeLucia fekete öves aikido ÉS kung-fu mester. Van is egy 5 részes DVD-je Combat Aikido néven. De -- ha megnézed a ringben, nem aikidozik, nem kung-fuzik, hanem a többiekhez hasonló MMA technikákat csinál. Pedig ha valaki, aki ő tudná az aikidót és kung-fut használni a ringben. De nem megy."


Értem. Köszi, majd ránézek.


Na, de milyen technikákat mutat abban a DVD sorozatban?

Olyanokat miket lehet használni a ringben is? Vagy pl. ami illegális és kizárás jár érte?

2015. jún. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/103 anonim ***** válasza:
95! Igaz, valamit meglehet. De a harcművészetet kesztyű nélkül gyakorolják. Még mma kesztyüben sem lehet rendes fogást fogni az ellenfelen. Erre gondoltam.
2015. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/103 anonim ***** válasza:
97# Ja, bocs akkor félre értettelek. Azt hittem te is ész nélkül fikázni akartad a harcművészeteket. (mint ahogy itt szokás :D)
2015. jún. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/103 aikiboxer ***** válasza:
100%
2015. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/103 anonim ***** válasza:

98 Az az u meg Aiki. Szoktam mondani, a sport karate és a budo karate közt az is a külömbség, hogy a sport karateban tilos a fogás, budonál meg kötelező. :)


Aiki! Ez az ugynevezett hálivud karate. Igazsághoz hozzá tartozik, ügyes a kiscsaj, de vajmi köze van a harcművészethez. Viszont van fent küzdelmi video versenyéről, ott szépen elkalapálta a sport társát.

2015. jún. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!