Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ninutsuról vélemények? Részlet...

Ninutsuról vélemények? Részleteket lent elolvasni!

Figyelt kérdés
Láttam ninjutsuról videókat képeket. A vélemények sokhelyen megoszlanak vele kapcsolatban. Azt hallottam, hogy önvédelemre nem túl hatékony. Ebből mennyi igaz? Támadásra jó? vagy ha se támadni se védeni nem jó, látványvilágot nézve érdemes lenne kipróbálni? Vagy szimplán "egy kis soprt"-nak jó ahhoz, hogy fitt legyek?

2015. jún. 7. 21:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/103 anonim ***** válasza:
28%

Először is én nem Ninjutsu-zom.

Másodszor meg a Ninjutsu-st fegyverekkel nem verik el.

Főleg mivel nem tisztességesen játszanak. A Ninja ha fegyveressel kerülne szemben, vagy csalna, vagy elmenekülne és később megkeresne és hátulról letámadna.

2015. jún. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/103 A kérdező kommentje:

röhögnöm kell...


Na, tegyünk helyre néhány dolgot ;)


1.: Sem a bírkózás,sem a box nem olimpiai ág, nem az, nem is volt az soha. Amire tegondolsz, az a pankráció. Nincs sok küldönbség, csak annyi, hogy pankrációban ütsz, rúgsz, harapsz, karmolsz, fojtasz, tököt letépsz,szemet kiszúrsz, stb. stb. ami épp eszedbe jut. Manapság pedig judo van az olimpián, aminek épp annyi köze van a boxhoz, mint a pankrációnak, úgyanis pont a lábtechnika a lényeg - mivel a gáncsokra alapszik.


2.: A szamurályok a maguk stílusában - gyengébbek kedvéért: ököl, kés, kard - nagyon erősek, szinte legyőzhetetlenek voltak. És harcművészek voltak, nem boxolók. Bírkózni bírkoztak, de erre később térünk vissza ;) Néha még 1-2 puskást is legyőztek kardal. Persze amikor mindenki lőfegyverrel ment ellenük, persz hogy legyőzték őket. Na de mondj már nekem egy boxolót, aki kardal vagy kézzel legyőz olyat, akinél lőfegyver van. :)


3.: A bírkózást nem lehet semmi képp sem harcművészetnek nevezni. De a küzdősport sem igazán illik rá, a bírkózás nagy részben egy emberi ösztön. Aki nem tud igazán verekedni, az is bírkózni kezd az ellenfelével. Ezt tapasztalatból tudom, én is ilyen voltam. No persze nem kell itt a profi bírkózásra gondolni :)


4 LEGFONTOSABB: Khm.. itt most mindenki boxról ír... a kérdésben nem a NINJUTSURÓL volt szó?

2015. jún. 10. 19:50
 23/103 anonim ***** válasza:
50%

"Az,ami az ilyen harcmúvészeti bemutatókon van,az csak kamu.Művészkedés az egész.Előre begyakorolt mozdulatok,mindenki tudja,mikor mit kell csinálni.Én is szerepeltem többször is karatebemutatón,az egész csak MŰSOR.Kamu az egész."


:D :D :D

Ja persze azért csinálta meg előttem élesben.

Mi van szelektív a látásod? Miért nem mész el szépen egy dojoba és magyarázod el ezeket a dolgokat a mestereknek? :) Esetleg megkérhetnéd őket, hogy csináljanak videó felvételt arról ahogy elvered őket. :)

2015. jún. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/103 A kérdező kommentje:

kiegészítés part2...


5.: "máshol vannak az izületek, más fáj, máshol vannak a kemény és puha pontok" sírok. A kemény pontok ott vannak, ahol sok a csont. Tudod álltalában az kemény. A puha pontok ebből adódóan ott vannak, ahol kevesebb csont van. A csontok pedig nem igazán szoktak vándorolni jobbról.... balra.... Ahogy az izületek is megülnek szépen a helyükön. Szerintem neked az agyad került rossz helyre :)


6.: Ökölharc. No igen. Az kb megint az a kategória mint a bírkózás. Ez a kettő. Ökölharc és bírkózás. Ezeket is lehet természetesen fejleszteni, de ezek alapvető emberi ösztönök. Az ősember is - amikor még nem volt box, ne írd hogy volt - odasózott egyet, ökölharcot használt. És persze már a kezdetleges katonaságban is volt ökölharc, ami kb abból állt, hogy bármi áron megverd a másikat. Ergó ez sem tartozik a küzdősportok és harcművészetek közé.


7.: valaki leírta, hogy a küzdősportokat nem 50 éve egy kis emberke találta ki. És példának leírta a bírkózást és a boxot. A bírkózásról már letárgyaltuk hogy NEM tartozik ide. A boxot pedig összekeverte a pankrációval. Enyhén szólva. Szóval ez is tárgytalan.

2015. jún. 10. 20:03
 25/103 anonim ***** válasza:
23%

Ez a harcművészet, hogy Ninjutsu nem létezik. A japán történészek a mai napig vitatkoznak azon, hogy voltak-e egyáltalán nindzsák. Ugyanis semmilyen hiteles bizonyítékokat és feljegyzéseket sem találtak róluk! A feudális Japán történelem nem említ nindzsákat sehol sem. A háborús feljegyzésekben oldalakat foglalnak el a szamurájklánok nevei és hőstettei, még sem lehet egyetlen nindzsaklánról vagy ilyen bérgyilkos akcióról tudomást szerezni. Vagy te hallottál már olyanról, hogy valamely híres japán daimjo-t nindzsák végezték ki? Nem. Meghalt a háborúban és ennyi. Konkrétan már nem egy japán "mesekönyvön" rágtam át magam, de egyik japán monda vagy népmese sem említ nindzsákat. Mindegyik népmese öreg, tisztességes halászokról, vagy bátor harcosokról, szamurájokról szól. A polgárháború idejéből sincsenek adatok róluk. Hiába keresgélsz, shinobikkal max a XVII. századi romantikus regényekben és színdarabokban fogsz találkozni először. De említést sem tesznek róluk se a Heian sem a Kamakura időszakban. Véleményem szerint ninják a valóságban nem léteztek. A legtöbb ninjaiskoláról pedig kiderült hogy csak néhány különleges elemet is magába foglaló szamuráj harci iskola (ryu).

A shuriken (dobócsillag), kusari-gama (láncos sarló)és a taijutsu sem bizonyíték a nindzsa harcmodorra, ugyanis mindegyik a szamurájoktól ered!


Aztán jóval később jött a parasztvakítás Japánból. A Bujinkan szervezet és annak alapítója a lila hajú "vén punk" grandmaster Masaaki Hatsumi csak hülyíti a világot, elég sikeresen. Aztán hol ninjutsu az amit ő csinál? Csak egy elb-aszott jujutsu némi fegyveres baromkodással kiegészítve. A sok agymosott idióta pedig be is veszi.

2015. jún. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/103 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, ne értsd félre, én a ninjutas mellet állok, de az 5. ponthoz: szerintem nem értetted a szarkazmust és az iróniáját annak az üzenetnek, elsőre. :D
2015. jún. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/103 anonim ***** válasza:
79%
#25 hát persze. :) Ne zavartasd magad, hogy a kilenc vagy nem tudom mennyi ninja iskola fő seinse mestere még mindig él. És ebből csak Bujikan nyitott a nyugati világ felé. :)
2015. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/103 anonim ***** válasza:
21%

"Ne zavartasd magad, hogy a kilenc vagy nem tudom mennyi ninja iskola fő seinse mestere még mindig él."


.... akik persze semmilyen formában sem tudják bizonyítani azt, hogy VALÓDI és AUTENTIKUS ninjutsu harcmodort gyakorolnak, tanítanak. Ezek az iskolák csak a ninjutsu nevet hordozzák.

2015. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/103 A kérdező kommentje:
Valamit még megemlítenék. Sokan írtátok, írjátok, és tudom, hogy írni is fogjátok, hogy "blablablablaaa... elmentem az edzést megnézni, akkor ott minden sz@rt csináltak, és szar volt, meg minden blablablablaaaa...". Egy edzéstől nem lehet eldönteni. Minden más akkor, ha a támadód veled szemben áll egy edzésen, és a célja legyőzni téged és akkor, ha a támadód hátulról, váratalnul támad rád, és az életed oder a pénzed elvétele a cél. A boxról, az mmaról, a taekwondóról, a ninjutsuról lehet mondani akármit, amíg nincs személyes tapasztalatod vele kapcsolatban. Ide most sokan le fogják írni, hogy "láttam a jutyúbon ahogy egy sikátorban a boxoló nekiment a ninjutsusnak és megölte." Emberek. Ti még hisztek abban, hogy egy boxoló épp egy sikátorban megy, épp arra jár egy ninjutsus, és a boxoló épp rabolni akar, és valami túrista ÉÉÉÉPPPP akkor videózik a telefonjával és sikerül lekapnia, hogy a boxoló megöli a ninjutsust? Nem akarok ünneprontó lenni de a Mikulás nem létezik.
2015. jún. 10. 20:23
 30/103 A kérdező kommentje:
Ja és a ninjutsu iskolák... légyszives ne az iskoláról írjatok. Az le van sz@rva. A stílus a lényeg. Mellesleg itthon nem csak ezt nem lehet rendesen tanulni, hanem semmi mást sem.
2015. jún. 10. 20:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!