Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ninutsuról vélemények? Részlet...

Ninutsuról vélemények? Részleteket lent elolvasni!

Figyelt kérdés
Láttam ninjutsuról videókat képeket. A vélemények sokhelyen megoszlanak vele kapcsolatban. Azt hallottam, hogy önvédelemre nem túl hatékony. Ebből mennyi igaz? Támadásra jó? vagy ha se támadni se védeni nem jó, látványvilágot nézve érdemes lenne kipróbálni? Vagy szimplán "egy kis soprt"-nak jó ahhoz, hogy fitt legyek?

2015. jún. 7. 21:47
 71/103 aikiboxer ***** válasza:
24%

"Olvastatok már a pavlovi reflexekről?"


Nincs ilyen. Hiába gyakorolsz valamit akár még partnerrel is kata formájában, éles küzdelemben nem fogod tudni megcsinálni. Sőt mondok valamit: még egy emberi fejet sem fogsz tudni megütni, hiába gyakoroltad 10 évig. A kezdő bokszolók mind ismerik az érzést, hogy nem olyan egyszerű egy embert kajakra pofán ütni.

2015. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/103 anonim ***** válasza:

Az aikodóhoz nem tudok hozzá szólni.


"Ahol most aikidózom, edzenek a nindzsák is. Nézegettem az edzésüket. Hagyományőrző levegőkékítés. Az edzésen nincs full contact sparring védőfelszerelésben, nincs zsákolás sem. Ezekből a harcosokból hiányzik az erőnlét, a technika, a küzdelmi taktika, tapasztalat, egyszerűen nem versenyképesek egy küzdősportolóval szemben."


Már volt erről szó, a pavlovi reflexekről. Meg arról, hogy a Kellemen ryu szép eredményeket ér el az MMA-ba. De hagyjuk ezt most itt a lényeg, hogy most a ninjutsuról van szó. Szóval. Kipróbáltátok ezt egy fekete öves ellen is, kesztyű és szabályok nélkül, hogy mire képes?


"Full irreleváns, hogy a katonai kiképzésen mit tanítanak, ez ugyanis főleg haverság kérdése. "


Pl. a kézitusa is abból lett kifejlesztve. Meg még kitudja micsodák.


"A defendónak köze nincs a ju jutsuhoz tudomásom szerint."

Éppenséggel az az egyik alapja.

"Parenthood: Jujitsu, Western Grappling, Boxing"

[link]

2015. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/103 anonim ***** válasza:
49%

De tudod mit hagyjuk akkor. Nem győzzük meg egymást.

Ha a természettudományos TÉNYEK-re azt mondod, hogy nem létezik. (mert most kb. ezt fejezed ki ezzel a kommenteddel ==> nincs pavlovi reflex ==> nem létezik egy természettudományos tény)

Én szerintem totál nem olyan fontos a sparring mint ahogy itt be van állítva ezen az oldalon. ennyi a véleményem.

Én tiszteletben tartom a tiedet, kérlek te is tartsd tiszteletben az enyémet.

2015. jún. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/103 aikiboxer ***** válasza:
31%

"Már volt erről szó, a pavlovi reflexekről."

Igen, hogy ez nem működik a harcban.


"Meg arról, hogy a Kellemen ryu szép eredményeket ér el az MMA-ba."

Pontosan mikor, hol, ki?


"Kipróbáltátok ezt egy fekete öves ellen is, kesztyű és szabályok nélkül, hogy mire képes?"

Aikidóst, judóst, ju jutsust már igen. Szégyelltem megütni.


"Pl. a kézitusa is abból lett kifejlesztve."

Neeeem... Volt 1 db ember, Zöllei ezredes, aki történetesen ju jutsu mester volt és aki jókor volt jó helyen. (Ahogyan Furkó mester is jókor volt Szolnokon stb.) Így az Ő stílusára a ju jutsu nyomja rá a bélyegét, értelemszerűen.


De nyugodj meg, más országokban más a katonai közelharc kiképzés alapja, Kínában kung-fu (van ilyen DVD-m, tök jópofa), Koreában hapkido stb. stb. stb. stb.


A tengerészgyalogság kiképzési anyagát pl. letöltheted és megnézheted. :)

[link]

2015. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/103 aikiboxer ***** válasza:
63%

Nem azt mondtuk, hogy nincs pavlovi reflex, hanem azt, hogy ez jelen témánk szempontjából érdektelen.


Itt az izmok kondicionálásáról, stresszhelyzet kezeléséről, küzdelmi rutinról beszélünk, köze nincs ennek pavlov kutyájához.


Még az NLP-hez lenne köze (ha tudnád, mi az), de az is csak akkor működik, ha egyébként már tudsz küzdeni. Elméletileg nem tudsz küzdelmi rutint magadba tölteni, mint a mátrixban.

2015. jún. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/103 aikiboxer ***** válasza:
24%

-- Egyébként én tiszteletben tartom a ninjutsut, ahogyan az aikidót is, szerintem tök jópofa, és gondoltam is már rá, hogy lemegyek edzésre, csak akkor kellene ilyen fekete ruha is, nekem meg csak fehér gím van. :)


Van egy tucat ninja DVD-m is, végignéztem mindet, jópofa szerintem. Vettem shurikent is, szoktam vele közelharcot is gyakorolni meg dobálni is. :)


Ettől függetlenül egy birkózó, boxoló miszlikbe szed egy nindzsát, bepanírozza és kisüti ebédre. :) --

2015. jún. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/103 anonim ***** válasza:
61%

Én defendózok jelenleg, rettenetesen minimális jujutsu van benne. Dehogy az alapja a jujutsu a defendonak. Sanghajban lett kifejlesztve a defendo, inkább a kínai Chi-na technikákat foglalja magában. De főleg bokszra alapul.


Kelemen-ryuról annyit, hogy az öcsémnek 1 danja van belőle, bárki össze tudná őt verni, de a 4 danos mesterét is. Sőt a mesterét én el is vertem sparringban. MMA szép eredményeket értek el? Sehol nem értek el semmilyen eredményt sem. Hazai grappling bajnokságokon is csak alázzák őket mindenhol. Amelyik pedig jobb eredményeket ér el benne, annak a Kelemen ryusnak vagy komoly judo múltja van, vagy BJJ-zik IS. Öcsém révén ismerem a Kelem rendszert elég rendesen, van ott dömping parasztvakítás.

2015. jún. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/103 anonim ***** válasza:

"pavlov kutyájához."


Nem csak pavlov kutyáihoz van köze! A feltételes reflexekhez! Az megjelenik ha sokáig csinálsz valamit.

Mert ilyen a legtöbb emlősnek az emlősök idegrendszere (magyarán az emberé is).

2015. jún. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/103 A kérdező kommentje:

HALLLÓÓÓÓ!!!!! nagyon értékelem azt hogy ennyire elvan mindenki a témával, és már 74 válasz érkezett, ami elég ritka, de ez itt nem a facebook chatszoba hanem egy kérdezzfelelek oldal, és a ninjutsuról volt szó :)

bocsi

2015. jún. 10. 22:56
 80/103 anonim ***** válasza:
100%
Pavlov kutyája vagy macskája mindegy, ha valamit sokat gyakorol az ember, elöbb utobb a részévé fog válni. Mint mondjuk az autó vezetés. Elösszőr béna görcsős, majd idővel a megszerzett rutin miatt szinte ugy érezzük, igy születtünk. Na a pavlov akármilyének ilyen köze van az emberhez és a ninjutsuhoz kérdező.
2015. jún. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!