Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ninutsuról vélemények? Részlet...

Ninutsuról vélemények? Részleteket lent elolvasni!

Figyelt kérdés
Láttam ninjutsuról videókat képeket. A vélemények sokhelyen megoszlanak vele kapcsolatban. Azt hallottam, hogy önvédelemre nem túl hatékony. Ebből mennyi igaz? Támadásra jó? vagy ha se támadni se védeni nem jó, látványvilágot nézve érdemes lenne kipróbálni? Vagy szimplán "egy kis soprt"-nak jó ahhoz, hogy fitt legyek?

2015. jún. 7. 21:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/103 anonim ***** válasza:
90%

".... akik persze semmilyen formában sem tudják bizonyítani azt, hogy VALÓDI és AUTENTIKUS ninjutsu harcmodort gyakorolnak, tanítanak. Ezek az iskolák csak a ninjutsu nevet hordozzák."


Persze biztos nem tudják bizonyítani. Véletlenül sem úgy kezdődik az edzés, hogy meghajolunk a régi mesterek előtt meg ehhez hasonlók, akik tanították őket... :(

2015. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/103 anonim ***** válasza:
100%

Na álljon meg a menet! A legtöbb, sőt szinte mindegyik harcművészetről vannak feljegyzések, írások. Tehát bizonyítható! Vannak az ókori görög birkózásról is feljegyzések, ahogyan a shaolin kungfuról is és így tovább. A ninjutsuról viszont semmi sincs! Ergo erősen kérdéses, hogy létezik-e/létezett-e egyáltalán ez a fajta harcművészet.

Sőt, menjünk tovább. Magukról a nindzsákról, mint harcos "kasztról" sincsenek feljegyzések! Vannak bizonyítékok az ókori gladiátorokról, spártaiakról, a templomos lovagokról és a szamurájokról is! Nindzsákat sehol sem említenek, még a japán népmesékben, mondákban sem! Csak a későbbi irodalomban (regényekben) vannak megemlítve.

2015. jún. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/103 aikiboxer ***** válasza:
93%

Ilyen harcművészet, hogy ninjutsu, nem létezik. Illetve létezik, amerikában. Olyan "komoly", hogy DVD-ről lehet tanulni távoktatásban, vizsgázni meg úgy kell, hogy felveszed magad videóra, beküldöd, megnézik és ha megérkezett a vizsgadíj akkor átmész.


Amit ninjutsu címen oktatnak, az minden, csak nem hatékony harcművészet. Mellettünk edzenek a nindzsák. Levegőkékítő hagyományőrzés. Egy darab judós/thai boxer stb. kenterbe verné az egész dojót mesterrel együtt. A többi legenda.

2015. jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/103 anonim ***** válasza:

A kedvedért! :)

[link]

2015. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/103 aikiboxer ***** válasza:
92%

Kérdező: "Sem a bírkózás,sem a box nem olimpiai ág"


Maradt még a szilveszteri kannásborból? :))

2015. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/103 anonim ***** válasza:

"Ezután amerikai katonáknak tanított dzsúdót a jokotai katonai bázison. Pár hónap dzsúdóoktatás után észrevette, hogy az alapvetően nagyobb és erősebb amerikaiak nagyon gyorsan tanulnak, és nagyon eredményesen tudják használni a dzsúdót. Évekre való tananyagot tanultak meg hónapok alatt. Ekkor Hatsumi sensej úgy döntött, hogy ez nem az ő útja és egy újat keres."


A kedvenc részem! :D :D

Ezért kezdte el tanulni a ninjutsut, mert nem volt elég neki a judo! Harcművészet kellet, nem küzdős sport a nyugatiak ellen :)


Hogy is van ez, akkor, hogy nem kiforrott a ninjutsu?

2015. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/103 anonim ***** válasza:
Már mint a judohoz képest. :D
2015. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/103 aikiboxer ***** válasza:

Egyébként Masaaki Hatsumi nagymestertől -- aki egy fantasztikusan nagy ember egyébként, de ez most más téma -- van fent kismillió videó, és ezekből látható, hogy a bujinkan egy régimódi harcművészet, páros és egyéni katákból áll, akárcsak az aikido, az edzésen nincs védőfelszereléses sparring, sem zsákolás, de még olyan kumitét se láttam még mint anno karatén, szóval ez így -- hagyományőrzésnek szép, de ezeket a harcosokat egy ökölvívó reggelire megeszi.


[link]

2015. jún. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/103 anonim ***** válasza:
82%

"A kedvedért! :)

[link]


Akkor kezdj el ismerkedni a középkori japán történelemmel, szakkönyvekből! Rengeteg szamurájklánról lesz említés, de nindzsákról egyszer sem lesz, abba nyugodt lehetsz.

Amikor alapítanak egy új harcművészeti stílust, akkor persze kell a kerítő sztori mellé. Főleg, hogy a stílus mennyire ősi alapokon van. Ez meg már kamu. :D


Takamatsu Tosicugu (vagy is Masaaki Hatsumi egykori mestere) rengeteg féle harcművészetben volt jártas, csak éppen a ninjutsuban nem, főleg úgy, hogy ő egy szamurájklán leszármazottja volt. Na ennyire volt ő ninjutsus....

2015. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/103 anonim ***** válasza:

aikidoboxer: Téged tisztellek, de erről már volt szó az előbb... Ha olyan rossz az egész akkor kérlek mennyetek el egy dojoba bizonyítsátok a box tudásotokkal. Szerintem nem lesz kifogásuk ha telefonnal videózzátok.


...

Tudom én, persze, mert ha az lenne, hogy nem bírnátok megenni a mestert akkor meg az van, hogy biztos mást is csinál mellet. Biztos thai boxol meg mit tudom micsodát.

2015. jún. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!