Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ninutsuról vélemények? Részlet...

Ninutsuról vélemények? Részleteket lent elolvasni!

Figyelt kérdés
Láttam ninjutsuról videókat képeket. A vélemények sokhelyen megoszlanak vele kapcsolatban. Azt hallottam, hogy önvédelemre nem túl hatékony. Ebből mennyi igaz? Támadásra jó? vagy ha se támadni se védeni nem jó, látványvilágot nézve érdemes lenne kipróbálni? Vagy szimplán "egy kis soprt"-nak jó ahhoz, hogy fitt legyek?

2015. jún. 7. 21:47
 61/103 anonim ***** válasza:

De maradjunk csak a témánál, honnan veszitek, hogy nem jó a ninjutsu? Szétveretek már fekete öves ninjutsu mestereket? Miért tanítanak inkább ju-jitsu (ami voltaképpen szinte ugyan az mint a ninjutsu) a katonáknak? Miért abból fejlesztik ki az önvédelmi rendszereket (defendo pl.)?


Ezekre tudtok nekem választ adni?

2015. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/103 anonim ***** válasza:
65%

"Olvastatok már a pavlovi reflexekről?

[link]

Az megjelenik így is úgyis. Akkor tolod a sparringet akár nem. Azt fogod csinálni amit gyakoroltál!"


Urban legend!

2015. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/103 anonim ***** válasza:

"Igen, a judósok közül már kevesen gyakorolják a katákat sajnos, de kapaszkodj meg, vannak, akik igen. "


Ezt is mondta, hogy gyakorolnak akido technikákat, (azt hiszem) fekete övtől...

Na, de kérdem én azzal szembe aki egész nap ezt csinálja.

2015. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/103 anonim ***** válasza:
A keresett oldal nem található! Amit linkeltél...
2015. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/103 anonim ***** válasza:

Ja, hogy azt én linkeltem... :D :D

Azt hittem tudományos bizonyítékkal fogsz jönni. :D

Hát persze, hogy nincs ilyened. :)

2015. jún. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/103 anonim ***** válasza:

"Az egyetlen épkézláb, egységes stílus az a judo, amelynek szintén voltak valaha változatai, ma már csak egy főiránya van, a judo. :D Ennek az az oka, hogy mivel a judo az egyetlen japán harcművészet (!), amelyben van full contact grappling, ezért itt nem lehet bohóckodni, hogy az én mesterem felfele mozgatja a kezét a tiéd meg lefelé... Mert ha nem úgy dobod az o soto garit akkor nem fog működni... "


Ja igen a jó ju-jitsuban benne van a judo, de mind 1... :D

2015. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/103 aikiboxer ***** válasza:
90%

"De maradjunk csak a témánál, honnan veszitek, hogy nem jó a ninjutsu? Szétveretek már fekete öves ninjutsu mestereket? Miért tanítanak inkább ju-jitsu (ami voltaképpen szinte ugyan az mint a ninjutsu) a katonáknak? Miért abból fejlesztik ki az önvédelmi rendszereket (defendo pl.)?"


Én tudok választ adni a fenti kérdésekre.


(1) Először is 1x évet töltöttem el aikido edzőtermekben és a ninjutsu technikáinak kb. 100%-át meg tudom csinálni (mivel hatalmas az átfedés). És rengeteg fekete övessel edzettem, akik sokkal jobbak nálam (aikidóban). Mégis, egy középhaladó boxoló vagy birkózó rommá verne egy egész aikido dojót.


(2) Ahol most aikidózom, edzenek a nindzsák is. Nézegettem az edzésüket. Hagyományőrző levegőkékítés. Az edzésen nincs full contact sparring védőfelszerelésben, nincs zsákolás sem. Ezekből a harcosokból hiányzik az erőnlét, a technika, a küzdelmi taktika, tapasztalat, egyszerűen nem versenyképesek egy küzdősportolóval szemben.


(3) Full irreleváns, hogy a katonai kiképzésen mit tanítanak, ez ugyanis főleg haverság kérdése. (Ki kinek a haverja stb.) A szolnoki desszantosok pl. kyokushinkai karatét tanulnak Furkó mestertől stb. stb. Mert éppen Furkó mester volt a sporttiszt ott, és ő történetesen kyokushinkai-ozott. Nem azért, mert ez a legjobb a kommandósoknak. Hanem mert -- így alakult.


A katonai kiképzést az vezeti, aki "jókor van jó helyen", full mindegy, hogy wing tsunos, ju jutsus, aikidós, karatés stb. stb.


A defendónak köze nincs a ju jutsuhoz tudomásom szerint.

2015. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/103 anonim ***** válasza:
75%

Én Tatabányán ninjutsuztam másfél évig a Bebők Lacinál. Úgy mentem oda, hogy előtte már volt 8 éves birkózás és 4 éves taekwondo múltam. Nem tudtak a több danosok sem levinni földre, sőt semmit sem tudtak velem csinálni. Sajnos az egész ilyen varázslós ostobaság. Kezdő cselgáncsozó is szebben megcsinálta volna azokat a dobásokat, mint ott a fekete övesek.


Ha már szóba jött a defendo. A defendo az konkrétan judo+box+késharc. Rendes sparringgal, az alapokat (ütés, dobás...stb) is megtanítják rendesen. És nem csak úgy mint a krav magában, aikidóban vagy ninjutsuban, elképzelt szituációkat lassan gyakoroltatnak be.

2015. jún. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/103 aikiboxer ***** válasza:

Egyébként ez úgy megy tudod, hogy aki többféle edzésre jár, annak van összehasonlítási alapja.


Hétfőn lemész mondjuk thai boxolni, kedden meg kyokushinkai-ozni. Nem mellébeszélés, a saját bőrödön érzed, mi a különbség, melyik a hatékonyabb, melyiken vannak a jobb harcosok.

2015. jún. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/103 anonim ***** válasza:
76%

"Azt hittem tudományos bizonyítékkal fogsz jönni. :D

Hát persze, hogy nincs ilyened. :)"


Amit te linkeltél az tudományos volt, csak köze nem volt a témához. Ha a küzdősportokban olyan jól működnének igazából, azok a Pavlovi reflexek, akkor a bokszolóknak nem kellene boxzsák, sparringpartner, reflexlabda...stb. Elég lenne a levegőt csapkodni, hiszen úgy is berögzülnek a mozdulatok és majd élesben előjönnek a reflexek.


Istenem Te helyből hülye vagy, neki sem kell futnod. :(

2015. jún. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!