Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ninutsuról vélemények? Részlet...

Ninutsuról vélemények? Részleteket lent elolvasni!

Figyelt kérdés
Láttam ninjutsuról videókat képeket. A vélemények sokhelyen megoszlanak vele kapcsolatban. Azt hallottam, hogy önvédelemre nem túl hatékony. Ebből mennyi igaz? Támadásra jó? vagy ha se támadni se védeni nem jó, látványvilágot nézve érdemes lenne kipróbálni? Vagy szimplán "egy kis soprt"-nak jó ahhoz, hogy fitt legyek?

2015. jún. 7. 21:47
 81/103 aikiboxer ***** válasza:
36%

Sokat gyakorol -- de nem elméletben. Hanem gyakorlatban. A levegőkékítő stílusok pontosan olyanok, mint egy mazsola aki csak a tanpályán gyakorolt, de még soha nem volt forgalomban. Stressz alatt egészen másképpen reagál az ember, és EZ AZ amit gyakorolni kell leginkább az edzésen. Hiába gyakorlod a levegőben, élőben nem fogod tudni megcsinálni, ha rád támad egy böszme ellenfél.


Egyébként a Pavlov kutyája kísérlet TELJESEN másról szól -- értem én, hogy tudományosnak akarsz látszani csak ezzel pont az ellenkező hatást éred el.

2015. jún. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/103 anonim ***** válasza:
37%

" Hiába gyakorlod a levegőben, élőben nem fogod tudni megcsinálni, ha rád támad egy böszme ellenfél. "


Erről már volt szó

https://www.youtube.com/watch?v=wk5grm3Nqqs

+ amikor itt volt egy ju-jitsu mester

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..

Nem nagyon jelentkezett senki, ahogy láttam.


Nem a levegőben gyakoroljuk, te is tudod! Párosan egymással. Olyan technikákkat amikkel védeni lehet az utcai támadásokat.


Azt is tudod, hogy ezeket a technikákat miért nem csináljuk sparringen, miért nincsenek belőle versenyek... (mert meghalnának a tanítványok, vagy komolyan megsérülnének, lásd a videóban. Ha azt a dobást kicsit erősebben csinálja szerintem a csuklóját is eltöri a srácnak.)

Pont hogy azért vették ki a ju-jitsuból sok elemet és hozták létre a judo közdőSPORT-ot mert komoly sérülések lettek volna egyébként. Azt még tovább kellet finomítani, "szelídíteni" ha jól tudom, mert úgy is nagyon sok törés volt.


"Egyébként a Pavlov kutyája kísérlet TELJESEN másról szól -- értem én, hogy tudományosnak akarsz látszani csak ezzel pont az ellenkező hatást éred el."


Ugyan arról szól! A feltételes reflexek kialakításáról.

[link]


A harcművészet kiszedi a "rossz" (olyanokat amelyek nem épp jók ha bajba kerülsz) és helyette "jó" (hatékony önvédelmi mozdulatokkal) feltételes reflexekkel kicseréli.


A sparring persze nem árthat, de szerintem itt fejbe dőlnek el ezek a dolgok.

Másrészt a sparring az nem teljesen olyan mint ahogy lenne szabályok nélkül. pl. egy box kesztyűben tudsz úgy védekezni, blokkolni ahogy nem tudnál nélküle. Még mondta is nekem az egyik fekete öves, hogy igazából hazugság amit csinálunk, amikor sparringelünk. Illetve, hogy ne blokkoljak úgy ahogy blokkolok

Na, és pont ebben vannak előnyben a harcművészetek a küzdősportokkal szemben. Megtanítanak úgy élni, hogy képes legyél rá.

Hiába vagy a ringben te az ász, ha nincs meg benned a megfelelő jellem egy önvédelemhez.

És pont ezek miatt jobbak a harcművészetek a küzdősportokkal szemben.


"Miért érdemes ju jitsu-zni?

Azért, hogy olyanok legyünk, mint a fák:

képesek legyünk állva meghalni!"


Én egyébként nem értelek téged, te elvileg aikidózól, hogy lehetsz még is ilyen rossz véleménnyel a harcművészetekről?

2015. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/103 aikiboxer ***** válasza:
21%

Nem elvileg aikidozom hanem gyakorlatilag, és nem vagyok rossz véleménnyel a harcművészetekről, különben nem csinálnám őket. De az igaz, hogy az aikido egyfajta csalódás volt nekem (miután lementem judo edzésre ahol a tatamiba passzíroztak mint a sz.rt :D), mégis -- szeretem csinálni, mert szép.


De úgyamúgy az bullshit, hogy az aikido/jujutsu technikákból azért nincs verseny mert életveszélyes stb... Azért nincs belőlük verseny, mert képzett ellenfél ellen, ha a másik számít a támadásra (azaz ring szituációban) ezek a technikák nem működnek.


Van amúgy aikido verseny: keress rá a Tomiki tournament kifejezésre, mert a tomikisek versenyeznek. Borzasztó, ahogyan kinéz.


Még egyszer megpróbálom hangsúlyozni, hogy a STRESSZ az, amire a küzdősportolók fel vannak készülve, a páros kata gyakorlók meg nincsenek. A stressz, hogy jön egy bösszme nagy állat és belever a betonba/tatamiba.


Hiába csinálsz páros gyakorlatokat á lá aikido vagy jujutsu, az igazi küzdelemben ezek nem működnek.


Még olyat is hallottam, hogy egy 7 danos (!!) aikido mestert megtámadott négy huligán. Szétverte őket -- majd közölte utólag, hogy ezt a fiatalabb korában szerzett judo tudásával csinálta, az aikido nem jött a kezére élesben. Megkérdezem, melyik sensei volt ez, ha érdekel.


Szóval... Valaha védtem az aikidót ugyanígy, ugyanezekkel az érvekkel. Hogy nem lehet élesben küzdeni mert halálos stb. Azután lementem judo edzésre és boxolni is. A többi történelem.

2015. jún. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/103 anonim ***** válasza:
40%

Így már érthető, az a legnagyobb bajod, hogy nem sikerült a judosok ellen végrehajtani a technikákat. Okés én tiszteletbe tartom a személyes tapasztalataidat.


Nem fogjuk meggyőzni egymást ahogy látom, de nem baj. :)


Azért ezt a leírást érdemes lenne elolvasnod, lehet választ kapnál, miért nem sikerült azokkal a mozdulatokkal győzni, bár ez a ju-jitsuról szól.

[link]


Azt viszont erősen kétlem, hogy ezeket a technikákat azért nem lehet a ringben használni, mert nem működnének. Gondold csak végig logikusan több évszázadon keresztül használták a feudális japánban ami legalább olyan civilizálatlan vidék ha nem civilizálatlanabb volt mint a középkori Európa. Ezzel védték magukat a szamurájok meg használták fel több évszázadon keresztül a gyilkosságaikhoz. Ha olyan rosszak lettek volna azok a technikák már kideklasszálódtak volna, és meghaltak volna a használóik.

Szerintem azok a technikák nem véletlenül lettek ignorálva az MMA-ból.

Mutattam már ezt a videót, ami nem tetszett neked:

https://www.youtube.com/watch?v=NinO0vGum38

De most gondolj bele ha ezeket a feszítős technikákat az MMA-ban engedélyeznék?

Szerintem tényleg komolyan meghalnának a versenyzők.


Hogy ne térjek el a témától a kérdezőnek:

Ninjutsu vs. birkózás:

https://www.youtube.com/watch?v=DRo5uMWxTdY

2015. jún. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/103 aikiboxer ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy te hány judo, ökölvívó edzésen vettél eddig részt? Vagy hányszor küzdöttél birkózókkal, thai boxolókkal?


A feudális japánban négy kaszt volt és ebből a szamurájok viselhettek fegyvert. Még az árnyékszékre is állig felfegyverkezve mentek. Ehhez mérten az aikido/jutsu technikák fegyveres technikák kiegészítő gyűjteménye. Például ki akarod rántani a kardodat -- ráfog a csuklódra, hogy ezt megakadályozza -- mégis kihúzod és levágod a fejét == ikkyo. Stb. Az aikido technikák 100%-ának van kardos magyarázata.

2015. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/103 anonim ***** válasza:

"Megkérdezhetem, hogy te hány judo, ökölvívó edzésen vettél eddig részt? Vagy hányszor küzdöttél birkózókkal, thai boxolókkal? "


2 hónapig voltam a judo edzésen. Illetve 1 évet thaiwondoztam még nagyon régen.

A box/thai box edzés és a birkózás még kimaradt, de tervezem, hogy kipróbálom őket még az idén.

2015. jún. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/103 aikiboxer ***** válasza:
És neked milyen tapasztalatod volt a judosokkal? :)
2015. jún. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/103 anonim ***** válasza:
55%

Pozitívak. Jó fejek voltak. :D Lehet vissza megyek mert jó a társaság.


Bár tudom te nem erre gondolsz:

Sparring nem nagyon volt, mert még kezdő voltam. Bár az egyik lánnyal aki sárga öv zöld csíkon vagy valami ilyen szinten volt egy kis föld harcom. A lány egyébként nagyobb darab volt, nem tudom mennyire számít, de nem bírt földhöz nyomni ellenben én őt többször is. Pedig volt benne erő ahhoz képest hogy nő volt. De ugye egy nőről van most szó.

Viszont volt egy 40 körüli zöld öves férfi, na ő már legyőzött.

2015. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/103 aikiboxer ***** válasza:
61%
Nyilván nem kezdő lányokkal kell mérkőzni, hanem haladó férfiakkal azonos súlycsoportból.
2015. jún. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/103 anonim ***** válasza:

Na, ezzel kapcsolatban kíváncsi leszek a véleményedre.

Aikido/ju-jitsu/ninjutsu/hapkido stb.

mozdultok az MMA-ban:

https://www.youtube.com/watch?v=5Hoeb7sBqRc

2015. jún. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!