Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ninutsuról vélemények? Részlet...

Ninutsuról vélemények? Részleteket lent elolvasni!

Figyelt kérdés
Láttam ninjutsuról videókat képeket. A vélemények sokhelyen megoszlanak vele kapcsolatban. Azt hallottam, hogy önvédelemre nem túl hatékony. Ebből mennyi igaz? Támadásra jó? vagy ha se támadni se védeni nem jó, látványvilágot nézve érdemes lenne kipróbálni? Vagy szimplán "egy kis soprt"-nak jó ahhoz, hogy fitt legyek?

2015. jún. 7. 21:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/103 anonim ***** válasza:

"Akkor kezdj el ismerkedni a középkori japán történelemmel, szakkönyvekből! Rengeteg szamurájklánról lesz említés, de nindzsákról egyszer sem lesz, abba nyugodt lehetsz. "


Igen kérlek kezd el! :)

Rendkívül kíváncsi vagyok most már!

2015. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/103 anonim ***** válasza:

Főleg ez után leszek kíváncsi:

[link]

2015. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/103 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nem kell elkezdeni, én már befejeztem. Neked kellene elkezdened kiskomám. Nem egy Alsóbivalybasznádi "ninjutsu" iskola honlapján kellene informálódni, a japán harcművészetek történetéről okoska.
2015. jún. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/103 aikiboxer ***** válasza:

"Ha olyan rossz az egész akkor kérlek mennyetek el egy dojoba bizonyítsátok a box tudásotokkal. Szerintem nem lesz kifogásuk ha telefonnal videózzátok."


Ki mondta, hogy rossz?! Azt mondtuk, hogy nem hatékony stílus.


Én pl. a box mellett aikidózom, az sem hatékony stílus, de nem ROSSZ. Hanem más a célja, nem az, hogy tökéletes gyilkológépeket képezzen.


Egy birkózó, judós, BJJ-s megenne egy egész aikido dojót reggelire, fél kézzel. Ettől még az aikido nem rossz, csak más a célja.

2015. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/103 anonim ***** válasza:
65%

"Eleinte a Ninjutsu nem volt egy specifikus, jól definiált mûvészet, sok évszázadnak kellett eltelnie ahhoz saját jogon, hogy független tudások rendszerévé váljon. A Ninja a kezdetekben nem nevezte így magát, õk pusztán azon stratégiák gyakorlói voltak, amelyek szemben álltak az uralkodó japán szamuráj osztály konvencionális szemléletmódjával.Az illegális, föld alatti ellenálló kultúrájuknak köszönhetõen évszázadokig misztikum és szándékos zûrzavar övezte ezt a mûvészetet a japán történelemben. Krisztus után 637-ben En no Gyoja, egy harcos szerzetes, megalapította a Shugendo dojo-t a Togakure hegyekben, ami 500 éven át mûködött."


Az általad linkelt írásban az a jó, hogy itt is mindössze feltételezésként említik ezt meg. Ezzel az a baj, hogy ez nem bizonyíték. Ha tényleg léteztek volna nindzsák, akkor minimum meg kellett volna említeni a történelmi feljegyzésekben a harci tevékenységüket Pl: egy csatánál vagy egy jelentősebb merényletnél.


Az lehetséges, hogy voltak a középkori Japánban kémek, bérgyilkosok, de nindzsaként nem tesznek róluk sehol sem említést, főleg a harcművészetükről sem.

A Togakure-ryu pedig mindenféle harcművészetet oktatott (a ninjutsun kívül), mikor Hatsumi átvette az irányítását, akkor lett Ninjutsu iskola.


"A Ninjutsu tradicionális tudománya Japán Iga és Koga nevû régióiban alakult ki több mint 1000 évvel ezelõtt. A különbözõ történészek vitatkoznak a pontos évszámokról és a kialakulás pontos körülményirõl, de az általánosan elfogadott, hogy a Ninjutsu azután alakult a stratégia és harci jártasság átfogó rendszerévé, miután a nomád kínai szerzetes Kain Doshi és a ronin (gazdátlan szamuráj) Daisuke Nishina találkoztak és megismerkedtek egymással. Mind a mai napig sokan vitatkoznak a Mûvészet jelentésérõl és gyakorlásának módjáról. Sokan azt állítják magukról, hogy õk az autentikus õrzõi egy olyan életstílusnak és hitrendszernek, amelynek sokkal több köze van egy egyetemes, univerzális hithez, mint ezeknek az embereknek a szûklátókörûségéhez, és a változástól és újítástól való félelméhez."


Iga és Koga, erről van egy japán népmese, ami kb. egy Rómeo és Julia történet, csak sokkal véresebb kivitelben. Legenda, népmese, egyszóval KAMU. Megint nem tényleges bizonyíték!

2015. jún. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/103 anonim ***** válasza:

"Nekem nem kell elkezdeni, én már befejeztem. Neked kellene elkezdened kiskomám. Nem egy Alsóbivalybasznádi "ninjutsu" iskola honlapján kellene informálódni, a japán harcművészetek történetéről okoska."


Pajtikám! Ez milyen válasz már? :D :D

Kezd el! Írjál bizonyítékokat, tényleg nagyon érdekel.

Ha van valakinek egy kis esze egyből rájön, hogy kamu az egész amit írtál. :D Mellesleg mi van szelektív a látásod talán? :D Nem csak onnan küldtem linkeket...

....


"Azt mondtuk, hogy nem hatékony stílus. "


Jó rendben nem azt mondat, hogy rossz ebben igazad van.


Viszont ha valamit állítasz jelen esetben azt hogy nem hatékony, ami egyértelműen szembe megy az eddigi ismereteinkkel, azt illik bizonyítani is...

(Mert addig csak ezoterika/vallás rovat.)

2015. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/103 aikiboxer ***** válasza:

A Togukare-ryu is egy régimódi iskola, ahol kataszerűen tanulták ugyanazokat a technikákat, amelyet a ju jutsu bármelyik más iskolája is tanított, és megtalálható jelenleg is a judoban, aikidoban, ju jutsuban, aikibudo aikijujutsuban stb. stb.


https://www.youtube.com/watch?v=Elr5nrkB2zQ


Ezek azok a stílusok és technikák, amelyek jópofák, tök jó őket gyakorolni, magunkat Steven Seagalnak képzelni :D, de amikor élesben megtámadnak akkor -- éles sparring hiányában -- elég kicsi az esélye, hogy valaki ezeket megcsinálja.

2015. jún. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/103 anonim ***** válasza:

"Iga és Koga, erről van egy japán népmese, ami kb. egy Rómeo és Julia történet, csak sokkal véresebb kivitelben. Legenda, népmese, egyszóval KAMU. Megint nem tényleges bizonyíték!"


Hogyne két tartomány név az neked népmese! :D

Jó hagyjál már a hülyeségeiddel.

2015. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/103 aikiboxer ***** válasza:

(2) A Gyokko-ryu dettó ugyanez. Régimódi stílus, páros kata formájában gyakorolva.

https://www.youtube.com/watch?v=x2btrofxdP4


Mivel full contact sparring nincs az edzéseken, így kicsi az esélye, hogy valaki ezeket élesben megcsinálja -- hacsak nem profi judós az illető akinek már ez is beugrik, ha egyszer odakerül.

2015. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/103 anonim ***** válasza:
Így van,aikiboxer tökéletesen leírja.Ha nem yakorlod,akkor élesben sem fogod tudni megcsinálni.
2015. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!