Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ninutsuról vélemények? Részlet...

Ninutsuról vélemények? Részleteket lent elolvasni!

Figyelt kérdés
Láttam ninjutsuról videókat képeket. A vélemények sokhelyen megoszlanak vele kapcsolatban. Azt hallottam, hogy önvédelemre nem túl hatékony. Ebből mennyi igaz? Támadásra jó? vagy ha se támadni se védeni nem jó, látványvilágot nézve érdemes lenne kipróbálni? Vagy szimplán "egy kis soprt"-nak jó ahhoz, hogy fitt legyek?

2015. jún. 7. 21:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/103 aikiboxer ***** válasza:
79%

Vagy például megnézed az aikidoban a koshi nagét (csípődobás). Ma már sokkal gazdagabb a koshi nage tárháza, mint régebben -- egyesek egy tucatnyi judo dobást is belevesznek koshi nage néven. A harcművészetek hatnak egymásra és folyton változnak.


Ennek fényében lehet, hogy van "modern" ninjutsu is (amelyben van zsákolás, hatékony kéz- és lábmunka, védőfelszereléses full contact küzdelem); de amiket én láttam eddig azok inkább tradicionális hagyományőrzés voltak.

2015. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/103 anonim ***** válasza:
66%
Hát a boxban jelentősebben kimutatható a fejlődés az biztos. Eleinte volt pár ütés, majd a nagy fejlődés során, akár évszázadokon keresztül, maradt a pár ütés. Ez megint csak valami olyasmi dolog, míg pl európában hatalmas katedrálisok épültek és nagy hajókon szelték át az óceánokat, addig afrikában fűszoknyában és fűkunyhóban laktak, közben kinában bevezették a papír pénzt, rakétákkal lőttek egymást, na az orvoslásról nem is beszélve. Erről meg nem én tehetek: --> "amiket én láttam eddig azok inkább tradicionális hagyományőrzés voltak." Birkózásnak is van harci eredete az biztos, de nem tanitják már azokat az elemeket ott sem ami veszélyes, ezzel szemben a pl a karate pont ezt tanítja. Mondok példát is, mert te is írtál: nukite tsuki. Másik dolog, nekem valahogy mindig is ellenszenves volt a birkózás. Két izzadt pasi feszülő ruhában egymást gyömöszölik. Brrrr.
2015. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/103 anonim ***** válasza:
63%

Már nem azért, de volt itt egy kérdés anno egy éve, hogy egy ju-jitsu mester kihívta a sok boxolót és birkózót sparringelni, meg fel volt háborodva, hogy miért nem mutatjátok meg mit tudtok, és ti nem nagyon mertetek jelentkezni... Szóval innentől nekem ez erősen a no comment.


(Okés, aikiboxerről elhiszem, hogy tud verekedni meg egész segítő kész is tud lenni. Róla feltételezem, hogy ért egyet mást. De szerintem nagyon eltúlozza, hogy a harcművészetek nem jók a küzdősport ellen...)


Ha tényleg olyan rossz lenne akkor nem oktatnák ezeket, mert be lenne tudományosan bizonyítva, hogy hatástalan! Nem a ju-jitsu lenne az alapja a legtöbb katonai rendszernek és önvédelmi képzésnek. Egyébként meg ne zavarjon senkit, hogy ninjutsuval már nyertek MMA bajnokságot. Meg ott a Kellemen ryu azok is rendszeresen járnak ilyen meccsekre és szép eredményeket érnek el.

Csak ugye a technikáik nagy részét nem lehet használni szabályok között, mert kicsit sok lenne a komoly sérülés, meg a hulla... Hát ringben persze, hogy az győz általában aki ahhoz van szoktatva, hogy ringben jó legyen. Na, de vegyük már le a kesztyűket, meg a szabályokat és nézzük meg ezt betonon, úgy hogy csinálhatja a másik a technikáit. Nem azt mondom, hogy a harcművész fog nyerni, de azért úgy máris javulnak a harcművész esélyei.


A box az sokszor nagyon nem az volt amit most használnak, jó formán szinte alig maradt meg belőle valami. pl. a régiben volt olyan amikor volt benne földharc, szorítás. És Angliában vették ki belőle száz éve kb. Itt jobban leírják:

[link]

És egy box kesztyűvel lehet úgy is blokkolni, ahogy kesztyű nélkül nem. Sőt veszélyes is lenne, ha rajtad meg a másikon sincs kesztyű. Mondta az egyik ju-jitsu mester is amikor védekeztem kesztyűben, hogy így ne csináljam mert egész egyszerűen utcán átütné... És ezt nem azért mondom mert én értenék a verekedéshez, de azért kicsit át kellene gondolni a másik fél álláspontját is. Meg kellene nézni, ezeket az edzéseket. Most komolyan honnan a retkes f***-ból szeditek, hogy azok a technikák amiket egy éve gyakorolt nem fognak működni az utcán? A fogtündér súgta nektek? :D Én a saját szememmel láttam, ahogy Horváth Ádám beépített egy 100 kg férfit a padlóba, félkézzel, azokkal az elavult technikákkal.

Olvastatok már a pavlov reflexekről? [link]

Ja persze ez sem jó így mert nem sparringelt és akkor nem fog működni... :D

(És mielőtt megkapom: én magam is kiszeretném próbálni most a nyáron a boxot és a birkózást, mert kíváncsi vagyok rá, és mert jónak tűnik.)

2015. jún. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/103 Xbox imádo ***** válasza:
0%

Én nagyon szívesen segítek, ahogy az első is elmondta az ökölvívást,bírkózást fogjuk ajánlani megvannak rá az okok


1. le tisztult oktatás

2. ösztönös dolgok, nem betanult hülyeségek.

3. ókor óta bizonyított a legjobb rendszerek.

birkózás,ökölvívás.

__________________________________

Ellenben a ninjutsu

pénzlehúzás,

15 ezer forint 5 edzés.

birkózó edzés 1000forint.



Na szóval amit ajánlok

judo,pár helyen ju jitsu,brazil jiu jitsu,ökölvívás,birkózás,judo,

mma edzéseket felejtsd el.

Thai box!!

kempo pár helyen.

Karatéket,kungfukat felejtsd el.

2015. jún. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/103 anonim ***** válasza:
76%

Nem,ha nincs sparring,nem fog működni.A bokszon is,hiába veri szét a zsákot egy kezdő,az ellenfelet el sem találja,meg sem meri ütni rendesen.Pedig ezek egyszeű technikák.De a sok sparringgal kialakul a küzdelmi tapasztalat,már tudja,hogy hogy mennek a dölgok.Akkor már eltalálja az ellenfeléd,neadjisten még védezezni is tud ellene.De ezeket a "veszélyes" karate meg ninjutsu technikákat nem lehet gyakorolni,mert sérülésveszélyes.Meg minek tanuljuk meg ezeket a bonyolult technikákat,ha az egyszerű technikák is (jobban) működnek?

Meg lehet azt mondani,hogy a boksz az ringbe való,a ninjutsu meg utcára,de az az igzaság,hogy mind ringben,mind utcán a bokszoló győz.

2015. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/103 anonim ***** válasza:
94%

"A szamurájok legyőzhetetlenek lettek volna? Jelenleg hány szamuráj él Japánban? Halomra mészárolták őket EURÓPAI technológiával..."


Lőfegyverekkel a boxolókat is halomra lehet mészárolni nemcsak a szamurájokat.



"Ahogyan az európai harcművészetek is hatékonyabbak, sokkal hatékonyabbak, mint a japán harcművészetek. Előrébb tartanak a fejlődésben, ahogyan a haditechnika is."


Haditechnika Európában?

Kiktől is tart a világ?

Kiknek nem mer bepofázni senki?

- Oroszország

- Kína

- Észak Korea


De egyáltalán milyen haditechnika?

Bár Amerika nem Európa, azért érdemes őt is idesorolni, mert a nyugat része.


Amerika a hatalmas hadi technikájával meg a mindenféle szervezetével meg kémhálózatával együtt Európával karöltve nem bír el pár ezer közel->>>KELETI<<< banditával akik Iszlám Államnak hívják magukat, előtte meg ott volt az Al-Kaida.

2015. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/103 anonim ***** válasza:
73%

#16: Szerintem hagyd rájuk. Ezeknek mind 1, milyen tényeket mondasz, az ilyenekkel nem lehet mit csinálni. Ezeknek hite van! :D :D

Tessék, mindent összeírtak, csak azt nem hogy miért nem mertek neki menni a ju-jitsu mesternek ha akkora hulladék a ju-jitsu:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..


Hát szerintem meg a ju-jitsu a király harcművészet és a box nem elég jó, mert van rúgás, térdelés meg minden más az utcán.

Ja és egy judo okatató mondta, hogy a judo nem önvédelemről szól hanem egy olimpiai

sport. (függetlenül attól hogy full contaktos) Menjek ju-jitsuzni ha ilyet akarok.

pfff.... ennyit a hülyeségeitekről!


De hagyjuk ti úgy is fogjátok mondogatni a baromságaitokat ezután is és hogy én mennyire hülye vagyok, mert ti aztán biztos összebírnátok verni bármelyik ju-jitsu/ninjutsu mestert.

100 kg embert vágott félkézzel a földhöz Horváth Ádám a szemem előtt. Amit ti is megtapasztalhattok ha elkullogtok az edzésére és elmagyarázzátok neki miért egy hulladék az egész amit csinál. Ja hogy azt már nem meritek, rögtön gondoltam. :)

2015. jún. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/103 anonim ***** válasza:
95%

Az alapvető gond az, hogy az emberek a Taijutsu-ra hiszik azt, hogy Ninjutsu. :))


A Ninjutsu mennyire jó, felelek.

Annyira jó hogy simán meg lehet vele ölni bárkit.

A Ninjutsu-ban használatos fegyverek a kardok, a bombák és a lőfegyverek is. Nem annyiból áll, hogy valami kicsavart pózban ott áll előtted egy feketébe öltözött Ninja és majd megpróbál megverni. A Ninjutsu-nak csak egy része a Taijutsu. Hozzá tartozik a lopakodás, álcázás, kémkedés, fegyverhasználat, mérgek készítése.


És hogy támadásra jó e?

KIVÁLÓ! De tudjátok a Ninja-k nem úgy harcoltak ahogy hiszitek. Nem odaállnak eléd és majd lesz valahogy. Nem. A Ninja-knál a támadás az, hogy fognak egy kést és hátulról elvágják a torkod, vagy mérgezett nyilakat lőnek rád a távolból vagy lelőnek.


Ez a Ninjutsu.

Illetve ha szembe kerülnének mégis az ellenséggel nem úgy csinálnának mint egy bármelyik más harcművész, hogy gyere megmutatom ki a jobb. A Ninja a trükközés mestere. Könyörögni fog hogy ne bántsd, könnyezhet is, remeghet is és ha elfordulsz akkor hátulról, orvul letámad. Mert ez a Ninjutsu, a túlélés a fontos benne nem pedig a becsületes küzdelem. És ha a Ninja nem tud győzni még hátulról se akkor port dob a szemedbe. Ha ez se válik be akkor meg elfut.

2015. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/103 anonim ***** válasza:
0%
Az,ami az ilyen harcmúvészeti bemutatókon van,az csak kamu.Művészkedés az egész.Előre begyakorolt mozdulatok,mindenki tudja,mikor mit kell csinálni.Én is szerepeltem többször is karatebemutatón,az egész csak MŰSOR.Kamu az egész.
2015. jún. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/103 anonim ***** válasza:
90%
Ok,a ninjutsuban vannak fegyverek.De most önvédelemről beszélünk.Hol önvédelem az,hogy lelősz valakit mérgezett nyilakkal?Te biztos fegyverekkel járkálsz az utcán és várod,hogy valaki megtámadjon..A ninjutsu pont,hogy inkább támadás,mint védelem.De egy canne de combatos fegyverekkel is elveri a ninjutsust.
2015. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!