Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha valaki 20 - 20 kilóval...

Ha valaki 20 - 20 kilóval nyom egykezessel egyenesen fekve, az mennyivel nyomna fekve kétkezessel?

Figyelt kérdés

4x8 szériába


Nincs erőkeretem, így nem tudom tesztelni, pedig kíváncsi lennék rá...


2019. szept. 2. 21:32
 1/7 A kérdező kommentje:

Illetve a másik kérdésem, ha konditerembe lemennék, akkor az egykezessel lenne olyan előképzettségem, hogy kétkezessel tudnék valamit produkálni?


Vagy ha kétkezesben jó akar lenni valaki, akkor kétkezesen is kell gyakorolnia?

2019. szept. 2. 21:34
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
60 körül
2019. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja kb 60, bár lehet kevesebb én dontve noymtam 18-20at mikor 60 ment fekve de ki emlekszik mar rá :D
2019. szept. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy képtlet szerint úgy van, hogy 20kg kétszer az 40kg, és ez a 40kg a 90% a kétkezes nyomásnak, ugyan ezzel a szériával, tehát elvileg 45kg ba menne kétkezessel 4x8, így az 1rm kétkezes súly kb 55kg.
2019. szept. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez valtozo lehet, en pl. 30kg egykezessel nyomok utolso sorozatban 8-at (igaz masodik gyakorlat szokott lenni), de fekve a paused reps 100 kiloval 7-8 ismetles, a tngo pedig 110-el 8-10 ismetles. Regebben 40-50 kg kozott dolgoztam egykezessel, de nem sok ertelmet latom. Lehet menne az a fekvenyomas 70kg korul is, ki kell probalni.
2019. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A két súlyzó + kb 20 kilóval. Én nem nyomok rúddal csak félévente kb... de ez az arány változatlan. Fordítva azonban már nem lenne az. Az egykezesekkel jobb.
2019. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4#. vagyok. Bocsi, tényleg, igazatok van, rosszul emlékeztem. Úgy van, hogy a számolásom által kiadott szám az, amit maximum használni szabadna kétkezessel az egyekezes felmérés alapján, mert ennyire erősek csak a stabilizátorok, és egyéb fontos izmok. Tehát elméletileg lehet, hogy te tudsz a 70 be is nyomni, vagy akár a 80 ba, de a stabilizátorok már gyengék lesznek hozzá, és előbb utóbb belesérülsz.

Illetve, ez az elmélet.

2019. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!