Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyivel nyomtok? Ki, mennyiv...

Mennyivel nyomtok? Ki, mennyivel nyom fekve és mennyivel nyom mellről egykezesekkel, valamint kíváncsi lennék a mellről nyomásra is (rúddal) és a vállból nyomásra (egykezessel).

Figyelt kérdés

Be akarok iktatni pár egykezes gyakorlatot, kíváncsi lennék, hogy kb. milyen súlyokkal menne. Fekve 90 kg-ba nyomok 5x5-öt, mellről 80 kilóval nyomok 4x6-ot.

Ha valaki válaszol és TSM módszerrel edz, megköszönném, ha odaírná


2017. júl. 28. 10:13
 1/9 A kérdező kommentje:

Tehát nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki mennyivel nyom fekve rúddal, vagy egykezessel, hanem arra, aki mindkettőt nyomja.


Pl: fekve 100, egykezes 45

Mellről 90, vállból 35

2017. júl. 28. 10:15
 2/9 Klanwarrior ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyénfüggő, nem feltétlenül függnek össze ezek a gyakorlatok 100%-osan. Egy régi edzőtársam 120 kg-mal nyomott fekve rúddal 4-5 ismétlésig, és 35,5-ös kézikkel nyomott nyolcat. Én 90 kilóba tudok 5 ismétlést végezni, és szintén megy a 35,5x8. Mellről 75kgx5, vállból nem nyomok. Szóval elég nagy eltérések lehetnek két ember között, egy-két edzést szánj rá, tapasztald ki a saját súlyaidat. :)
2017. júl. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Klanwarrior ***** válasza:
100%
És hozzátenném, hogy ő anno nem igazán nyomott kézivel, pont mint a te esetedben, ezért volt viszonylag gyenge benne. Én pedig a fekvenyomást utálom, pedig hasznos volna. :D
2017. júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fekvenyomasom iszonyat gyenge. 110kg korul lehet, alig szoktam normalisan csinalni, egykezes fekvenyomas 2x50kg ment mar ki 5x, vallbol nyomas 2x45kg 8x, kedvenc gyakorlatom. Mellrol reg nem nyomtam mar igy nem tudom mennyi lehet, de regen 80 kilot 3x kinyomtam, csak a hatam nekem nem birja. Aki hiszi az hiszi aki nem nem.
2017. júl. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon hasznosak! Még azt kérdezném tőletek, hogy az egykezeseket egyedül küzditek fel, vagy feladja valaki?

Amitől tartottam, hogy elég nagy egykezes súlyokat kell megmozgatni, viszont nekem szar a derekam, ennyit lehet nem tudnék egyedül felküzdeni:(

2017. júl. 28. 11:12
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
A 45 kilósokat vállból nyomáshoz még feltudom adni.. A héten próbáltuk haverral az 50-est, de félúton megakadt, le kellett dobjam, picit meg is húztam a vállam. Megy 2x45kg 8x, de nem bírom felvenni az 50-est, pedig 3x kimenne szerintem. Erősödnöm kell még és pár hét menni fog. Fekvenyomsánál feladom magamnak lazán, ott nincs baj.
2017. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez így elsőre komolynak tűnik. Asszem akkor maradok a rúdnál, nem kísérletezem. Nagyon köszi a segítséget
2017. júl. 28. 11:29
 8/9 Klanwarrior ***** válasza:
Van egy technikája a felvételnek és a letételnek is, meg kell tanulni és menni fog nagyobb súlynál is. Egyébként nem árt, ha van egy segítőd, aki feladja és leveszi, bárkit megkérhetsz erre, biztosan nem veszi rossz néven, ha illedelmesen megkéred.
2017. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a derekam eléggé gátol a technikai kivitelezésben, és ez a legnagyobb gondom sajna
2017. júl. 28. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!