Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A konditerembe mi számít...

A konditerembe mi számít ténylegesen nagy súlynak?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin mindenki hangoztatja, hogy milyen erősek milyen óriási súlyokkal dolgozik és ha mondjuk valaki csak 90kgmmal csinál 4x8at, akkor ő olyan gyenge hogy szégyelje össze magát, de pl a konditerem ahova járok elég nagy és rengetegen járnak.


Meg persze sokat is vagyok lent. Heti 5x minimum.


Viszont soha sem látok senkit sem nagy súllyal dolgozni. Nem tudom, hogy valaha is láttam volna, hogy valaki 100kgmmal vagy felette nyomna fekve sorozatban. Vagy egyátalán 1-2 ismétlést.


45 fokon padon is csak 1x láttam, hogy valaki 32,5kgmmal nyom, ami egyátalán nem sok. Én is 35tel csinálom pedig még elég kicsi vagyok.


Soha sem láttam senkit sem súlyövvel tolóckodni.


Lényegében soha sem látok senkit sem nagy súlyokkal dolgozni, eddig csak 1-2 kb 130kgos elhízott hordó hasú ember láttam rack pullokat csinálni.


Gugolásban is a maximum amit eddig láttam 90kg volt.



2019. szept. 23. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Nyomiteremben alkalmi gyúrósoknak? Amit leírtál.

Átlag kommersz teremben? 180kg felhúzás, 160kg guggolás, 120kg fekvenyomás már kiemelkedő.

Erőemelő teremben? A határ a csillagos ég.

2019. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Amiket leírtál, tleg nem nagy súlyok. Nem lehet, hogy vmi kevésbé közkedvelt időszakban jársz, amikor a "hegyomlások" nincsenek ott? :) Persze az is lehet, h oda nem járnak ilyen típusok.
2019. szept. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Edzőterem függő. Illetve az edzőterem által megcélzott vagy/és bevonzott látogatók körétől. Én az óbudai Gilda Maxba járok, az egyik legnagyobb terem Budapesten (talán az országban is), nyilván nem találkoztam még mindenkivel aki oda jár, de az eddigiek alapján két kezemen meg tudom számolni, hogy hányan nyomnak 100 fölött 10 ismétlést fekve, egy kezemen meg tudom számolni hányan guggolnak 150-160 kilóval 6-8 ismétlést, és rajtam kívül egyetlen egy srácot láttam 180 fölött húzni. Pedig én sem vagyok egy erős ember. Vidéken 5 éve a terembe jártunk kb. 100-an, abból legalább a negyede kezdte 100-tól a munkasorozatot fekve. Viszont ott meg nem guggolt senki, nem húzott fel senki. Jártam Újpesten egy olyan terembe ahol az egyik helyiség kifejezetten erőemelésre volt berendezve, ott legalább 10 embert láttam 200 fölött húzni szériában, és 180 körül guggolni. A fekvenyomás viszont ott volt "gyengébb", 100-120 között megállt a "tudomány" szinte mindenkinek (széria ismétlésszámra gondolok).

Általánosságban azok a számok amiket az első írt, már mondhatni átlagnál jóval erősebb fizikumnak. De ha leszedsz belőlük 20-25%-ot még akkor is erősebb vagy az átlag terembe járónál.

2019. szept. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, ilyen teremben még nem voltam. Mindig olyan helyen edzettem, ahol voltak fekvenyomók, erőemelők, testépítők.
2019. szept. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet valami gagyi terembe jársz. Nálunk van aki 300kg-mal guggol. De van olyan is aki 75kg-os egykezesekkel nyom fekve.
2019. szept. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sok terembe ez a szint van. Aztán edzesz ott egy evig rájössz hogy milyen erős vagy, elmész egy rendes terembe és elsirod magad 😃
2019. szept. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 Aki felrak a rúdra oldalanként 7+db 20-as tárcsát és nekiáll vele sorozatban guggolni, illetve aki sorozatokat végez egy 75kg-os egykezessel, biztos hogy komoly doppingmúlttal is rendelkezik.

Utolsó, igen, ez így van. :D

Én ezt még mindig annak tulajdonítom, hogy melyik terem vonzza azokat, akik doppingolnak, illetve melyik teremben létezik ún. doppingkúltúra. Ahol a látogatók köréből leszűröm, hogy max. a tavasszal egy kúra, ősztől le se megyek a terembe szinten van jelen, ott nincsenek nagy súlyok. Ahol egyértelműen jelen van, hiphop felszalad a rúdra fekvenyomásnál annyi tárcsa, mint az előbbi teremben felhúzásnál.

2019. szept. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!