Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Azért dőlök előre guggolásnál,...

Azért dőlök előre guggolásnál, mert gyenge a hasizmom?

Figyelt kérdés

2019. okt. 5. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A hasizmom közelíti a bordakosarat a medencekosárhoz, vagy fordítva (többek között). Szóval: nem. Esetleg a gerincmerevítőid gyengék, vagy túl nagy a súly és így próbálsz ösztönösen egy könnyebb pozíciót teremteni. Guggolj állványnál.
2019. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De lehet ok a merveseg is. Nyujtassal ezen segithetsz.
2019. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

mi a hasizom funkciója? csak gondold végig...

amúgy a tipikus oka a "jóreggelt guggolásnak" a gyenge combfeszítő

2019. okt. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 MadSeal ***** válasza:

Az is lehet tudatodon kívül low barban guggolsz. Dőlés nélkül az nem is lehetséges. Milyen magasra szoktad tenni a rudat?

Ha viszont sima guggolásra gondolsz, akkor szerintem is merevség lesz az oka, főleg a derék- és bokamobilitással lehetnek gondok.

2019. okt. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Low barban guggolok.Vagyis a sima low barnál kicsit feljebb,inkább mid bar.

Csak azért kérdem,mert régen nem hasaztam és nem bírtam úgy guggolni,hogy ne legyen jóreggelt guggolás,de az utóbbi időben egy csomót edzettem hasra meg törzsre és már nem jelentkezik ez a bedőlés,sokkal stabilabb a guggolásom és nagyobb súllyal is megy.

RÉgebben 150 kilónál úgy előrebuktam,hogy az állvány fogott csak meg,tegnap meg 160-ba 3-at beleguggoltam stabilan

2019. okt. 5. 23:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Facebookon keress ra a kovetkezo profilra: squat university. Nezd meg a videoikat, tobbek kozott errol is van szo (eloredoles).

Elso korben annyit mondanek, hogy nezd meg a terdeited, mikor nyomod fel magad nem-e ossze tartanak. Koncentralj arra, hogy szet nyomd a terded pozitiv szakasznal. Nalam ez megszuntette az elore dolest.

2019. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 asper ***** válasza:
Lehet, hogy csak simán hátra borulnál, ha nem dőlsz előre. Egyszerűen a tömegközéppont miatt. Nálam is ez volt erőltettem, mert mindenki bazi okos volt, lumbágó lett a vége.
2019. okt. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, akkor ott az egész mozgással probléma volt.


Kérdező, ezeket nézd meg:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Rendkívül hasznos gyorstalpalók a helyes kivitelezésről, ha megnézed az oldalt akkor minden erő gyakorlatról van legalább 10 videó. Minimális angol kell hozzá.

2019. okt. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor a core izmoknak semmi köze az egészhez?
2019. okt. 11. 11:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt igy nem mondanam, azert mondjuk egesz testes gyakorlatnak a guggolast es a felhuzast, mert minden izomcsoport dolgozik. Barmelyik le van maradva, az a leggyengebb lancszem. Egyebkent a core izomzat es a hasizom nem ugyan az. Ettol fuggetlenul mindketto kell a helyes kivitelezeshez.
2019. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!