Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolasnal miert mindig csak...

Guggolasnal miert mindig csak a fenekemet erzem utana? A quadricepszemet szeretnem novelni. Mekkora sulyt ajanlotok? (Teljesen kezdo mar nem vagyok) 28N,53/171

Figyelt kérdés

2019. ápr. 22. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Schmidt keretben guggolsz, jól gondolom?
2019. ápr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem, konditerembe csak 2 honapja jarok, azelott kezisulyzoval vagy kettlebell-el guggoltam. Igazabol barmilyen labgyakorlatot csinalok (kitoresnel is pl.), a fenekemben szokott izomlazam lenni.

(A keretet sajnos nem tudom rendesen hasznalni, faj kozben a kisse problemas vallam...)

2019. ápr. 23. 14:20
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne a súlyt növeld, hanem a technikán változtass.
2019. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hmm, konkretan?
2019. ápr. 23. 14:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Probald ki a zartlabas guggolast. Beallsz a rud ala, a labfejeid parhuzamosak, a ket cipod kozott par cm legyen. Eleg komoly stabilitast igenyel, celszeru eloszor schmidt keretben megprobalni. A combfeszitodet celozza, eleg kemenyen. A szinten zartlabas labtolo is hasonlo terhelest ad. Hatso combra pedig merev labu felhuzas, labnyujtas (hatso combra), labhajlitas.

Ha valamely izmod nem erzed az alapgyakorlatokban, celszeru lehet gepen (jelen esetben labhajlitas, labnyujtas) 2-3 relative nagy ismetlesszamu sorozattal (20-25 ismetles) lefarasztani elotte. Guggolasnal sokkal jobban erzed a celizmot, mivel az faradt.

2019. máj. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos valasz volt, koszi!
2019. máj. 20. 22:07
 7/14 A kérdező kommentje:
Es mit gondolsz arrol, hogy elol tartom a rudat, nem pedig a fejem mogott?
2019. máj. 20. 22:13
 8/14 anonim ***** válasza:
Az is egy jo opcio, egyreszt eleve nem csinalod olyan szelesen az elol guggolast mint a hatsot, masreszt athelyezodik a test sulypontja, a hatad szinte fuggoleges lesz, nem dolsz elore, jobban dolgoznak a combizmok.
2019. máj. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Megint (még mindig) aktuális a dolog, most, hogy csak otthon tudok edzeni kézisúlyzókkal (össz. 18 kg)...

Azért látszik a quadricepszemen is változás tavaly óta, de izomlázam szinte soha nincsen ott, míg a fenekemet és a hátsó combizmot nagyon is szoktam érezni. Legutóbb futni voltam, akkor elölre is jutott egy kis izomláz utána.


Lehet, hogy teljesen új gyakorlatokat kellene keresnem, ahol a fenekem nem veszi át megszokásból az irányítást? Vagy ne az izomláz alapján értékeljem a teljesítményt?

2020. máj. 17. 11:16
 10/14 anonim ***** válasza:

A guggolás összetett gyakorlat,ezért nem csak az elülső rész kapja a terhelést.Hogy még jobban bonyolódjon a helyzet,egyéntől függően is változhat.Van,aki szinte képes fenékből guggolni.Itt meg is látszik,hogy jókora tomport sikerült növeszteni guggolással.Aztán van,akinek arányosan fejlődik mindene.A magas testalkatúaknak is problémás szokott lenni a gyakorlat.

Az elülső guggolásal kikapcsolod a hátsó láncot.A 2fejű combizmot,a farizmot,és tisztán,vagyis majdnem csak a négyfejű combizmot dolgoztatod meg.

Helyesen láttad azt,hogy elölguggolást kell végezni.

Remek ,súlyemelőktől vett gyakorlat.

Kevesebb súllyal megy,mint a nagytesója,de ,ha elég intenzív voltál,akkor garant,hogy másnapra érezni fogod!!:)

2020. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!