Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kell bandázst kötni a...

Hogyan kell bandázst kötni a térdünkre?

Figyelt kérdés

Erre a "knee wrap"-ra gondolok.

Szeretnék a legnagyobb biztonsággal lábnapot tartani és a bandázsra esett a választásom, viszont sajna foggalmam sincs, hogyan kell megkötni,tekerni


Köszönöm szépen



2019. okt. 30. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy kötöm, hogy elkezdem simán egy körbehurkolással, aztán X-eket alkotva haladok, végén betűröm. Lényeg hogy szorítsa, szerintem szubjektív dolog, biztonságérzetet ad, de mivel körkörösen szorít, sem a tengelyirányú erőkkel nem tud mit kezdeni, a máshonnan érkező erőkkel sem sokat tud szerintem. Szóval mindegy csak szorítson de a véráramot ne zárd el azért...
2019. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nehéz így elmagyarázni, szerintem jobb ha inkább nézel róla videót. De azért megpróbálom leírni hogy milyen egy klasszikus tekerés. Pont térd alól indulsz, majd 4 tekerés fölfelé úgy, hogy kb. félig fedjék egymást a "körök", azaz ha pl. 5cm széles a bandázsod, akkor 2,5cm legyen a takarás. Majd ha felértél a néggyel, jöhet lefelé a térdkalácson keresztül az X egyik szára, majd fölfelé a másik, és fönt ismét egy teljes tekeréssel zárni.
2019. okt. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!