Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van abban ráció, hogyha...

Van abban ráció, hogyha valaki azért nem guggol, mert túl magas?

Figyelt kérdés
Felsőteste nagyon jó a srácnak, de szörnyen gizdák a lábai. Kicsit amorf így. Ő azért nem lábazik, mert 195 centi és ő túl magas hozzá. Szerintetek?
2019. okt. 30. 19:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A gugolás és felhúzás a legnehezebb gyakorlat.


Nem technikai értelemben, csak rengeteg izom dolgozik óriási súlyok megmozgatásában így nagyon kimerítő és nehéz elvégezni.

(Mondjuk a gugolás talán megterhelőbb valamivel)


Ezért sokan megsem próbálják őket.


Meg a köztudatban nagyon veszélyes gyakorlatokként vannak elkönyvelve pedig egyátalán nem azok.


Már el sem tudom mondani hányszor hallottam olyan beszélgetéseket a konditeremben mellettem, hogy "Nem gugolok, mert nem akarom elb***ni a gerincemet" és ehez hasonlókat.


Ezek az emberek soha sem gugoltak vagy ha igen, akkor valószínűleg rettenetes formával és nekik túl nagy súlyokkal, hogy bármi fájdalmat éreztek utána.


Nekem is volt, hogy egy picit a csípőmben éreztem, hogy valami nincs rendben gugolásnál. Elmentem egy ebben szakértő személyiedzőhöz, helyre rakta a formámat azóta soha semmit kényelmetlenséget nem érzek a feladat elvégzésében.


A kérdezőnek még annyi, hogy a "lábazás" nem gugolásból áll csak.

2019. okt. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
230 kilóba 4 ismétlés az 270 körüli 1rm naturálban. Térdbandázzsal és övvel lehetséges, mert az +30 kilót simán jelent, de minden segédeszköz nélkül nem nagyon láttam még ekkora guggolást.
2019. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Naturálban.
2019. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

rawban guggolok

térdgumi, öv, csuklószorító

2019. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Azért ezt illik hozzátenni.
2019. okt. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Sokan nem szeretnek guggolni és millió indokot kitalálnak
2019. okt. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!