Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés közben fokozott jókedv?

Edzés közben fokozott jókedv?

Figyelt kérdés

Mindegy, milyen intenzitással végzem a nehéz súlyos gyakorlatokat, mindegy, hogy már a teljesítőképességem határait feszegetem, valamiért olyan szintű jókedv kap el edzés (akár guggolás, lábtolózás) közben, hogy az hihetetlen.

Egészen eufórikus érzés lesz úrrá rajtam.

Alig bírom ki az edzést röhögés nélkül. Mikor végeztem, leizzadva, remegő izmokkal megyek el az öltözőig, és közben próbálom bent tartani a röhögést.

Miért lehet ez? Endorfin szabadul fel(na de ilyen durván...)?

L


2019. dec. 3. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Igen

Örülj neki

2019. dec. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Lehet el kéne menni orvoshoz.
2019. dec. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Mivel a testedzés az egyik legjobb endorfin forrás.

+ egy olyan stressz a szervezetnek, ami nem engedi elkalandozni az agyadat... nem a gázszámlán meg az aktuális politikai helyzeten stresszel senki pl guggolás közben, hanem megéli a pillanatot... mondhatni egyfajta meditatív állapot... + endorfin =jókedv.

2019. dec. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 5. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!