Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az normális, hogy a fehérjétől...

Az normális, hogy a fehérjétől elviselhetetlen, pusztulat iszonytató szagút szellentek megállás nélkül?

Figyelt kérdés

2019. dec. 5. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális, páromnál is ugyanez a helyzet.

(tetszenek a keresőszavaid 😀)

2019. dec. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen fehérjét szedsz? Simán lehet, hogy laktóz intoleráns vagy. Nekem is így derült ki, csak nálam odáig jutott a dolog, hogy pár hét aktív szedés után elkezdtem hányni, első nap még a víz is visszajött. 3-4 napig pedig szilárd étel nem maradt bent. De hozzá kell tenni, hogy mint kiderült én extrém érzékeny vagyok, csak ez nem derült ki egészen addig, így ilyet nem biztos, hogy produkálna nálad akkor sem, ha így van.

De ha szójás, akkor attól is lehet... Egy allergia vizsgálatra érdemes elmenni (akkor is, ha nincs hasmenés, nekem se volt, csak már minden bekamuztam, hogy végre vizsgálják ki, aztán a nővér mondta, hogy sok esetben előfordul székrekedés allergiánál, intoleranciánál, a hiedelmekkel ellentétben), mert ha ilyesmiről van szó, mert nagyban rontja a tápcsatorna állapotát, a tápanyag felszívódást, és komoly betegségekhez vezethet.

Ha a vizsgálat mindenre negatív, akkor természetes, de azért elkezdenék kísérletezni, hátha valamelyik nem okoz ilyen gondot. A szója pl allergia nélkül is tud ilyet okozni, más dolgokról nem is beszélve, így érdemes kerülni, vagy csak nagyon ritkán fogyasztani.

2019. dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Simán lehet, hogy laktóz intoleráns vagy."



Kizárt. Tejtől semmi bajom, se a joghurttól pedig tolom őket rendesen. Most whey protein megy, előtte sárgaborsó ment attól még büdösebbeket nyomattam.

2019. dec. 5. 11:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem puffadsz, vagy nincs hasmenés. Egyeb panasz. Akkor "normális". A te szervezeted ezt igy dolgozza fel.
2019. dec. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Engem annyira nem is zavar, csak a velem egy légtérben tartózkodókat. :D
2019. dec. 5. 13:01
 6/10 A kérdező kommentje:
Teremben is olyanokat eregetek lábtoló közben, hogy az valami veszedelem.
2019. dec. 5. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Én mikor sok rizst zabálok attól tömény büdös. Sokféle hústól meg jó csípős mocsaras szagú. Én szeretem elszipuzgatni lábtoló közben.
2019. dec. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ma voltam úszni.


Lökhajtás! Mintegy jetski úgy hasítottam a vizet!

2019. dec. 5. 20:57
 9/10 anonim ***** válasza:
azaz, úgy kell. Az is jó mikor a vízbe fingasz, és a felúszó buborék mikor kidurran beleszagolsz. Koncentrált fingszag.
2019. dec. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ismereteim szerint gázok akkor keletkeznek, ha amit eszel, azt nem tudod teljesen megemészteni, és emésztetlen/félig megemésztett tápanyagok kerülnek a vastagbélbe, ahol a bélbacik jóízűen elfogyasztják, cserébe pedig gázokat és egyebeket termelnek.

Ezzel nincs is nagy baj, ha mondjuk növényi rostokról van szó. De a fehérjével gondolom nem a bacijaidat szeretnéd etetni, hanem az izmaidat. Úgyhogy ha utóbbi a célod, váltsd másik fehérjeforrásra. Tipp: a hús, hal és tojás fehérjéje könnyebben emészthető, mint a tejben és a növényekben, főleg a hüvelyesekben lévő. (Azt már csak óvatosan merem megemlíteni ebben a kategóriában, hogy a fehérjéket zsírok társaságában könnyebb megemészteni. Lehet, hogy ezért nincs bajod a sima tejtermékekkel, míg a natúr tejsavófehérje problémát okoz.)

2019. dec. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!