Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Powerlifting/erõemeléshez...

Powerlifting/erõemeléshez milyen edzéstervet kéne használni?

Figyelt kérdés
A legtöbb helyen azt látom hogy a powerlifting edzéstervek 3-4 gyakorlatból állnak pl (fekvenyomas , guggolas , deadlift , fej fole nyomas ) <- ez egy training lefolyása alatt mondjuk 5x5 mindegyikbe azt szeretném kérdezni hogy ez tényleg fog engem erõsíteni, vagy van hatásosabb alternatíva ? Akinek van tapasztalata vagy ötletei a powerlifteres edzéstervvel légyszives ossza meg.

2019. dec. 19. 06:58
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
nagyon sok nem minimalista erőemelő terv van...
2019. dec. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Lineáris periodizáció

Konjugált periodizáció

Konkurens periodizáció


Ezek jók

2019. dec. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Hát ja, mert nem izolálnak szét izomcsoportokra, de amúgy ha csináltál már erőemelő edzéstervet, követtél már valaha, akkor tudhatod, hogy miután leguggoltál 5x5 öt például (előre számolt súlyba) úgy arcon vág a gyakorlat, hogy a maradék 4-5 gyakorlatra gondolsz, minden eszedbe fog jutni, csak az nem, hogy 'minimalista'.
2019. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

hát pedig attól még egy alap 5x5 elég minimalista :D

attól hogy valami minimalista edzés, nem azt jelenti hogy könnyű

sőt, meg merem kockáztatni hogy jóval fárasztóbbal ezek a tervek

2019. dec. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 5x5 csak egy sablon kezdő módszer...Sokáig nem fogsz vele fejlődni
2019. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Az 5x5 csak egy sablon kezdő módszer...Sokáig nem fogsz vele fejlődni"


Pontosan ezt olvastam en is, netan jobb otlet az 5x3 ? Mit gondoltok a 10x1 rol? 3x3?

2019. dec. 19. 21:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

az 5x5 nem azért nem fog sokáig vinni mert 5x5 hanem mert egy nem periodizált linear progression terv

...mint a többi amit felsoroltál...

2019. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudtommal a linear periodization azt jelenti hogy edzesrol edzesre noveled a sulyt , vagy tévedek?
2019. dec. 19. 22:08
 9/10 anonim ***** válasza:

az a linear progression

a linear periodization lényegében az amikor hétről hétre (vagy pár hetes blokkokban) változtatod az ismétlésszámot

pl egy alap template az hogy az első héten 10rep setek, a másodikon 9 ésígytovább az egyismétlésig.

2019. dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját vélemény, soha nem versenyeztem. De amíg nincs egy alap erőnlét (testsúlyx10 fekve, testsúlyx1,5 guggolva, testsúlyx2 felhúzva 8-10 ismétlés) fölösleges belevágni ilyesmibe. Miután van egy fizikumod amire lehet építeni (ezzel együtt jár a jó gyakorlat végrehajtás ismerete), mindegyik alapgyakorlatnál részletekre bontva meg kell nézni, hogy melyik a leggyengébb szakasza a mozgásnak, és az alap gyakorlatra épített általános erőnövelő edzéstervet kiegészíteni a szükséges gyakorlatokkal. Pl. a nyomást megindítod, de félúton elakad, guggolásnál összemegy a térded maxolásál és elakadsz a felénél, felhúzást meg nem bírod elindítani, akkor fekvenyomás + részleges nyomás (külön edzésnapon), guggolás + hidalás (külön edzésnapon), felhúzás + húzás dobogóról (szintén külön edzésnap). A kiegészítő izmoknál 3-4 sor alacsony ismétlés nagy súllyal (pl. tolódzkodás súllyal, mellről nyomás, kalapács bicepsz, evezés), és 3-4 sor izolált magas ismétléses terhelés (scott pad, csigás karnyújtás, oldalemelés). Szintén mehet minden heti 2x.

Én láttam olyan magyar erőemelő versenyző edzéstervét, ahol az alapgyakorlatokkal kezdte az edzést, és 25-25-15-15-10-10-5-5-4-4-3-3-2-2 ismétléssel építette fel a gyakorlatot. Óriási volumen, nagy súlyokkal együtt, egy edzésen 80-100 tonna megmozgatott súly csak az alap gyakorlatokban. Egyszer a teremben segítettem nyomásban egy erőemelő srácnak, ő meg úgy építette fel a sorozatát, hogy egy 15 ismétléses sorozat után 1-1 ismétlésekkel elment a maxig, majd onnan visszafele piramis 1-1, 2-2, 3-3, 4-4, 5-5, 8-8 ismétléssel. Azzal indokolta, hogy a nagy súlyos nyomások előtt így nincs előfárasztás, mindent bele tud tenni.

Az 5*5 én szerintem nem jó edzésprogramozási alap. Nincs volumen, és nem mész le max közelébe sem, az erőemelés meg testépítés közötti langyos víz ha nagyon csúnyán fogalmazok.

2019. dec. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!