Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rosszul csináltam valamit, ha...

Rosszul csináltam valamit, ha melledzést követő napon nincs izomlázam?

Figyelt kérdés

Sima fekve nyomásokat csináltam.


Azt viszont érzem, hogy az izom használhatatlan. (Tehát még egy fekvőtámaszt se tudnék megcsinálni, pont mint amikor izomláza van az embernek.) Csak fájni nem fáj.


2019. dec. 21. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem követelmény az izomláz. Jellemzően az edzetlenség jele. Az, hogy egyeseknek, illetve egy-egy izomcsoport jellemzően izomlázasra gyúródik a rendszeres használat során... pusztán alkati kérdés. Viszont a fejlődésnek nem követelménye.

Nekem pl. a bicepszemben és a mellemben van izomláz mindig, a többiben nincs. Pedig a lábam, a hátam komolyabb terheléseket szokott kapni.

2019. dec. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Izomlázat haladóknál általában a negatív szakasz elnyújtása/túlterhelése(amikor a pozitívban valaki segít, de negatívban nem) által okozott mechanikus sérülés okoz.


Mivel nem csak mechanikus sérülés által, hanem izomanyagcsere túlterheléssel(amikor az edzés közben fellépő égésre továbbpumpálsz), illetve progresszív túlterheléssel (edzésről edzésre nagyobb súlyok/ismétlés) is lehet fejlődni ezért nem feltétlenül jelent bármi rosszat az izomláz hiánya.

2019. dec. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!