Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felhúzásnál hogy orvosolható...

Felhúzásnál hogy orvosolható ez a probléma? Nálatok van ilyen?

Figyelt kérdés

Ugye szumó felhúzó vagyok,tehát szűken fogom a rudat.A probléma az lenne,hogy a rúdon középen van az a rész ami nem recés,hanem sima,krómozott.Ami amúgy fogalmam sincs miért van így.


[link]


Itt látszik.A fogásnál pont ezen a részen fognám meg a rudat,de az a baj,hogy ez a sima rész nagyon csúszik és a magnézia sem segít.Konvencionális felhúzásnál pl sokkal könnyebb megfogni a rudat emiatt.

Muszáj az optimálisnál szélesebben fognom a rudat,de emiatt meg a kezem nekiütközik a térdemnek és instabil lesz a felhúzás is.Vagy pedig gurtnit kell használni,hogy optimális szélességben meg tudjam fogni.


Egyáltalán miért ilyenre csinálják meg ezeket a rudakat?



2020. jan. 19. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, azt hogy miért csinálják ilyenre én nemtudom. Vagy válts rúdat, ha nem bírsz akkor gurtni egyértelmű, vagy fordított fogás. Nem kell a gurtnitól se félni, mindenki mondja hogy nem szabad felhúzásnál használni, de ha nem bírod máshogy megoldani csináld azzal.
2020. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De én erőemelő akarok lenni

Szoktam gurtnival,de kell erősödjön a fogásom is.Vegyes fogást használok,de mondom ,az a krómozott rész csúszik mint az állat.

2020. jan. 19. 18:18
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
vegyél egy olcsó gumiszalagot, ami ilyen nőknek van edzéshez, vékonyat, és tekerd rá. A gumi nem csúszik a fémen a kezed nem csúszik a gumin. Vagy kesztyű próbálj.
2020. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Keress olyan termet, ahol nem ilyen csili-vili rúd van.


Pont a napokban szembesültem én is ezzel a problémával egy új helyen.

2020. jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az a rúd, ami középen mart, általában guggoló rúd. Ez nem is jó igazán felhúzáshoz, mivel merev, kisebb a hajlása. Olyan rudat keress, ami felhúzórúd. Ez rugalmas, és megfelelő a marás is rajta. Ha nincs ilyen a termedben, akkor használj fekvenyomó rudat.
2020. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Kommersz teremben a "rúd" olcsó olimpiai súlyemelő rúd. Magukra adó konditermekben van felhúzórúd ami vékonyabb, hosszabban és csak oldalt recés és hajlékony, szumóhoz olyan kell. A gurtnin kívül nem sokat tehetsz ha maradsz ebben a teremben. Én is nyomiteremben edzek teli alkalmi gyúrósokkal és nyomikkal, együttérzek.
2020. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez guggoló rúd, azért mart ott.

Szumóhoz gurtni. Kellemetlen, de ha ilyen terveid vannak akkor külön érdemes odafigyelni a fogás erősítésére. Én törülközővel lógok. Feldobom valahova aztán a két lelógó véget megmarkolom külön külön és lógok. Rohadt nehéz. Ha nagyon nem megy akkor lehet sima húzódzkodó állványon is lógni. Akár egy kézzel is. Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy egy idő után így is úgy is elhagyja a fogás erősségedet a maxod felhúzásban. Szóval szinte tényszerű.

2020. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Versenyen nem ilyen rúd van?
2020. jan. 20. 01:10
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igaz. :D A felhúzó, erőemelő rúd között a rücsizés hosszában nincs különbség, csupán annyi hogy a felhúzó rúd középen egyáltalán nem rücsis.

Szumónál is közel ugyan az a fogásszélesség mint konvencionálisnál, nem kell szűkebben fogni. Bő vállszélesség. Ha szűken fogod, nem jól csinálod. Egy ilyen rúddal simán lehet szumóban húzni.

2020. jan. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hogyhogy ugyan akkora a fogásszélesség?Nekem simán van 20 centi különbség fogásszélességben konvencionális meg szumó közt..
2020. jan. 20. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!