Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kell a proteint helyesen...

Hogy kell a proteint helyesen használni?

Figyelt kérdés
Szálkásítani szertnék, de hallottam róla ezzel szoktak tömegelni is és nem tudom melyik hogy alkalmazandó. Remélem nem túl hülyeséget írtam.

2020. ápr. 1. 08:55
 1/2 anonim ***** válasza:
De, hülyeséget írtál. Minden embernek szüksége van proteinre, magyarul fehérjére. Mind tömegelésnél, mind fogyásnál emelt mennyiségre van szükség. Hogy mennyire, az az adataidtól függ. Hogy élelmiszerekből viszed be, vagy kivonatot fogyasztasz, a te döntésed. Ajánlott az előbbi. Ha ez nem, vagy csak nehezen valósítható meg, akkor érdemes koncentrátumot bevonni.
2020. ápr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A protein készítmény egy relatíve magas (75-80%) fehérje (mint makrotápanyag) tartalmú étrend kiegészítő. Az, hogy te most éppen tömegelsz vagy zsírt égetsz első sorban a bevitt tápanyagok arányától és mennyiségétől (kalória) függ, másod sorban az edzéstervtől (az alacsony pulzusszámú, ún. zsírégető kardió mozgást is beleszámítva) függ.

Mind tömegelésnél, mind zsírégetésnél szükséges az emelt fehérjebevitel. Az emelt bevitel azt jelenti, hogy a testsúlyod kg-ban mért értékét szorzod ~1,5-el, az ekkor kapott mennyiséget célszerű bevinni (g-ban mérje) fehérjéből. Ha 70 kiló vagy, napi 110-120g fehérjével számolhatsz. Hogy ha a napi étkezéseid során ennél kevesebb mennyiség jön össze, akkor a hiányzó számot pótolhatod fehérje készítménnyel, mely típustól függően adagonként 20-25g fehérjét tartalmaz. Ha 15-25g hiányzik a napi bevitelhez, akkor egy adagot igyál. Ha 30-50g hiányzik, akkor kettőt. Ihatod nap közben, edzés után, lefekvés előtt, teljesen mindegy mikor.

2020. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!