Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elkezdtem edzeni, és tömeget...

Elkezdtem edzeni, és tömeget növelni, de félek hogy nem fog menni, a kaják is bonyolultak, nem tudom hogy pontosan milyen gyakorlatokat végezzek.nektek hogy sikerült? Egyedül (személyi edző nélkül) lehetek izmosabb? Lány vagyok.

Figyelt kérdés

Vagy először lefogyjak?

Nincs rajtam sok felesleg 1-2 kg.

Lehet hogy megyek edzőterembe, ha merek.


2020. jún. 10. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Először csak kezdj el edzeni, aztán szépen fokozatosan jöhet a jó étrend
2020. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szóval nem kezdtél még el semmit.


Ha ennyi kérdésed van akkor inkább tényleg keress egy személyi edzőt. Ha nincs pénzed rá akkor meg írd le aztán összedobok valami induló linkcsomagot

2020. jún. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Fontos, hogy mikor milyen gyorsan felszívódó kajákat eszek? Mert ezekről fogalmam sincs.

Ha többet eszek akkor nem fogok meghízni?

Mennyi idő alatt látok változást?

2020. jún. 10. 22:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha viszonylag lassabban felszívódó szénhidrátokat eszel,akkor kevésbé lesz a nap folyamán energia ingadozás,de igazából a napi össz bevitel számít. Az elején én ilyenekkel nem annyira foglalkoznék,csak kitapasztalnám, hogy mi jó.


Ha többet eszel,mint a napi szükségleted,akkor hízni fogsz. Ha edzel rendesen,akkor az a plussz,az nem zsír,hanem nagyrészt izom lesz.

2020. jún. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És akkor inkább lefogyjak előtte és csak utàna izmosodjak?
2020. jún. 10. 23:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak 1-2 kiló a felesleg és nem zavar, akkor mehet a tömegelés is egyből. De igazából szerintem mindegy.
2020. jún. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm :)

És mit egyek? Fontosak a makrók?:/

Minden egyes kcalt számoljak? Mert ez nagyon elveszi így a kedvem és a motivációmat...

2020. jún. 11. 11:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Én amikor kezdtem az edzést,akkor nem igazán figyeltem a makrókat és a kalóriákat,így nem tudtam,hogy mennyit is eszek valójában,csak körülbelül. Na hát meg is állt a fejlődés egy idő után,szóval érdemes. Nem kell grammra pontosan számolni a makrókat vagy ha kalóriával számolsz,akkor se kell olyan pontosan. Kicsi eltérés van,az nem baj.


Nálam is csak a fehérje a fix, a szénhidrát és a zsír aránya szinte minden nap más. Mikor hogy jön ki. A kalória viszont mindig ugyanannyi.

2020. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Kezdőként még nem igazán kell hogy szó legyen tömegnöveléséről vagy szálkasításról. Először folyamatokat lásd át.

Edzés:

Kezdetben inkabb az alapgyakoraltokkal kezdj. Heti 3x teljes test edzés. Nagy izmoktol a kisebbek felé haladva.

Nagy izomcsoportokra 2-3sorozat 15-20 ismétlés számmal hogy megfelelően elsajátítsd a végrehajtást kisebbekre 1-2gyakorlat 12-15ism.

Pl: láb: guggolás, kitörés

Hát: húzódzkodás, törzsfeszítés hasonfekve

Has:hasprés,lábemelés

Váll: oldalemelés

Bicepsz:karhajtlítás ruddal

Tricepsz:szűk fekvőtámasz

Étkezés:

Törekedj a napi 5x kisebb mennyisegű étkezésre a kalsszikus reggeli,10órai,ebéd,uzsonna,vacsora felosztásban.Reggelinél kerüld a gyorsan felszívódó szénhidrátokat. Makrót nemtudok írni mert az függ az alapanyag cserédtől.Amihez tudni kell egy pár infót.

Nézz edzés videokat.Olvass a kajàlàsrol.És nyugodtan menj el edzőteremben senki nem veled lesz elfoglalva maxmimum segítenek ha látják hogy valamit nagyon rosszul csinalsz. A lényeg hogy kezdj bele aztán ugyis látod a tested jelzéseit és onnantól már tudod hogy mit kell tenni. Sok sikert!

2020. jún. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Nektek nehéz (volt)?

2020. jún. 11. 22:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!