Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes a testépítéshez és a...

Érdemes a testépítéshez és a sporthoz fordulnom, ha le szeretném győzni a mentális problémáimat?

Figyelt kérdés
17 éves túlsúlyos vagyok (olyan 30 kiló felesleggel), emiatt elég sokat piszkáltak, ami miatt önbizalomhiányos lettem, és több év alatt kialakult szociális fóbiám is, egyszerűen úgy érzem emberek között, hogy mindenki engem néz, utálok kimenni a lakásból, semmi önbizalmam nincs. De saját magamat is utálom. Arra gondoltam, hogy a sport lenne erre a megoldás, hogy megszeressem a testemet, ami miatt az összes problémám van. Szerintetek ez beválhat?
2020. jún. 20. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Bár nem megoldás, rengeteget segít. Ha sikerül egy esztétikus izomzatot felépítened, kapsz majd pozitív visszaigazolásokat. A szociális fóbiád ettől függetlenül még részben megmarad egy darabig. Nálam ugyan ez volt a helyzet. Majd idővel jobb lesz. Ne csak testileg akarj fejlődni, hanem szellemileg is.
2020. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fogyáshoz a testépítés (megfelelő étrenddel párosítva) teljesen jó megoldás.


Elsőre majd lehet, hogy úgy érzed a teremben mindenki téged néz, és te vagy a legszarabbul kinéző. De ezzel ne törődj, pár hét és elmúlik ez az érzés, te is a gárda része leszel.

Meg akik régebb óta tolják a kondit tudják, hogy mennyi beletett munkát igényel, és nem a kövér embert, hanem a céllal rendelkező és kitartó embert látják majd benned.


Aztán ha kitartó vagy és fogyni kezd a zsírpárna, meg nőnek a súlyok amiket elbírsz, majd jön vissza az önbizalom is.

2020. jún. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit veszíthetsz ha kipróbálod?

17 évesen sokan éreznek így,persze ez sem egészséges,de én úgy gondolom az se jobb mikor azt hiszik ők a világ közepe.

Menj nyugodtan konditerembe,meglátod majd,hogy nagyjából mindenki magával foglalkozik,meló után mennek,többen fáradtan és sietnek alapból,kinek van ideje foglalkozni azzal,hogy a másik mennyivel bicepszezik?

Plusz ezzel is megtapasztalod milyen érzést vált ki belőled ez a környezet,ha mégse jön be akkor max otthoni edzés meg egy jó étrend aztán megpróbálod később a termet,de ne csak egy alkalom esélyt adj neki,hidd el megéri.

Lehet pár új ismerőst is szerezni,mozogsz,megtanulsz odafigyelni magadra,arra mit eszel szóval még egészség szempontjából is jót teszel magaddal,csupa pozitívum.

Az a néhány ostoba aki pedig a másikkal foglalkozik hidd el önbizalom terén még rosszabb helyzetben van mint Te,kár velük picit is foglalkozni.

Csak pozitívan és hajrá!

2020. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Érdemes a testépítéshez és a sporthoz fordulnom..."


IGEN, első lépésnek ez nagyon jó! Egyrészt változtatsz az alakodon, amivel nem vagy elégedett, másrészt - javítson ki valaki, ha tévedek - testedzés közben boldogsághormon szabadul fel a szervezetben.


Amit fontos szem előtt tartanod:

- ne ettől várd a fóbiáid eltűnését. Az önbizalomnöveléshez is komolyan hozzájárul, ez inkább arra jó, hogy "lendületet vegyél": használd fel az edzés által szerzet energiáid és fektesd be valamibe. Mozdulj ki a komfort zónádból (részben a testépítés is az lesz amúgy).

- adj időt magadnak. Ne úgy állj hozzá, hogy most holnap, vagy jövőhétre már 10 kilót leadsz. Lehet, hogy segít, ha eleinte nem is az eredményre koncentrálsz, hanem csak önmagáért végzed az edzést.


"egyszerűen úgy érzem emberek között, hogy mindenki engem néz"

Talán javít a dolgon, ha tudatosítod magadban, hogy ezt csak ÉRZED. De valójában nincs így. Nálunk is járnak a terembe súlyfelesleggel rendelkező emberek, és csinálják rendesen. Igazából respekt nekik, hogy tesznek is valamit magukért.

Meg neked is, ha elkezded :)


Hajrá!

2020. jún. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!